نفت خام

تخفیف فروش نفت ایران

وزیر نفت گفت: طی سه سال فعالیت دولت سیزدهم، به مراتب کمتر از دولت‌های یازدهم و دوازدهم تخفیف در زمینه فروش نفت کشور اعمال شده است.

صنعت تسلیحات

موتور هیبریدی رولزرویس می تواند مخفی کاری تانک را تقویت کند

Rolls-Royce Power Systems از یک موتور مفهومی جدید با مخزن هیبریدی دیزل-الکتریکی پرده برداری کرده است که می گوید می تواند مخفی کاری (حرکت بی صدا) را افزایش دهد و موجب عملکرد بهتر تانک شود.

تخفیف فروش نفت ایران

وزیر نفت گفت: طی سه سال فعالیت دولت سیزدهم، به مراتب کمتر از دولت‌های یازدهم و دوازدهم تخفیف در زمینه فروش نفت کشور اعمال شده است.

موتور هیبریدی رولزرویس می تواند مخفی کاری تانک را تقویت کند

Rolls-Royce Power Systems از یک موتور مفهومی جدید با مخزن هیبریدی دیزل-الکتریکی پرده برداری کرده است که می گوید می تواند مخفی کاری (حرکت بی صدا) را افزایش دهد و موجب عملکرد بهتر تانک شود.

چشم انداز گاز طبیعی در میان بازارهای بی ثبات اروپا

آلمان و جمهوری چک به اتحادیه اروپا فشار می آورند تا منابع انرژی باقیمانده وارداتی اروپا از روسیه را به طور کامل حذف کند، هیچ تغییری در پویایی بازار گاز اروپا رخ نداده است، زیرا موجودی انبارها کندتر از حد معمول رشد می کند و بازارها همچنان حساس هستند.

تامین مالی انتقال انرژی جهانی همچنان یک چالش بزرگ است

با وجود پیشرفت‌های فراوان، هزینه انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر در حال افزایش است، کشورهای توسعه یافته قرار است به کشورهای در حال توسعه در زمینه تامین مالی آب و هوا کمک کنند، اما برخی به جای کمک های بلاعوض، وام هایی با نرخ بهره بالا ارائه کرده اند.

آسیای جنوب شرقی میلیاردها دلار بر روی ذخیره سازی انرژی هیدرولیکی سرمایه گذاری می کند

پیش بینی می شود ظرفیت آبی پمپاژ جنوب شرقی آسیا از 2.3 گیگاوات به 18 گیگاوات تا سال 2033 افزایش یابد، سرمایه گذاری های عمده ای در فیلیپین، ویتنام، اندونزی و تایلند برنامه ریزی شده است که توسط شرکت های دولتی و سیاست های حمایتی دولت هدایت می شود.

آمریکا در انرژی هسته ای 15 سال از چین عقب است

آمریکا در انرژی هسته ای 15 سال از چین عقب است، زیرا دولت چین از صنعت هسته ای حمایت بی نظیری می کند.

قیمت نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۴۰ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۲۵ سنت رسید.

پایان احتمالی تغییر ساعت در اروپا؛ آیا جلو کشیدن ساعت باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود؟

در ایران از آغاز سال ۱۴۰۲ رویه چندین ساله جلو کشیدن ساعت دیگر تکرار نشد، اما در بسیاری از کشورها این تغییر ساعت فصلی همچنان ادامه دارد و از جمله روز ۳۱ مارس امسال در کشورهای اروپایی ساعت‌ها یک ساعت جلو کشیده می‌شوند.

افزایش تولید نفت ایران نسبت به ۵ سال گذشته

رویترز با اشاره به افزایش تولید نفت اوپک به ۲۶.۶۳ میلیون بشکه در روز در ماه گذشته میلادی اعلام کرد تولید نفت ایران به بالاترین رقم طی ۵ سال گذشته رسیده است.

عمیق ترین دریاچه های جهان

از دریاچه بایکال سیبری گرفته تا دریاچه مالاوی آفریقا... در اینجا نگاهی به هفت دریاچه عمیق جهان انداخته ایم، دریاچه ها منابع آبی هستند که توسط خشکی احاطه شده اند و هر کدام دارای ویژگی های متمایز و اهمیت اکولوژیکی خود هستند.

تلسکوپ اقلیدس و رصد یک میلیارد کهکشان

تلسکوپ فضایی اقلیدس، که توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) ساخته شده و با موفقیت به فضا پرتاب شده مأموریتی ۶ ساله را برای رصد بیش از یک میلیارد کهکشان و نقشه‌برداری از جهان در مقیاسی بی‌سابقه آغاز کرده است.

ماهواره ایرانی طلوع۳

ماهواره سنگین‌وزن طلوع۳ یک ماهواره سنجشی‌ است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است، این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک‌طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق رادار دهانه مصنوعی (سار) به‌روی ماهواره طلوع۳ وجود دارد.

رتبه بندی سری بازی های Total War

تا به امروز چندین عنوان از مجموعه بازی توتال وار روانه بازار شده است، اما از میان آن‌ها تنها چند اثر توانسته‌اند با گذر زمان ارزش خود را در لیست برترین آثار استراتژیک تاریخ حفظ کنند و با خلق روایت‌های تاریخی ناب در صنعت بازی‌های ویدیویی جاودانه شوند.

خودروی برقی یکی از محورهای مهم اقتصاد و توسعه کشور

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: موضوعات زیرساختی همچون برقی‌سازی، محور اقتصاد و توسعه کشور هستند و در حال حاضر در این دوره اتفاقات خوبی در زمینه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی تهران رقم خورده است.

قیمت نفت

قیمت نفت در هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۲۳ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۳۱ سنت رسید.

شکستن رکورد رشد اقتصادی نفت و گاز

رشد مثبت ۱۱.۴۶ درصدی بخش نفت و گاز در ۱۰۰۰ روز خدمت دولت محرومان در حالی محقق شده که متوسط این نرخ در سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ منفی ۱۶.۱ درصد بوده است.

زغال سنگ هنوز هم بیشتر از هر منبع انرژی تجدید پذیر برق ایالات متحده را تامین می کند

زغال سنگ هنوز حدود 16 درصد سهم تولید برق آمریکا را در اختیار دارد، استفاده از زغال سنگ در حال کاهش است، اما نه با سرعتی که فعالان محیط زیست و علاقه مندان دوست داشتند.

قیمت نفت

قیمت نفت در هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۴۴ درصد کاهش به ۸۳ دلار و ۳۴ سنت رسید.

فناوری جدید می تواند پنل های خورشیدی را کارآمدتر کند

استفاده از بازتابنده های مصنوعی زمین در مجموعه های خورشیدی می تواند تولید انرژی و کارایی را افزایش دهد، این امر به ویژه در کانادا و سایر کشورهایی که معمولاً ابری هستند قابل توجه است.

دو بخش محرک آینده تقاضای نفت

تقاضای نفت در میان مدت به دلیل جایگزین های محدود به افزایش خود ادامه خواهد داد، همچنین بخش‌های حمل و نقل و ثابت نقش کلیدی در مسیر تقاضای نفت دارند.

Bugatti Bolide

در اینجا چیزی است که در زیر پوست بوگاتی بولید وجود دارد، نمونه های اولیه بوگاتی بولاید پیش از آغاز تحویل خودروهای وحشی در سال 2024 در حال ارزیابی هستند.

ربات های حلزون شکل کوچک

انبوهی از ربات های حلزون شکل کوچک به هم می چسبند تا ساختارهای جدیدی را تشکیل دهند، این ربات ها برای چسبندگی به یکدیگر از آهنربا استفاده می کنند.

خودروهای برقی چینی چالشی بزرگ برای خودروسازان اروپایی

خودروهای برقی چینی در حال هجوم قابل توجهی به بازار اروپا هستند و خودروسازان اروپایی را با چالش بزرگی مواجه کرده اند.

قیمت نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۹ سنت معادل ۱.۳۰ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۷۹ سنت رسید.

صفحه 1 از 4

گروه نرم افزاری رهگشافن
تبلیغات
گروه نرم افزاری رهگشافن
تبلیغات
Image