خودروی برقی اسپرت Tesla Model S Plaid

خودروی برقی

بررسی Tesla Model S Plaid: بهترین پیشرانه الکتریکی در جهان...

اگرچه Tesla Model S Plaid که تام فورد در اوایل سال جاری در پل ریکارد سوار شد، نسخه Track Package بود، با ترمزهای کربن سرامیکی به ارزش 16 هزار پوند، چرخ‌های آلومینیومی سبک وزن و لاستیک‌های Goodyear Supercar 3R، این یکی از اون چیزا نداره...

البته نه اینکه احساس کوتاهی کنید: مدل S Plaid معمولی دارای تنظیمات سه موتوره تسلا است (421 اسب بخار در محور جلو، دو دوز 414 اسب بخار در عقب) برای 1020 اسب بخار قدرت.

گشتاور 1050 پوند فوت، تقریبا دو برابر فراری 296 GTB است و 0-60 مایل (صفر تا 100 کیلومتر) در ساعت فقط کمتر از دو ثانیه کاهش می یابد، اگر یک قدم اول را کم کنید ...

داشتن 1020 اسب بخار قدرت زیر انگشت شست پا چگونه است؟

این یک عجله است. با رفتن به حالت شطرنجی از طریق صفحه لمسی، به حداکثر دانه‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، اگرچه هیچ هیاهویی وجود ندارد، هیچ هشداری وجود ندارد، هیچ هشداری وجود ندارد که به شما بگوید یک تصمیم بد از تبدیل شدن به یک خنده ویروسی در YouTube وجود ندارد.

دریچه گاز را فشار دهید و پاسخ آنی است، در حالی که ماشین به جلو منجنیق می‌شود، تمام بدن خود را به صندلی برگردانید. برای کسری از ثانیه شما برای زندگی عزیزتان به آن چسبیده اید، و زمان کافی برای فکر کردن به یاد داشته باشید که محدودیت سرعت الف) وجود دارد، و ب) به سرعت نزدیک می شود... هیچ چیز دیگری روی چهار چرخ به این شکل شتاب نمی گیرد.

بدون هیچ ترافیک یا قانون نگران کننده ای، پلید می تواند در 4.19 ثانیه به سرعت 100 مایل در ساعت از حالت استراحت برسد و یک چهارم مایل را در 9.23 ثانیه طی کند و با سرعت 155 مایل در ساعت از دروازه عبور کند... حداکثر سرعت 200 مایل در ساعت

این ذهنی است آیا تازگی از بین می رود؟

اینطور نیست، اما فقط مواقع زیادی وجود دارد که می توانید خود و مسافرانتان را در معرض چنین نیروی خشونت آمیز و تنبیهی قرار دهید و بنابراین تا زمانی که جلوتر هستید، دست از کار خواهید کشید. (به حالت Comfort برمی گردیم)

با مدل S Plaid مانند یک خودروی معمولی رفتار کنید و رفتار آن بی‌نقص است: انتقال نیرو روان و خطی است و چه در شهر باشید و چه در حال گشت‌وگذار در بزرگراه باشید و رد شدن از پیچ ها با هیچ کششی مفید نیست (چند اتومبیل با وزن بیش از دو تن هستند؟) اما به نظر روان و خنثی می شود و میزان کمی چرخش بدنه قابل پیش بینی است.

Tesla Model S Plaid

محدوده چگونه است؟

ادعای رسمی 373 مایل با شارژ کامل است، نه اینکهTesla Model S Plaid فاش کند که این روزها شارژ کامل چقدر است: اینترنت حدود ۱۰۰ کیلووات ساعت خالص و ۹۵ کیلووات ساعت قابل استفاده محاسبه می‌کند.

من 3.3 مایل بر کیلووات ساعت از یک انفجار کوتاه در M11 دریافت کردم که به معنای 316 مایل در دنیای واقعی است... خیلی خوب است: چیزهایی با سرعت آهسته وارد کنید و حتی بهتر هم می شود.

اگرچه جالب است، احتمالاً هنوز از 5.0 میلی وات ساعت جادویی که قبلاً از مواردی مانند کیا نیرو EV در شرایط ایده آل دیده بودیم، کم است. تصور کنید مدل 2 شایعه شده چه کاری می تواند با وزن کمتر انجام دهد.

این باید بهترین پیشرانه الکتریکی در جهان در حال حاضر باشد: هیچ چیز دیگری همان عمق استعداد برای عملکرد کامل و مناسب بودن روزانه را ندارد و فقط پورشه تایکان نزدیک می شود.

شما فقط به این دلیل می‌پرسید که Tesla در مورد کیفیت ساخت داخلی سابقه اجرای مشکوک دارد. در اکثر موارد، مدل S اکنون در مکان بسیار بهتری نسبت به چند سال پیش قرار دارد و آن طراحی مینیمالیستی هنوز با آنچه در جاهای دیگر ارائه می‌شود متفاوت است.

اول، چیزهای خوب: صندلی‌ها راحت و پشتیبانی‌کننده هستند، صفحه‌نمایش لمسی 17 اینچی فوق‌العاده است (می‌تواند به سمت راننده یا مسافر کج شود)، و گرافیک‌ها تیز هستند، صدای باد تقریباً وجود ندارد. چهار (بله، چهار) پد شارژ بی‌سیم، دو عدد جلو و دو عدد در عقب وجود دارد.

آنهایی که در پشت هستند صفحه نمایش مخصوص به خود را برای کنترل آب و هوا و دریچه هوا دارند و نتفلیکس، بدیهی است و در همین حال، به‌جای انتخابگر درایو فیزیکی، برای جلو و عقب، به‌سادگی انگشت خود را در سمت چپ صفحه به بالا یا پایین بکشید. من اول شک داشتم، اما خوب کار می کند.

با این حال، هشدارهایی وجود دارد، و تعداد زیادی از آنها... آن صفحه ممکن است بزرگ باشد، اما نمادهای منو بسیار کوچک هستند، که استفاده از آن را در حین حرکت دشوار می کند.

بسته به موقعیت صندلی و میزان دسترسی شما، ممکن است قسمتی از آن توسط فرمان مبهم باشد، از جمله کنترل دما ارگ! دید از طریق آینه ها بی ارزش است و به دلیل اندازه بسیار زیاد مدل S تشدید می شود.

اوه، و یکی از مهر و موم ها را دیدم که روی درب سرنشین عقب در حال دور شدن است. ماشین آزمایشی در این مرحله کمتر از 1400 مایل قدمت داشت.

چیز دیگری مد نظر دارید؟

اوه من بدترین ها را تا آخر ذخیره کرده ام. به دلایل ناشناخته تسلا تصمیم گرفته است که ساقه های نشانگر اتلاف فضا هستند، و بنابراین در حکمت بی نهایت خود آنها را به طور کلی با دکمه های لمسی ... روی فرمان جایگزین کرده است (پایین را ببینید).

پیش از این روی فراری 458 ایتالیا کار نمی کرد و اینجا هم کار نمی کرد و آنها تا حدی به این دلیل که روشن و خاموش کردن آنها نیمه فشاری عجیب است، ناراحت کننده هستند، اما بیشتر به این دلیل که - همانطور که فرمان عادت دارد این کار را انجام دهد - هنگامی که شما به آنها نیاز دارید حرکت می کنند.

بنابراین اگر در تقاطع با نیم قفل روشن نشسته اید، باید جهت مخالف را نشان دهید.

یک عملکرد اساسی مانند این نباید توجه شما را تا حد زیادی از جاده منحرف کند، و اینکه چگونه سازندگان بهترین پیشرانه الکتریکی در جهان (من، شش پاراگراف پیش) چیزی بسیار گیج کننده را امضا کردند، کاملاً هشدار دهنده است.

این بستگی به زمان شما دارد... همانطور که در ماه می فاش شد، تسلا دیگر برنامه‌ای برای ساخت مدل S یا مدل X با فرمان راست ندارد، بنابراین تنها گزینه شما این است که یکی را با LHD خریداری کنید و آن را به بریتانیا ارسال کنید.

برای آن، باید به فهرست موجودی آنلاین تسلا بروید، در زمان نگارش تنها یک مدل S موجود بود و یک شطرنجی آبی روی چرخ‌های 19 اینچی با سیستم رانندگی کامل تسلا و فضای داخلی سیاه و سفید، با قیمت 108790 پوند.

ضمانتنامه؟ چهار سال یا 50000 مایل برای ماشین، هشت سال و 150000 مایل برای باتری.

آیا این ارزش خوب است؟ در چارچوب مدل S استاندارد یا هر یک از رقبای آن - تایکان، آئودی e-tron GT ،Polestar 2 ،BMW i4 - باید نه بگویید و اما هیچ‌کدام از آن‌ها نمی‌توانند برای مدت کوتاهی شمع یک ماشین فرمول 1 را در مسابقه درگ نگه دارند، آیا می‌توانند؟

بیا ایلان، این ظرفیت RHD را پشتیبان و اجرا کن یا حداقل نوعی ابزار فروش بلیط اختراع کنید…

خودروی برقی اسپرت Tesla Model S Plaid
سوال مرتبط تر برای خریداران بریتانیایی Plaid این است که آیا می توانید فرمان چپ را تحمل کنید؟ در هر مانع بلیط خودکار در زمین؟ زیاد نیست، فکر می کنید و نه زمانی که مدل 3 به اندازه کافی سریع است، به مراتب ارزان تر است و برای کار در اینجا طراحی شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بنا بر ادعای تسلا خودروی برقی Tesla Model S Plaid قوی تین پیشرانه الکتریکی در جهان را دارد.

برچسب ها
Image