تولید نفت ایران به ۲.۶۵ میلیون بشکه در روز افزایش یافت

نفت خام

آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت جهان، کل تولید نفت اوپک در دومین ماه سال میلادی جاری را 29 میلیون و 170 هزار بشکه در روز اعلام کرده است.

مجموع تولید نفت 13 عضو اوپک در فوریه 2023 نسبت به ماه قبل از آن 70 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش 8 عضو اوپک از جمله ایران در فوریه امسال با افزایش تولید مواجه بوده‌اند و تولید نفت خام ایران در فوریه امسال به 2 میلیون و 650 هزار بشکه در روز رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن 20 هزار بشکه افزایش یافته است.

ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی 2 میلیون و 630 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود. الجزایر، کنگو، گینه استوایی، گابن، نیجریه، عربستان و لیبی از دیگر کشورهایی هستند که در دومین ماه 2023 تولید نفت خود را افزایش داده‌اند.

تولید نفت عربستان در این ماه 60 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 10 میلیون و 470 هزار بشکه در روز رسیده است و تولید نفت آنگولا، عراق و ونزوئلا نیز در این ماه کاهش یافته و تولید نفت امارات و کویت ثابت مانده است.

تولید نفت ایران به ۲.۶۵ میلیون بشکه در روز افزایش یافت
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد تولید نفت ایران در دومین ماه سال جاری میلادی ۲۰ هزار بشکه افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه در روز رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تولید نفت عراق در فوریه امسال 50 هزار بشکه کاهش یافته و به 4 میلیون و 370 هزار بشکه در روز رسیده است.

Image