Bugatti Bolide

خودرو

در اینجا چیزی است که در زیر پوست Bugatti Bolide بولید وجود دارد، نمونه های اولیه بوگاتی بولاید پیش از آغاز تحویل خودروهای وحشی در سال 2024 در حال ارزیابی هستند.

طرح نهایی تنها چند ماه پیش تایید شد و در آخرین نمونه های اولیه ارائه شده است.

نکته قابل توجه این است که نسخه تولیدی بسیار نزدیک به مفهومی است که در سال 2020 رونمایی شد و در واقع هرگز برای تولید در نظر گرفته نشده بود، این مفهوم نتیجه چالشی بود که توسط استفان وینکلمان، رئیس وقت بوگاتی، برای تیمش مطرح شد تا Bugatti Bolide را بدون هیچ محدودیتی تصور کنند.

تفاوت‌های این کانسپت شامل سقف بارزتر، باله‌های کمتر در پشت قوس‌های چرخ جلو، اضافه شدن آینه‌های جانبی و بال عقب اصلاح‌شده با یک جزء قابل تنظیم است.

رئیس بوگاتی گفت: تصمیم به استفاده از آینه های جانبی واقعی به جای سیستم دوربین آیرودینامیکی کارآمدتر به این دلیل است که آینه ها به رانندگان این امکان را می دهند که فواصل خودروهای دیگر را سریعتر تخمین بزنند.

بسته کامل آیرودینامیکی را می توان بین پیکربندی های با نیروی پایین و کشش کم، بسته به تنظیمات مورد نظر برای یک مسیر مسابقه ای خاص، تعویض کرد، دماغه خودرو نیز طوری طراحی شده است که هنگام ترمز شدید راننده پایین بیاید و اسپلیتر جلو را قادر می سازد حتی نزدیک تر به زمین بنشیند و در نتیجه نیروی رو به پایین بیشتری ارائه دهد.

در اینجا، موتور 1578 اسب بخار با سوخت 98 اکتان کار می کند، با این حال می تواند با سوخت مسابقه ای 110 اکتان نیز کار کند که قدرت را به 1824 اسب بخار می رساند، از آنجایی که خودرو برای استفاده در مسیر (مسابقه) طراحی شده است، هر چهار توربوشارژر همیشه در حال کار هستند.

این موتور همچنین برای دور بیشتر از بوگاتی های جاده ای تنظیم شده است و با نسخه ارتقا یافته 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه موجود در خودروهای جاده ای جفت می شود.

وان کربن

مونوکوک کربن کاملاً جدید که مطابق با الزامات ایمنی LMH و LMDh FIA ساخته شده است، نه به این دلیل که در مسابقه شرکت خواهد کرد، بلکه به این دلیل که برآورده کردن آنها به طرز مطمئنی دشوار است.

در تست، نیروی 7.5 تنی به ستون A وارد می شود و فقط 50 میلی متر انحراف مجاز است... به راحتی بدون ترک خوردگی عبور کرد، موتور و گیربکس پایه‌های سفت‌تری نسبت به Chiron دارند و در واقع در اعماق مونوکوک جاسازی شده‌اند - نه فقط در پشت آن.

داون فورس

در حداکثر سرعت، Bolide تقریباً سه تن نیروی رو به پایین تولید می کند، 1000 کیلوگرم در جلو، 2000 کیلوگرم در عقب... اندی والاس می گوید: ما می توانستیم بیشتر داشته باشیم، اما پس از آن زمین حساس بود، هیچ هوای فعالی وجود ندارد، و باید هر چه سریعتر حرکت کنید، پایین تر روی زمین کوبیده می شوید.

گیربکس

از همان دوکلاچه هفت سرعته Chiron استفاده می کند، بدون حالت خودکار، بنابراین تنها راه برای تعویض دنده این است که پدل‌ها را در پشت فرمان یوک قرار دهید...

موتور

یک موتور 8.0 لیتری چهار توربو W16 با قدرت 1578 اسب بخار (همانند Chiron Super Sport) و 1180 پوند فوت گشتاور. (Rimac Nevera 1741 پوند فوت تولید می کند اما وزن آن 550 کیلوگرم بیشتر است)

محدودیت دور در حال حاضر چند صد دور در دقیقه است و بیشتر از دور 7100 شیرون است، اما سیستم توربوی متوالی برای کاهش وزن از بین رفته است، بنابراین حداکثر گشتاور به 4000 دور در دقیقه می رسد، نه 2000 دور در دقیقه.

راه اندازی

توقف کنید، ترمز را با پای چپ خود فشار دهید و دکمه LC را روی چرخ فشار دهید، دریچه گاز را له کنید، حدود دو ثانیه صبر کنید تا بوست بسازد... و برای زندگی عزیز نگه دارید.

ترمز

برمبوهای کربنی یک فناوری مسابقه ای خالص هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون محو شدن، دور بعد از تنبیه کار کنند، اما نه زمانی که با سرعت کم در اطراف حرکت می‌کنید، پس مراقب باشید، بزرگ‌ترین کالیپرهای هشت پیستونی برمبو، دیسک‌های 390 میلی‌متری را در جلو می‌گیرند و یک سیستم ABS پنج مرحله‌ای در آن تعبیه شده است.

تعلیق

سبک Pushrod با دمپرهای افقی و میله های تیتانیوم پرینت سه بعدی فقط 100 گرم وزن دارند، اما به دلیل ساختار داخلی که فراتر از درک ما است، می توانند تا 3.5 تن بار را تحمل کنند.

وزن

وزن خشک 1450 کیلوگرم، حدود 1600 کیلوگرم با مایعات (سوخت) و وزن این پیشرانه حدود 600 کیلوگرم است که 38 درصد از کل جرم را تشکیل می دهد.

کارایی

حداکثر سرعت 236 مایل (حدود 380 کیلومتر) در ساعت و زمان 0-62 مایل (صف تا 100 کیلومتر) در ساعت ذکر نشده است، اما با توجه به وزن آن که 500 کیلوگرم کمتر از یک Chiron Super Sport است که این کار را در 2.4 ثانیه انجام می دهد ... به نظر باید کمتر از Chiron باشد.

چرخ ها

چرخ‌ها از جنس آلومینیوم ریخته‌گری 18 اینچی BBS هستند، بنابراین روی قفسه‌های میشلین پایلوت اسپورت در جلو قرار می‌گیرند، لاستیک‌های 340 میلی‌متری عقب از نوع LMDh هستند و باید مخصوصاً از طریق بوگاتی سفارش داده شوند.

صدا

بدون فیلتر ذرات یا مبدل های کاتالیزوری خواهد بود، بنابراین این W16 در کم صداترین شکل خود است.

Bugatti Bolide
همانطور که قبلا توسط بوگاتی تایید شده بود، Bolide دارای یک مونوکوک فیبر کربن منحصر به فرد با رول کیج یکپارچه، همراه با سیستم های خنک کننده، گیربکس و تعلیق (pushrod) است که همگی منحصر به فرد خودرو هستند و موتور، در این مورد، 8.0 لیتری W-16 توربوشارژ آشنای بوگاتی، نیز متفاوت از مدل های دیگر بوگاتی نصب شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بوگاتی اعداد عملکرد را نهایی نکرده است اما آزمایشات اولیه نشان داده است که Bugatti Bolide می تواند تا 2.5 گرم چسبندگی روی لنت را ارائه دهد.

برچسب ها
Image