توسعه صنعت نفت عراق با امارات

نفت خام

بازارهای نفت تحت تأثیر چالش های بازار مالی، تورم و جنگ در اوکراین قرار گرفته اند، با این وجود کشورهای عربی خلیج فارس به طور قاطعانه خوشبین هستند، که نشان از برنامه های پالایشگاهی و ذخیره سازی جدید در حال توسعه در عراق و امارات است.

این هفته، حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق گفت که بغداد از سرمایه گذاران دعوت کرده است تا هفت پالایشگاه جدید نفت را در سراسر کشور راه اندازی کنند.

غنی همچنین گفت که مناقصه برای سه پالایشگاه امروز باز شده است، در حالی که پیشنهادات برای سه پالایشگاه دیگر در 2 اپریل پیش بینی می شود.

برای شرکت های بین المللی و بخش خصوصی محلی در این صنعت. منابع نشان داده اند که سه پروژه اول پالایشگاه شامل یک پالایشگاه 50000 بشکه در روز در استان میسان جنوب شرقی، یک پالایشگاه 70000 بشکه در روز در استان نینوا در شمال عراق و یک واحد پالایش 30000 بشکه در روز در بصره است.

پیشنهادات 2 آوریل برای یک پالایشگاه 50,000 بشکه در روز در استان ذی قار جنوبی، یک پالایشگاه 100,000 بشکه در روز در واسط (شرق عراق) و یک پالایشگاه 70,000 بشکه در روز در المثنی (جنوب عراق) است. هفتمین پروژه پالایشگاهی برای پالایشگاه 70,000 بشکه در روز در استان الانبار غربی در نظر گرفته شده است.

استراتژی توسعه پالایشگاه ها در زمانی مطرح می شود که عراق همچنان در تلاش برای پایبندی به سهمیه های اوپک است.

SOMO، بازاریاب دولتی نفت عراق گزارش داد که در فوریه 2023، عراق حدود 4.34 میلیون بشکه در روز تولید کرد که نسبت به ماه قبل تغییر کوچکی داشت و همچنان 92000 بشکه در روز کمتر از میزان سهمیه رسمی اوپک بود.

سطح تولید در ژانویه 2023 نیز حدود 100000 بشکه در روز کمتر از سهمیه تولید اوپک بود، در حالی که سطح تولید دسامبر 2022 به 4.43 میلیون بشکه در روز رسید.

دلیل اصلی پایین بودن سطح تولید فعلی، تعمیر و نگهداری است که در میدان نفتی 400000 بشکه در روز در میدان نفتی قرنا 2 غربی انجام می شود. با این حال، این کمبود با اظهارات رسمی در ژانویه 2023 مبنی بر اینکه سایر میادین نفتی عراق قادر به جبران تولید کمتر در غرب قرنا 2 هستند، در تضاد است.

توسعه صنعت نفت عراق با امارات
مرکز نفتی امارات متحده عربی فجیره شاهد افزایش جریان ترانزیت و تقاضا برای ذخیره سازی نفت خام و محصولات بوده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

عراق قصد دارد 7 پالایشگاه جدید کوچک و متوسط ​​را افتتاح کند و نزدیک شدن بغداد به اقلیم کردستان می تواند تولید نفت در شمال این کشور را تثبیت کند.

Image