محلول ذخیره سازی هیدروژن برد پهپادها را سه برابر می کند

هیدروژن

Polar Technology در نمایشگاه هوایی Farnborough این ماه، برای اولین از راه حل ذخیره سازی هیدروژنی استفاده می کند که نوید سه برابر کردن برد وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) را می دهد.

ادعا می شود که سیلندر جدید به بازده وزنی 7.5 درصدی و حجم آب 14.4 لیتری دست یافته است، سیلندر با فشار 350 بار کار می کند که شرکت Polar Technology مبتنی بر آینشام می گوید که نتیجه یک پوشش دیواره فوق العاده نازک است.

علاوه بر این سیلندر جدید، 25 درصد سوخت بیشتری را بدون افزایش وزن نگه می دارد، برای نشان دادن تاثیر سیلندر جدید، Polar Technology با Intelligent Energy سازنده پیل سوختی هیدروژنی مبتنی بر Loughborough همکاری کرده است.

سلول‌های سوختی هیدروژنی علاوه بر سه برابر شدن بُرد پهپاد، هیچ آلودگی قابل توجهی (CO2) در مقایسه با موتورهای احتراق داخلی (IC) منتشر نمی‌کنند و لرزش و صدای کمتری تولید می‌کنند.

این پهپادهای پیل سوختی در صنایع متعددی از انرژی - جایی که برای بررسی خطوط برق و زیرساخت‌های بادی دریایی استفاده می‌شوند - تا خدمات لجستیک و تحویل کاربرد دارند، افزایش بُرد و زمان پرواز سیستم فناوری قطبی و انرژی هوشمند می تواند جایگزین قایق ها، هلیکوپترها و سایر وسایل نقلیه ای شود که گران تر و آلودگی بیشتری دارند.

در طول ساخت استوانه (سیلندر) جدید، Polar Technology طراحی سیلندر را از طریق تحلیل المان محدود تایید کرد، یافته‌های به‌دست‌آمده اکنون به فرآیندهای گسترده‌تر Polar Technology بازخورد داده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که بین تئوری FEA و آزمایش فیزیکی همبستگی وجود دارد.

در بیانیه ای دانیل چیلکات، مدیر توسعه کسب و کار Polar Technology گفت: راه حل پیشرفته سلول سوختی Intelligent Energy برای بازار پهپاد، همراه با سیلندرهای سبک وزن پیشرو در کلاس ما، تجربه کاربر نهایی را به سطح دیگری می برد.

کاربران می‌توانند پهپادها را به روش‌های کاملاً جدید استفاده کنند و بازارها و برنامه‌های جدیدی را امتحان کنند، من از دیدن پیشرفت ادامه دار هیجان زده هستم که با آرام شدن قوانین فراتر از دید بصری در آینده نزدیک، بیشتر تقویت خواهد شد.

محلول ذخیره سازی هیدروژن برد پهپادها را سه برابر می کند
اندی کلی، رئیس محصولات Intelligent Energy افزود: ترکیب فناوری پیل سوختی ما و سیلندر سبک وزن Polar Technology، سلول های سوختی را به عنوان یک سیستم قدرت انتخابی در بازار پهپاد متمایز می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در مقایسه با فناوری‌های جایگزین، این سیستم تمیزتر، ماندگارتر و با افزایش چشمگیر دامنه است که کاربردهای جدید را ممکن می‌سازد.

Image