خودروی برقی Pininfarina Battista

خودروی برقی

Pininfarina Battista یک پیروزی برای آن چیزی است که قصد دستیابی به آن را دارد، زیبا است و آنقدر سریع است که هرگز به آن عادت نخواهید کرد.

این آینده خودروهای برقیِ واقعاً سریع است، این خودرو خواهر Rimac Nevera است، بنابراین بر اساس همان فناوری پیشرانه، معماری الکتریکی و هسته کربنی است اما در بدنه و طراحی داخلی Pininfarina طراحی شده است.

علیرغم اینکه مشهورترین خانه طراحی ایتالیا و صاحب یک کاتالوگ قوی است که به 91 سال قبل باز می گردد و شامل اسلم دانک هایی مانند فراری F40 و سیسیتالیا 202 می شود، این اولین خودروی جاده ای است که نشان Pininfarina را بر تن کرده است... و قدرتمندترین خودروی ایتالیایی تاریخ است. (که ساخته شده است)

آیا یک خودروی برقی است؟

با عرض پوزش، بله، فراموش کردم ذکر کنم، این یک هایپرکار تمام الکتریکی است، متاسفم Hyper-GT، برای 20 پوند سوخت در این تکه کربن و لیتیوم 2 میلیون پوندی در صف قرار نگیرید، شما به سادگی از طریق جعبه دیواری Residenza اختیاری (طراحی شده با رنگ Pininfarina Battista و با کد رنگی برای ماشین شما) در گاراژ بزرگ کف شیشه ای خود شارژ می کنید و می روید.

Pininfarina ادعا می کند که با شارژ 310 مایل (500 کیلومتر) - اگر مانند یک دانش آموز رانندگی کنید - به لطف یک باتری T شکل 120 کیلووات ساعتی که روی ستون فقرات ماشین قرار می گیرد و پشت صندلی ها می پیچد و زمانی که هیپرمیلینگ نمی کنید؟

خودروی برقی Pininfarina Battista بسیار سریع است، چهار موتور، یک موتور برای هر چرخ، بردار گشتاور کامل را امکان‌پذیر می‌کنند – یعنی می‌توان گفت که نیرو می‌تواند فوراً به هر جایی که بیشتر مورد نیاز است ارسال شود – و ترکیب می‌شوند تا رقم اصلی 1874 اسب بخار و گشتاور 1696 پوند فوت را تولید کنند.

برای مرجع، این پیچ و تاب 2.4 LaFerraris است، شتاب صفر تا 60 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت کمتر از 2 ثانیه طول می کشد، 0 تا 186 مایل (300 کیلومتر) در ساعت کمتر از 12 ثانیه طول می کشد، حداکثر سرعت 217 مایل (349 کیلومتر) در ساعت است و اگر بتوانید یک شارژر DC 180 کیلوواتی پیدا کنید، می توانید ظرف 40 دقیقه از 0 تا 80 درصد شارژ کنید.

احتمالاً این آخرین عدد است که در دنیای واقعی بسیار مرتبط است، زیرا بزرگترین دردسر مالکیت باتیستا یافتن جایی گسترده، طولانی و خصوصی است که حتی برای چند ثانیه عملکرد کامل آن را آزاد کند. (خوشبختانه، ما یک NASCAR بیضی شکل و داخل فیلد برای خودمان داشتیم ...)

بنابراین لیگ برتر سریع است، اما زمان های دور و سرعت یک چهارم مایل لزوماً دغدغه اصلی باتیستا نیست، ماشینی که با آن به اشتراک گذاشته می شود - ریماک نورا - بی شرمانه رویای خیس فناوران است، این بیشتر در مورد لوکس و طراحی قدیمی است. مطمئناً عملکرد فوق‌العاده‌ای وجود دارد، اما همه اینها در یک پوسته فیبر کربنی کلاسیک پیچیده شده است، از بهترین مواد دنیا استفاده می‌کند و با گزینه‌های سفارشی‌سازی بی‌پایانی عرضه می‌شود که به این معنی است که هر یک از 150 اتومبیل منحصربه‌فرد خواهند بود، شخصی در بخش مطبوعاتی Pininfarina The Maths را به کار گرفت و محاسبه کرد که تعداد کل طرح های فردی ممکن به 13.9 کوئینتیلیون رسیده است.

Pininfarina Battista

مزایا

  • ظاهری زیبا

  • رانندگی ساده

  • بسیار سریع

معایب

  • فوق‌العاده گران است

  • به احتمال زیاد مسافران شما را به خاطر فضای داخلی با طراحی ظریف خسته می‌کند

نتیجه چیست؟

بیایید آن بلیط ورودی 2 میلیون پوندی را برای لحظه ای کنار بگذاریم (و این واقعیت که شما به پیست مسابقه خصوصی خود نیاز دارید تا به طور منظم این وسیله را به درستی باز کنید) زیرا Pininfarina Battista یک پیروزی برای آن چیزی است که قصد دارد به آن دست یابد.

اولاً زیباست، در طراحی داخل و خارج، تنها شکایت ما این است که ممکن است برای برخی بیش از حد محتاطانه باشد و اگر این مورد برای شما، آقای/خانم میلیاردر مهم است، ممکن است توصیه کنیم کربن برهنه را کنار بگذارید، فقط از دور کسل کننده به نظر می رسد و به دنبال چیزی جسورانه و درخشان بروید.

به سخنان من توجه کنید، هرگز به عملکرد باتیستا عادت نخواهید کرد...

واضح است که داشتن یک هایپرکار برقی بیش از یک با موتور V12 فریاددار محدودیت‌هایی دارد، کمبود صدا، برد محدود، عدم توانایی بالا و پایین کردن گیربکس برای نام بردن از سه مورد، اما در این قیمت و عملکرد استراتوسفر همه چیز در مورد است.

تجسم تجربه ای که در مغز شما جا می گیرد و آدرنالین را به جریان می اندازد و غیرممکن است که این ماشین را برانید و مسحور نشدید و از نحوه تاب برداشتن آن به جلو و کنترل جرم خود منفجر نشدید.

خودروی برقی Pininfarina Battista
علاوه بر این، اگر یکی از این موارد را سفارش داده باشید، احتمالاً نام خود را برای استون مارتین والکری و گوردون موری T50 و کونیگزگ جسکو نیز گرفته اید... شاید سوال بهتر این باشد: یکی از اینها، یا ریماک؟ انتخاب خود را قطعی کنید، از غریزه خود پیروی کنید، نمی توانید ببازید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

Pininfarina Battista نیز یک پیروزی برای آن چیزی است که قصد دستیابی به آن را دارند، زیبا است و آنقدر سریع است که هرگز به آن عادت نخواهید کرد.

Image