10 خودروی برقی اسپورت

خودروی برقی

گریزی از حرکت به سمت الکتریکی شدن وجود ندارد و اگر بخشی در خدمت نشان دادن تغییر دائمی به سمت همه چیزهایی که با باتری کار می کنند باشد، آن کلاس خودروهای اسپورت است.

این منبع جدید قدرت نه تنها آن نوع قدرت و عملکردی را ارائه می‌کند که خودروهای سنتی - احتراق داخلی - تنها می‌توانستند در مورد آن رؤیایی داشته باشند، بلکه تعریف خودرویی با کارایی بالا را گسترش می دهد، به همین دلیل است که فهرست ما طیف وسیعی از ورزشکاران سنتی کم‌سرعت گرفته تا کوپه‌های خمیده، GT‌های خردکننده و حتی شاسی‌بلندهای عجیب را شامل می‌شود.

در ادامه برخی از خودروهای اسپورت که با برق کار می کنند را مشاهده می نمایید...

1- Rimac Nevera

احتمالاً تا به حال با کارآفرین کروات، Mate Rimac، آشنا شده اید، البته فقط به خاطر شرکت خودروهای اسپرت الکتریکی ریماک او، و اگر شما هم هستید، احتمالاً با ابرخودروی ریماک نورای (Rimac Nevera) او نیز آشنا خواهید بود، نام آن از کلمه کرواتی برای طوفان باردار الکتریکی، nevera گرفته شده است، که به خطوط ساحلی با سرعت 155 مایل (250 کیلومتر) در ساعت ضربه می زند.

اما Nevera جاده‌ای می‌تواند حتی از این هم بالاتر برود: به لطف یک باتری 120 کیلووات ساعتی، چهار موتور الکتریکی، 1914 اسب بخار و گشتاور 1740 پوند فوت، می‌تواند 0 تا 62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت در 1.85 ثانیه و تا 258 مایل (415 کیلومتر) در ساعت حرکت کند.

Rimac Nevera

نقد و بررسی Rimac Nevera

2- Pininfarina Battista

پینین فارینا باتیستا یک پیروزی برای آن چیزی است که (این خودروساز) قصد دستیابی به آن را دارد، این خودرو زیبا است و آنقدر سریع است که هرگز به آن عادت نخواهید کرد.

در زیر پوسته‌های ایتالیایی، همان گابین‌های الکتریکی را خواهید دید که در Nevera (شرکت کروات آن‌ها را تامین می‌کند)، عملکرد شگفت انگیز مشابه و تعداد محدودی از تنها 150 دستگاه - به علاوه برچسب قیمتی در حدود 2 میلیون پوند، اما صادق باشید، انتظار نداشتید عملکرد آلایندگی صفر ارزان باشد، درست است؟

Pininfarina Battista

نقد و بررسی پینین فارینا باتیستا

3- Maserati GranTurismo Folgore

به Maserati Gran Turismo Folgore سلام کنید، اولین خودروی الکتریکی خالص این شرکت ایتالیایی... البته Maserati در مورد GT ها تاریخچه زیادی دارد و Folgore - که تقریباً به عنوان رعد و برق ترجمه می شود - وعده های زیادی را می دهد، از جمله شتاب 0 تا 62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت 2.7 ثانیه، 750 اسب بخار از راه اندازی سه موتوره و تا 280 مایل (450 کیلومتر) از باتری 83 کیلووات ساعتی خود فاصله دارد.

این خودرو تنها در یک نمونه اولیه Folgore تولید شده و به طور خلاصه، حس می‌کند، عمل می‌کند و رانندگی می‌کند، اگر نگوییم بهتر از هر مازراتی دیگر است.

Maserati GranTurismo Folgore

نقد و بررسی Maserati GranTurismo Folgore

4- MG Cyberster

MG Cyberster برای اولین بار در سال 2021 به شکل مفهومی مورد استفاده قرار گرفت - و پس از چندین اسپویل در رسانه های اجتماعی - سرانجام MG Cyberster به عنوان یک مدل تولیدی کامل در اوایل سال جاری در نمایشگاه خودروی ژنو 2024 معرفی شد.

با طراحی کلاسیک رودستر، درهای قیچی و چهار صفحه کابین، ما آن را بیش از آنچه که به نظر می رسد، در نظر می گیریم.

و مطمئناً این مشخصات روی کاغذ هم مطابق با هیاهوها هستند: 0-62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت در 3.2 ثانیه، مجموع قدرت خروجی 510 اسب بخار و برد 277 مایل (445 کیلومتر) با استفاده از باتری 77 کیلووات ساعتی آن، قابل دسترس است، بیایید امیدوار باشیم که در اواخر تابستان امسال با یک برچسب قیمت مقرون به صرفه ارائه یابد.

MG Cyberster

نقد و بررسی ام جی سایبرستر

5- Caterham Project V

کاترهام در عصر جدید الکتریکی ما به جایی نمی‌رسد و کانسپت Project V بزرگترین سرنخ ما از آینده آن است، با اندازه کمی بیش از 4.2 متر طول، 1.2 متر قد (ارتفاع) و کمی کمتر از 1.9 متر عرض، ما می دانیم که سبک تر از هر خودروی دیگری در این فهرست خواهد بود.

دلیل آن این است که کاترهام تجربه رانندگی را در درجه اول و مهم‌تر از همه قرار می‌دهد و این شرکت بریتانیایی وزنی معادل 1190 کیلوگرم را هدف قرار داده است – سبکی بی‌سابقه برای خودروهای الکتریکی و همتراز با Alpine A110 – با تک موتوری که 268 اسب بخار قدرت را به چرخ‌های عقب می‌فرستد و باتری 55 کیلووات ساعتی برای برد تا 249 مایل (400 کیلومتر) خوب است.

Caterham Project V

نقد و بررسی پروژه کاترهام V

6- Lotus Evija

لوتوس در بحبوحه احیای - بزرگ - خود است که هم توسط Emira با موتور احتراقی پیشگام است و هم این: Emija الکتریکی، با قیمت 2.4 میلیون پوندی، چهار موتور، چهار چرخ متحرک، 1972 اسب بخار، 0-62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت در کمتر از سه ثانیه، 0-124 مایل (200 کیلومتر) در ساعت در شش ثانیه و حداکثر سرعت بیش از 200 مایل (321 کیلومتر) در ساعت را وعده می دهد.

قرار است فقط 130 دستگاه ساخته شود و چند سال پیش به ما اجازه داده شد یک نمونه اولیه - کامل با رنگ‌بندی طراحی‌شده TG- البته محدود به تنها 1600 اسب بخار، گشتاور 1250 پوند فوت و حداکثر سرعت حداکثر 140 مایل (225 کیلومتر) در ساعت باشیم که همانطور که فهمیدیم زیاد بود...

Lotus Evija

نقد و بررسی نیلوفر آبی (Lotus Evija)

7- Aspark Owl

با جغد آسپارک آشنا شوید، هایپرکار ژاپنی تمام برقی با درهای پروانه ای مدت زیادی است که عرضه می شود – اولین بار در سال 2018 آن را دیدیم – اما در سال 2023 یک نمونه اولیه به خیابان های موناکو آمد تا وجود خود را به ما یادآوری کند زیرا می دانید، فقط یک موضوع کوچک از یک بیماری همه گیر جهانی در این بین وجود داشته است تا حواس ما را پرت کند…

Aspark ادعا می کند که جغد می تواند از 0-62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت در 1.69 ثانیه، 0-186 مایل (300 کیلومتر) در ساعت در 10.6 ثانیه و حداکثر سرعت 249 مایل (400 کیلومتر) در ساعت به لطف چهار موتور با قدرت 2021 اسب بخار و 1345 پوند فوت شتاب بگیرد و در مجموع 50 دستگاه قرار است ساخته شود.

Aspark Owl

نقد و بررسی آسپارک جغد

8- Porsche Taycan Turbo GT

اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه در طعم‌های بسیار خوبی عرضه می‌شود، از تک موتور، تایکان RWD، تا موتور دوقلو AWD Taycan Turbo S و اما اکنون یک خودروی برتر جدید در شهر وجود دارد، یعنی Taycan Turbo GT.

توربو GT استاندارد 1108 اسب بخار قدرت دارد و شتاب 0-62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت را در 2.3 ثانیه نشان می دهد، اما پکیج Weissach و صندلی های عقب را مشخص کنید که در اسکاپ لوبی شده اند، فیبر کربن زیادی اعمال شده است و یک بال عقب ثابت اضافه شده است.

برای رسیدن به سرعت صفر تا 62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت زیر 2 ثانیه، می دانید که باید این یکی را کنار بگذارید.

Porsche Taycan Turbo GT

نقد و بررسی Porsche تایکان توربو جی تی

9- Tesla Model S Plaid

تسلا ادعا می کند که مدل S Plaid سریع ترین خودروی تولید شده تا کنون است، تسلا همچنین ادعا می کند که مدل S Plaid شتاب صفر تا 62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت را در 1.99 ثانیه... زمانی که از تایرهای مناسب را استفاده شده باشد، می کند و اگر دقت کرده باشید، به ذهنتان خطور کرده است که ریماک و پینین فارینا ممکن است در مورد این ادعا چیزی برای گفتن داشته باشند.

با سه موتور الکتریکی، 1020 اسب بخار و 1050 پوند فوت قادر به طی کردن یک چهارم مایل در 9.23 ثانیه تا حداکثر سرعت 200 مایل (321 کیلومتر) در ساعت، سالن فوق العاده ایلان ماسک همچنان به طرز شگفت انگیزی سریع است، اما آنطور که او (ایلان ماسک) ممکن است فکر کند، سریعترین خودروی برقی تولیدی نیست.

Tesla Model S Plaid

نقد و بررسی تسلا مدل S شطرنجی

10- Lucid Air Sapphire

اوه عزیزم، یک ماشین الکتریکی دیگر با نیت های همه جانبه که در سیلیکون ولی متولد شده است، آه شما را می شنویم، اما جایی نروید نکنید، زیرا Lucid Air چیزهای زیادی دارد و به ما اجازه دهید تا با آمارهای جدی به شما دست پیدا کنیم... در ظاهر یاقوت کبود، ایر شتاب 0-62 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت را در 1.89 ثانیه، 0-100 مایل (160 کیلومتر) در ساعت در 3.8 ثانیه و یک چهارم مایل را در 8.95 ثانیه در راه رسیدن به 205 مایل (329 کیلومتر) در ساعت انجام می دهد.

در همین حال، مجموع قدرت خروجی 1217 اسب بخار و 1430 پوند فوت است.

بنابراین خودرویی سریع است اما علاوه بر این، وقتی صحبت از بخش حمل و نقل باشد این شرکت فقط نمی‌خواهد با تسلا مقابله کند - آئودی A8 ،BMW سری 7 و Merc S-Class را نیز در نظر دارد.

Lucid Air Sapphire

نقد و بررسی یاقوت کبود بادی شفاف

10 خودروی برقی اسپورت
این گوشه کمیاب از بازار که به طور سنتی از ماشین‌های آغشته به بنزین و پمپاژ آدرنالین نگهداری می‌شود، شاهد تعداد فزاینده‌ای از رقبا بوده است که یون لیتیوم را نسبت به بنزین سوپر بدون سرب ترجیح می‌دهند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

با این حال در حالی که این ماشین ها روی کاغذ و فلز (در واقعیت) متفاوت به نظر می‌رسند، همه آن‌ها هدف مشابهی برای سرگرم کردن راننده دارند.

Image