10 تکنولوژی برتر که باعث تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی می شود

خودروی برقی

ماشین‌ها به لطف فناوری‌های جدید در حال تکامل هستند و در اینجا 10 نوآوری که در پذیرش خودروهای الکتریکی در سال‌های آینده بسیار مهم هستند، آورده شده است.

از آنجایی که صنعت همچنان با روش حمل و نقل برقی سازگار می شود، در اینجا 10 فناوری وجود دارد که از کربن زدایی تحرک حمایت می کنند و همچنان ادامه می دهند.

10. مواد مرکب

مواد کامپوزیتی که توسط یکی از پیشگامانه‌ترین سازمان‌ها و خودروها در صنعت خودروهای برقی، AEHRA استفاده می‌شود، می‌توانند نه تنها وزن خودرو را کاهش دهند، بلکه آن را پایدارتر کنند. این شرکت با استفاده از کربن ورقه‌ای برای مدل شاسی‌بلند خود، از مواد بی‌نهایت قابل بازیافت نهایت استفاده را می‌برد.

9. سیستم کمک راننده پیشرفته (ADAS)

با باز کردن امکانات جدید، سیستم‌های کمک راننده پیشرفته در حال حاضر در حال استفاده هستند و راه را به سمت قابلیت‌های خودمختار بیشتری هموار می‌کنند. این راه‌حل‌ها در سطوح مختلفی ارائه می‌شوند و نه تنها راحتی و آسایش بیشتری را برای رانندگان خودروهای برقی در جاده فراهم می‌کنند، بلکه خودروهای آن‌ها را ایمن‌تر می‌کنند و به خودرو اجازه می‌دهند در همان زمان مراقب جاده باشند.

چنین راه‌حل‌هایی هم‌اکنون برای فعال کردن خودروهای خودران (راننده اتومات) در حال توسعه هستند، که در نهایت می‌تواند روش‌های مرسوم سفر را از بین ببرد.

8. اتصال وسیله نقلیه به شبکه (V2G)

اتصال بین خودروها و شبکه چیزی است که خودروهای برقی را برای آینده ای پایدار بسیار مهم می کند. راه‌حل‌هایی مانند وسیله نقلیه به شبکه (V2G) برای اینکه به رانندگان اجازه می‌دهد حداکثر استفاده را از شارژ خود ببرند، در عین حال شبکه شبکه را برای تعداد بسیار بیشتری از وسایل نقلیه بهینه می‌کنند، یا یک شبکه خانگی که به صاحبان خانه اجازه می‌دهد از شبکه خارج شوند، بسیار مهم هستند. .

7. زیرساخت شارژ عمومی

یکی از فناوری‌های ضروری که در حال حاضر در برخی از کشورها در حال نصب انبوه است - با برنامه‌ریزی برای ایجاد شبکه‌های شارژ - زیرساخت شارژ EV ستون فقرات صنعت است که به رانندگان اجازه می‌دهد تا سفرهای طولانی را بدون مصالحه طی کنند. ارائه دهنده شناخته شده چنین راه حل هایی Ionity است که متعلق به گروه موتور فورد، گروه فولکس واگن، مرسدس بنز AG، گروه موتور هیوندای و گروه BMW است.

6. سیستم های اطلاعات سرگرمی دیجیتال

اتصال یکی از عوامل اصلی تمایز خودروهای باتری دار است، زیرا فقدان موتور راه را برای نقاط فروش جدید در بین خودروسازان هموار می کند. بسیاری از جدیدترین خودروها برای راننده‌های دیجیتالی ساخته شده‌اند، اما از سایر دستگاه‌های مورد استفاده در زندگی روزمره مانند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و خدمات آنلاین نیز پشتیبانی می‌کنند.

5. الکترونیک قدرت

مانند سیستم عصبی مرکزی یک ماشین تمام الکتریکی، وسایل الکترونیکی طراحی شده برای چنین کاربردهایی در طول سال‌ها نوآوری توسعه یافته‌اند تا به باتری اجازه کار با ماشین را بدهد.

برخلاف اجزای مکانیکی یک ICE، EV ها توسط سوئیچ ها کار می کنند و پیام های فوری را بین اجزا ارسال می کنند تا به پاسخ های سریع بین آنها دست یابند.

4. سیستم مدیریت باتری

بدون مدیریت حرارتی، خودروها قادر به دستیابی به محدوده‌ای که امروز هستند، نخواهند بود. همانطور که در یادداشت های ChargePoint در مورد راه اندازی یک ماشین الکتریکی در زمستان مشاهده می شود، دما می تواند تاثیر قابل توجهی بر کارایی باتری ها داشته باشد.

مهمتر از آن، برای فعال کردن چنین کارایی‌هایی نیاز به سازگاری با آب و هوای مختلف در سراسر جهان است، به این ترتیب سازمان‌ها می‌توانند وسایل نقلیه برقی خود را در سراسر جهان به اشتراک بگذارند.

3. موتور الکتریکی

موتور الکتریکی یک نوآوری کلیدی است که بدون آنها، خودروهای الکتریکی امکان پذیر نخواهد بود. موتور الکتریکی با ارائه مزایای بسیاری نسبت به موتور احتراق داخلی سنتی (ICE)، قلب هر خودروی آینده است. از مزایای آن می توان به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، عملکرد آرام تر و عدم انتشار گازهای گلخانه ای اشاره کرد.

2. ترمز احیا کننده

هنوز هم سکه یک عبارت جدید رانندگی تک پدال را فعال می کند، اما این به دلیل اهمیت آن فاصله زیادی دارد. این نه تنها یکی از ویژگی های خودروهای الکتریکی مدرن است، بلکه چند عامل را نیز برجسته می کند که آنها را به عنوان رانندگان روزانه مفید می کند. اولاً، ماشین‌های الکتریکی به همین دلیل راحت‌تر رانندگی می‌کنند – زمانی که به آن عادت کنید.

ثانیاً، ترمز احیا کننده به راننده این امکان را می دهد که در هنگام رانندگی در انرژی صرفه جویی کند، چیزی که می تواند توسط خودروسازان در آینده برای ساخت خودروهای سواری کارآمدتر مورد استفاده قرار گیرد.

1. باتری های حالت جامد

ما به راحتی می‌توانستیم باتری‌های لیتیوم یونی را در اینجا قرار دهیم، زیرا آنها صنعت را تا امروز پیش برده‌اند، اما هیجان واقعی در مورد هزینه و مزایای عملکرد باتری‌های حالت جامد است.

این واقعیت که ناسا در تحقیق و توسعه این مؤلفه‌ها مشارکت دارد، سطح کار و اهمیت آنها در آینده را نشان می‌دهد.

10 تکنولوژی برتر که باعث تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی می شود
برای درک واقعی اینکه خودرو تا کجا پیش رفته است، باید تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) را نه تنها یک اقدام پایدار، بلکه یک پیروزی در بخش خودرو بدانیم. فناوری عامل اصلی این تغییر از وسایل نقلیه با سوخت فسیلی به سمت خودروهای برقی است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

از منظر عملکرد خودرو، موتور الکتریکی به رانندگان شتاب فوری و سطوح بالاتری از گشتاور می‌دهد و باعث می‌شود آنها نسبت به همتایان خود که با سوخت فسیلی کار می‌کنند، واکنش‌پذیرتر باشند.

Image