اسلواکی به دنبال تقویت همکاری با چین در زمینه برق و انرژی سبز

برق

پاول آنتالیک، رئیس شورای تجاری مشترک اسلواکی و چین، با مشاهده دستاوردهای چین در توسعه برق و برق سبز، گفت: ما قصد داریم همکاری های آینده خود را در این زمینه ها متمرکز کنیم.

پاول آنتالیک، رئیس شورای تجاری مشترک اسلواکی و چین گفت: پتانسیل زیادی برای همکاری بین اسلواکی و چین در زمینه‌های صنعت خودروهای الکتریکی و انرژی سبز وجود دارد.

آنتالیک در مصاحبه اخیر خود به شین هوا گفت که با مشاهده دستاوردهای چین در توسعه برق و انرژی سبز، ما قصد داریم همکاری های آینده خود را در این زمینه ها متمرکز کنیم.

آنتالیک با اشاره به اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) قرار است تا سال 2035 فروش خودروهای جدید منتشر کننده CO2 را ممنوع کنند، گفت که صنعت خودرو اتحادیه اروپا اکنون به طور فزاینده ای به سمت خودروی الکتریکی حرکت می کند.

وی گفت: ما دانشمندان بزرگ زیادی در دانشگاه هایمان کار می کنند، پتانسیل زیادی برای همکاری در علم و فناوری صنعت خودروهای الکتریکی وجود دارد.

با توجه به انرژی خورشیدی، نیروی باد و دیگر انواع انرژی سبز، آنتالیک خاطرنشان کرد که آنها همچنین زمینه هایی هستند که دو کشور می توانند در آنها همکاری کنند.

وی به عنوان مثال بازیافت پنل های خورشیدی را ذکر کرد و گفت که از کارخانه هایی در چین که در حال بازیافت پنل های خورشیدی هستند بازدید کرده است، او گفت که این نیروگاه ها بهترین فرصت سرمایه گذاری بعدی هستند زیرا پانل های خورشیدی پس از یک دوره 10 تا 20 ساله به پایان عمر خود می رسند.

از زمان کاهش و لغو محدودیت‌های سفر COVID-19 ،Antalic در سازماندهی سفرهای کاری برای ارتقای همکاری‌های جدید بین شهرها و استان‌های دو کشور کار می‌کند.

آنتالیک با یادآوری تجربه شخصی خود که در دهه‌های گذشته به دست آورده است، گفت که از میلیون‌ها اتومبیل، معماری خارق‌العاده در شهرها، و همچنین پیشرفت چشمگیر در مناطق روستایی در چین به وجد آمده است.

او گفت: هیچ کشور دیگری در جهان وجود ندارد که بتوانم شاهد چنین تغییر شدید و افزایش کیفیت زندگی باشم.

اسلواکی به دنبال تقویت همکاری با چین در زمینه برق و انرژی سبز
اسلواکی تصمیم دارد همکاری های دوجانبه را در زمینه توسعه و تولید خودروهای انرژی پاک با چین ارتقا دهد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

چین در توسعه و تولید خودروهای انرژی جدید دارای موقعیت پیشرو است.

Image