عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت آغاز شد

نفت خام

دکتر مهدی‌زاده با اشاره به عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت در یارد پیمانکار گفت: طرح توسعه و نگهداشت تولید میدان رسالت یکی از چهار طرح توسعه‌‌ای نگهداشت و افزایش تولید شرکت نفت فلات قاره است که جهت اجرا به شرکت تاسیسات دریایی واگذار شده است.

وی افزود: این طرح شامل دو بخش سطح‌الارضی و تحت‌الارضی است که در بخش تحت‌الارضی عمده کالاهای حفاری و تکمیل چاه توسط پیمانکار تامین شده و با پیگیری‌های انجام شده به‌زودی دکل حفاری در میدان مستقر می‌شود.

به گفته دکتر مهدی‌زاده، در بخش سطح‌الارضی هم عملیات ساخت پایه سکو پس از وقفه‌ای طولانی از روز جاری در خرمشهر آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا شش ماه آینده عملیات اجرایی ساخت سکو به اتمام برسد و سکو آماده نصب شود.

(گزارش از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران)

 عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت آغاز شد
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: امروز عملیات اجرایی ساخت پایه سکوی سرچاهی رسالت در یارد پیمانکار در خرمشهر آغاز شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرح کار طرح توسعه و نگهداشت تولید میدان رسالت، ساخت یک سکوی سرچاهی و حفاری و تعمیر ۶ حلقه چاه شامل چهار حلقه چاه جدید و تعمیر دو حلقه از چاه‌های موجود است که با تکمیل طرح، ۱۲ هزار بشکه به تولید میدان رسالت اضافه می‌شود.

Image