واحدهای جدید گازی نیروگاه طرشت

برق

امیرحسین حسن‌‍آهی گفت: دو برنامه تعمیرات ۱۰ روزه برای واحدهای بخار و ۲۰ روزه برای واحد گازی تدارک‌ دیده‌ شده بود که برنامه تعمیرات واحدهای بخار به‌طور کامل انجام شده و برنامه تعمیراتی واحد گازی طی مدت ۱۸ روز به‌اتمام رسید.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت کار تعمیراتی در این نیروگاه انجام شده است، افزود: نیروگاه طرشت یکی از نیروگاه‌های تهران است که از طریق شبکه فوق توزیع برق تولیدی را به شبکه تزریق می‌کند.

حسن‌‍ آهی بازدهی نیروگاه طرشت را ۲۶ درصد عنوان و خاطرنشان کرد: سال 1401 با هدف افزایش راندمان قراردادی منعقد شد تا دو واحد بخار نیروگاه بازنشسته شده و ۶ واحد گازی جدید با مصرف آب صفر جایگزین شوند.

حسن آهی درباره میزان مصرف آب در نیروگاه طرشت اضافه کرد: سال گذشته میزان مصرف آب در لاین آبفا به صفر رسید.

معاون مهندسی و برنامه‌ریزی بهره‌برداری نیروگاه طرشت خاطرنشان کرد: نیروگاه برای تابستان امسال آماده کمک به شبکه برق است.

واحدهای جدید گازی نیروگاه طرشت
معاون مهندسی و برنامه‌ریزی بهره‌برداری نیروگاه طرشت تهران گفت: واحدهای جدید گازی این مجموعه تا پایان امسال به بهره‌برداری رسیده و برای پیک تابستان ۱۴۰۳ وارد مدار می‌شوند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این واحدها ۵۸.۸ مگاوات به‌ظرفیت نیروگاه اضافه خواهند کرد و بازدهی نیروگاه توسط ۶ مولد پایه گازسوز به ۴۹ درصد خواهد رسید.

برچسب ها
Image