موتور هیبریدی رولزرویس می تواند مخفی کاری تانک را تقویت کند

صنعت تسلیحات

Rolls-Royce Power Systems از یک موتور مفهومی جدید با مخزن هیبریدی دیزل-الکتریکی پرده برداری کرده است که می گوید می تواند مخفی کاری (حرکت بی صدا) را افزایش دهد و موجب عملکرد بهتر تانک شود.

با توجه به موتورهای دیزل mtu این شرکت، مفهوم درایو هیبریدی زمانی که موتور با قدرت دیزل کار می‌کند، شاهد شارژ باتری‌های با کارایی بالا خواهد بود.

پس از آن وسایل نقلیه می توانند در حالت تمام الکتریکی ضد بیکاری/خاموشی (anti-idling) در حالت ایستا کار کنند و نیروی الکتریکی بی صدا تحویل داده شود و به گفته رولزرویس، این کار مزایای تاکتیکی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت، صدای خودرو و ردپای حرارتی را کاهش می دهد و در عین حال مصرف سوخت را کاهش می دهد.

درایو هیبریدی همچنین مخازن را قادر می‌سازد تا با صدای کم‌تر در سرعت‌های آهسته حرکت کنند و به کمک یک صدا خفه کن سفارشی‌سازی شده است، هنگامی که به قدرت بیشتری نیاز است، برای مثال در جنگ، می توان از توان الکتریکی استفاده کرد تا به افزایش شتاب و سرعت نهایی کمک کند.

کنات مولر، معاون ارشد کسب و کار دولتی جهانی در Rolls-Royce Power Systems گفت: این به ما امکان می دهد از مزایای هیبریدسازی در همه حالت های عملیاتی استفاده کنیم.

نحوه جانمایی باتری در بدنه تانک - Rolls-Royce

وسایل نقلیه زمینی نظامی زرهی آینده به قدرت بیشتری برای نیروی محرکه و منبع تغذیه سیستم های الکترونیکی روی برد نیاز دارند و در عین حال، آنها برای یک رویکرد تاکتیکی متفاوت در میدان طراحی خواهند شد. (راه‌حل‌های پیشرانه mtu آینده ما برای این برنامه، هر دوی این الزامات را در نظر می‌گیرند)

طبق گفته رولزرویس، حدود 4000 موتور mtu سری 199 از سال 2000 تولید شده است، با انواع 6 و 8 سیلندر که خودروهای نظامی ناتو از جمله خودروهای چرخدار باکسر 8x8، خودروهای خانواده آژاکس و خودروهای جنگی ایالات متحده مانند M10 را تامین می کنند.

در کنار درایو هیبریدی mtu جدید، رولزرویس یک نسخه جدید 10 سیلندر mtu با حداکثر توان 1100 کیلووات را نیز معرفی کرده است، هر دو موتور در نمایشگاه تجاری دفاعی Eurosatory که از 17 تا 21 ژوئن در پاریس برگزار می شود، راه اندازی می شوند.

کریستین وولف، رئیس توسعه موتورها و سیستم‌های نظامی در سیستم‌های قدرت رولزرویس گفت: این مفهوم پیشرانه [هیبریدی] امکانات عملیاتی خودروهای زرهی ردیابی‌شده آینده را به‌گونه‌ای که قبلاً به سختی قابل تصور بود، گسترش می‌دهد.

موتور هیبریدی رولزرویس می تواند مخفی کاری تانک را تقویت کند
برای اولین بار سازندگان وسایل نقلیه قادر خواهند بود مفاهیم کاملا جدید خودرو را درک کنند که به موجب آن مفهوم هیبریدی می تواند در اصل با هر سری موتور از برنامه نیروی محرکه نظامی mtu پیاده سازی شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

رولزرویس متقاعد شده‌ است که سهم مهمی در توسعه بیشتر قابلیت‌های دفاعی ناتو و متحدانش دارد.

Image