خودروی برقی Lucid Air Sapphire

خودروی برقی

بررسی Lucid Air Sapphire، این خودروی برقی بدون شک بهترین خودروی برقی در فروش است...

شما هیچ نظری ندارید... Lucid Air Sapphire بسته به شرایط محیطی می تواند در 1.9 ثانیه به سرعت 60 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت و در 3.8 ثانیه به سرعت 100 مایل (160 کیلومتر) در ساعت برسد.

میدونی چیه؟ این راه اندازی با سرعت پیچ و تاب حتی بهترین بخش نیست... Lucid Air Sapphire چیزی بیش از یک تسویه حساب ساده از شیطنت های خط مستقیم است، بدون شک، این خودروی برقی در هندلینگ بهترین است که در حال حاضر به فروش می رسد – خودرویی که بسیار رضایت بخش است - که هر گیربکس پشمی رنگ شده را به نیروی الکتریکی معتقد می کند.

این خودروی برقی ماشینی است که ذهن را ذوب می کند، نمی توانم تصور کنم که هرگز آن را فراموش کنم... 10 از 10، بدون یادداشت.

این خودروی برقی چقدر قدرت دارد؟

1234 اسب بخار و 1430 پوند فوت گشتاور، این از یک بسته باتری 118 کیلووات ساعتی و سه موتور الکتریکی - یکی جلو و دو موتور در عقب می آید - Lucid Air Sapphire با نصب یک جفت واحد e-drive در محور عقب، می‌تواند مقداری گشتاور جانبی باورنکردنی را انجام دهد، که سهم عمده‌ای در مهارت هندلینگ این سدان دارد.

بله، رسیدن یک ماشین لوکس 5336 پوندی برای رسیدن به سرعت 60 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت در کمتر از دو ثانیه یک چیز است و وادار کردن آن به رقصیدن در اطراف یک مسیر مسابقه مانند یک ماشین فوق العاده کار می کند...

Lucid Air Sapphire چه چیزی را تغییر داد؟

این خودروی برقی دارای شاسی با میله‌های ضد غلت قوی‌تر، دمپرهای تطبیقی Bilstein، کالیبراسیون جدید فرمان برقی و فنرهایی که 17 درصد در جلو و 25 درصد در عقب سفت‌تر هستند، بهبود یافته است.

افزایش کمبر منفی به هوا در گوشه های سریع آرامش بیشتری می بخشد و بوش های جدید سفتی جانبی را تا 25 درصد در محور جلو و 28 درصد در عقب بهبود می بخشد.

نکته مهم این است که تایرهای Lucid Air Sapphire یک دارای رفتار عجیب و غریب هستند... میشلن لاستیک های سفارشی (و تکان دهنده) 265/35R20 جلو و 295/30R21 عقب Pilot Sport 4S را به طور خاص برای این خودرو توسعه داده است.

لاستیک ها در واقع از ساختار هیبریدی منحصر به فردی استفاده می کنند که در آن آج وسط شبیه به Pilot Sport 4S استاندارد است، اما شانه ها همان مشخصات یک Pilot Sport Cup 2 هستند... این بهترین رویکرد در دنیا است، هم در مسیر (مسابقه) و هم در خیابان های شهر.

البته این همه چیز نیست... ترمزهای کربن سرامیکی در مقایسه با درپوش‌های آهنی استاندارد Air، 48 پوند از جرم فنر نشده را ذخیره می‌کنند، و به اندازه کافی قوی هستند که سرعت را با اطمینان کامل از بین ببرند، و در عین حال ویژگی‌های ترمز احیاکننده صاف Lucid را دست نخورده نگه می‌دارند.

در واقع - و در یک پیست مسابقه بسیار دشوار نیز - Sonoma Raceway نوعی خرس است، پر از تغییرات سریع ارتفاع و گوشه هایی که اشتباه گرفتن آنها بسیار آسان است، اینجاست که دقیقاً یاد می‌گیرید که Lucid Air Sapphire چقدر باورنکردنی است و چرا این مشخصات قدرت 1234 اسب بخاری سرفصل واقعی نیست.

وقتی حالت Track را درگیر می‌کنید، با سه تنظیمات فرعی مواجه می‌شوید: Dragstrip ،Hot Lap و Endurance، اینها کاملاً خود توضیحی هستند.

از Dragstrip برای پیش‌تنظیم کردن باتری استفاده کنید و تمام 1234 اسب بخار را برای پرتاب در دسترس قرار دهید، اگر می‌خواهید برای یک زمان آزمایشی چشمگیر به توپ‌آوت بروید، Hot Lap را انتخاب کنید، و اگر می‌خواهید عملکرد را تکرار کنید، به Endurance بروید.

با دومی، در تلاش برای سرخ نشدن کامل باتری یا موتورها (یا ترمزها)، Sapphire به 737 اسب بخار محدود شده است، که، صادقانه بگوییم، هنوز هم یک تن لعنتی است.

کنترل پایداری را به طور کامل در حالت تنظیم رها کنید تا زمانی که یاقوت کبود را به گوشه‌ها پرتاب می‌کنید کمی سنگین می‌شود و قدرت را به محوری که لغزش در آن تشخیص داده می‌شود کاهش می‌دهد.

هنگامی که شروع به فرار می کنید، می توانید احساس کنید که بند در اطراف ماشین سفت می شود، بنابراین اگر می خواهید به طور منظم روی یاقوت کبود بچرخید، با حالت Track کنترل پایداری آشنا شوید، جایی که پرستار بچه ها به شما اجازه می دهند کمی آزادی بیشتری داشته باشید.

درست قبل از اینکه همه چیز از کنترل خارج شود شما را به عقب می کشاند.

آیا می توانید کنترل کشش را به طور کامل غیرفعال کنید؟ نه 100 درصد اما مهم نیست، همچنان به اندازه کافی رایگان است که بتوانید دریفت های چهارچرخ را از بین ببرید و تا حد دلخواه خود فرسودگی دودی انجام دهید. فقط به اون لاستیک ها توجه کن دوام زیادی نخواهند داشت

فرمان واضح و کاملاً وزن است و می توانید دقیقاً آنچه را که در سطح جاده اتفاق می افتد احساس کنید... سیستم بردار گشتاور به سرعت کار می کند تا نیرو را در محور عقب به روشی کاملاً طبیعی حرکت دهد مثلاً هرگز احساس نمی کنید که الکترونیک به طور مصنوعی سرگرمی را افزایش می دهد.

Lucid Air Sapphire سبک و قابل کنترل است – خوب، به هر حال به اندازه ماشینی به این سنگینی قابل کنترل است – و هر اقدامی که انجام می دهد کاملاً مطابق با شرایط راننده است.

می‌توانید آن را با دریچه گاز از میان پیچ‌ها هدایت کنید و شماره‌گیری در مقابل فرمان از یک گوشه، هوا را به حالت سردی در نمی‌آورد، به وضوح توسط افرادی طراحی شده است که می دانند چه کار می کنند.

طبق رژیم آزمایشی EPA ایالات متحده، Lucid Air Sapphire می‌تواند 427 مایل (678 کیلومتر) را با یک بار شارژ کامل طی کند، که تقریباً از هر خودروی برقی دیگر غیر از خانواده Lucid Air Sapphire که امروزه به فروش می‌رسد، بهتر است.

در تایرهای استاندارد 20 اینچی جلو و 21 اینچی عقب Pilot Sport 4S نیز وجود دارد... اگرچه یک کد تقلب وجود دارد: یک پوشش هوای قابل نصب توسط راننده که روی چرخ‌ها می‌چسبد. (برای حداکثر برد به آن نیاز دارید)

معماری ولتاژ بالا Lucid Air Sapphire به این معنی است که به سرعت نیز شارژ می شود... یک شارژر سریع DC سطح 3 سازگار (و کاربردی) پیدا کنید و ممکن است سرعت شارژ تا 300 کیلو وات را مشاهده کنید.

Lucid Air Sapphire


تو جاده چطوره؟

بسیار زیبا است، اگرچه به اندازه سایر مدل های Air راحت نیست... این تغییرات شاسی، کیفیت سواری را به میزان قابل توجهی تقویت می کند، اما نه آنقدر که از رانندگی هر روزه با یکی از این وسایل نقلیه معمولی متنفر باشید.

یک حالت درایو منحصر به فرد در Lucid Air Sapphire وجود دارد که پتانسیل کامل این خودروی برقی را آزاد می کند، اما در تنظیمات استاندارد Smooth یا Swift قرار بگیرید و خواهید دید که این Air مانند هر Air دیگر آرامِ آرام است.

فضای داخلی نیز به همان اندازه دوست داشتنی است، با تزئینات آلکانترا، صندلی‌های بسیار مستحکم و طراحی کلی عالی، مطمئناً سیستم چندرسانه‌ای هنوز یک کار طاقت فرسا است و همیشه و برای همیشه احمقانه خواهد بود که تنظیمات آینه و فرمان در تبلت لمسی مرکزی قرار گرفته باشند. (اما هیچ یک از این مسائل منحصر به Lucid Air Sapphire نیست)

این خودروی برقی باید گران باشد، بله؟

اوه خدای من، بله... Lucid Air Sapphire با قیمت 250500 دلار از جمله 1500 دلار برای مقصد، بیش از سه برابر قیمت Air Pure پایه است... سه برابر ماشینه؟ نه زمانی که در حال انجام وظایف هستید یا در ترافیک نشسته اید.

اما یاقوت کبود را باز کنید و این یک حیوان دمدمی مزاج است - به بهترین شکل از مرز باز شده است.

خودروی برقی Lucid Air Sapphire
هیچ سدان دیگری مانند Air Sapphire نمی‌تواند دورهای داغ را از بین ببرد و هیچ خودروی برقی دیگری نیست که بتواند با یک بار شارژ 427 مایل (678 کیلومتر) را طی کند و در عرض 17 ثانیه از توقف به 200 مایل (321 کیلومتر) در ساعت شتاب دهد. (بدیهی است که در همان زمان نیست)

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بله، Lucid Air Sapphire قیمت - فروش - فوق العاده بالایی دارد... اما هیچ چیز فوق العاده ای هرگز ارزان نخواهد بود.

Image