نقد و بررسی Rolls Royce Ghost

خودرو

رولزرویس مدل گوست است که مرزهای فناوری را جابجا می‌کند و سخت‌ افزار جدید و جالبی را در جستجوی نقطه‌ای معرفی می‌کند که خودرویی را تعریف می‌کند که برای رانندگی لذت بخش طراحی شده است.

بررسی اجمالی

شاید برای شناسایی این رولزرویس گوست جدید مشکل دارید، اما مثل همیشه تیم پشت آن واقعاً جزئیات را تحت تأثیر قرار داده است.

به گفته مدیرعامل Torsten Muller-Otvos، همه چیز دیگر از ابتدا طراحی، ساخته و مهندسی شده است و نتیجه آن پیشرفته ترین رولزرویس از نظر فناوری است.

این طراحی ستون های برند ما را به یک برند زیبا، مینیمال و در عین حال بسیار پیچیده تبدیل می کند، محصولی که کاملاً با نیازهای مشتریان Ghost ما هماهنگ است و کاملاً با زمانه هماهنگ است.

گوست حرف های زیادی برای گفتن دارد حتی بیشتر از فانتوم، این مدل رولز است که مرزهای فناوری را جابجا می‌کند و سخت‌افزار جدید و جالبی را معرفی می‌کند و خودرویی طراحی شده برای راندن ارائه می‌کند.

مالکان اروپایی به اولی، مشتریان آسیایی به دومی تمایل دارند.

شکل ظاهری آن دارای زیبایی شناسی تکامل یافته ای که به اندازه هر خودرویی با جلوپنجره ای که از پارتنون ساخته شده بود، مهار شده است و رولز آن را پسا مجلل، محدود، هوشمند و محجوب می نامد.

واحد اطلاعاتی لوکس رولز که مشتری محورتر از بسیاری از شرکت‌های خوب لوکس است، دریافته است که خریداران Ghost داشبوردهایی را دوست ندارند که با دکمه‌های گازیلیون تزئین شده‌اند،  (تا زمانی که آنچه باقی مانده است به طور جدی خوب است)، و آنها به طور غافلگیرانه ای از دنیایی که در آن یک دختر دانش آموز سوئدی نفوذ بیشتری نسبت به بسیاری از سیاستمداران دارد و یک بیماری همه گیر اقتصاد جهانی را ویران کرده است، غافل نیستند.

با موتور 6.75 لیتری توئین توربو V12 (563 اسب بخار و گشتاور 627 - که همه آنها فقط از 1600 دور در دقیقه در دسترس هستند) و چرم بسیار مجلل کیهانی داخل آن.

اما توجه به جزئیات مسحورکننده است، شکل آشنای بدن به تازگی از نظر خطوط شلوغ یا هر چیز دیگری حتی در فضای بیرونی بودن کاهش یافته است.

قاب فضایی آلومینیومی اختصاصی رولز زیربنای Ghost است و خودروی جدید را از کشتی مادر مونیخ کاملاً دور می کند. این خودرو 30 میلی‌متر پهن‌تر از خودروی قدیمی است، مقدار کمی اما نه ناچیز که موقعیت بهتری را ایجاد می‌کند.

با طول 5546 میلی متر و عرض 2148 میلی متر، فضای زیادی از جاده را اشغال می کند (وزن آن 2490 کیلوگرم).

20 LED پنهان در قسمت بالای مشبک، نورپردازی ظریفی را ارائه می‌دهند، به این دلیل که پره‌ها سندبلاست شده‌اند تا جلوه تالار آینه‌ها را کاهش دهند.

پوزه مغرور خودرو با یک خط کمانی مشخص شده است، رکاب ها توسط یک خط وفت که انعکاس ها را وادار به انجام کار درست می کند، کمک می کند، و عقب باریک می شود و مقدار شگفت انگیزی از لاستیک عقب را نمایان می کند.

ساختار آلومینیومی جوش داده شده با دست به این معنی است که بدنه آن جریان یکپارچه به سمت آن دارد. فقط با پنجره هایش قطع می شود. خوب، به همان اندازه که این خودرو کاهش‌دهنده است، ما به سختی می‌توانیم بدون آن‌ها کار کنیم.

Rolls Royce Ghost

مزایا

  • کیفیت ساخت عالی

  • یکپارچگی مهندسی

  • ظرافت خارق العاده

  • کاریزماتیک

معایب

  • سنگین

  • تشنه (پر مصرف)

  • قیمت بالا

نسخه جدید برای سال 2022 یک نسخه نشان سیاه است (تصاویر 1-6 بالا). Wraith و آخرین نسل Ghost اولین مدل‌هایی بودند که در سال 2016 نسخه‌های Black Badge را دریافت کردند، سپس Dawn در سال 2017 و Cullinan در سال 2019 قرار گرفتند و Black Badge اکنون بیش از 27 درصد از کل فروش رولز رویس را به خود اختصاص داده است.

همه چیز در مورد جذاب کردن نوع جدیدی از مشتری، یک مولتی میلیونر جوانتر است، یا همانطور که رولز آنها را توصیف می کند: در دهه 2020، این زنان و مردان با محصولات لوکس با شرایط خودشان سروکار دارند.

آنها کت و شلوار برای لباس های خیابانی را رد می کنند، از بلاک چین استفاده می کنند نه بانک ها و از طریق تلاش های دیجیتالی خود بر دنیای آنالوگ تأثیر می گذارند. با انجام این کار، آنها کدهای لوکس جدیدی را ایجاد کرده اند که با حساسیت های آنها طنین انداز می شود: از نظر زیبایی شناسی تیره تر، در شخصیت قاطعانه و در طراحی جسورانه تر.

بیانیه‌های مطبوعاتی رولز رویس واقعاً همان هدایایی هستند که به آنها ادامه می‌دهند، اینطور نیست؟

این محصولات که در سال 2016 وارد بازار شدند، از نظر زیبایی شناسی تیره تر، از نظر شخصیتی فوری تر و در درمان مادی چشمگیرتر هستند.

نتیجه چیست؟

New Ghost یک ماشین موتوری فوق العاده مهندسی شده و بسیار کاریزماتیک است.

تعداد کمی از خودروها حرکت رو به جلو موتوری را به تجربه ای هنرمندانه تر از Ghost جدید تبدیل می کنند. رولزرویس که با چالش‌هایی که هست – از جمله خودروهای برقی پیشرفته و فوق‌العاده کم‌صدا که به سرعت در حال گسترش است، همچنان به راه خود ادامه می‌دهد، تا حدودی عجیب اما همیشه مهندسی عالی.

جذابیت بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، و امتناع دلپذیر از رام کردن Ghost پر از آخرین تکه‌های فناوری جدید. کمتر، بیشتر است، به شرطی که بهتر نیز باشد. با هر معیار عینی - و بسیاری از معیارهای ذهنی - در اینجا چنین است.

اگر قطعاً باید مجلل‌ترین را داشته باشید، همیشه فانتوم وجود دارد، اما Ghost نیز همین کارها را انجام می‌دهد، و نشان سیاه همان چیزی است که باید دنبالش بروید – کمی نبوغ بازاریابی از Rolls که به آرامی تصویر پیرمردی از دوران قدیم و روح خلسه را در جهتی مطمئن تر از آینده نشان می دهد.

نقد و بررسی Rolls Royce Ghost
به زبان ساده، Black Badge یک سطح تریم است که تجمل بیشتر، قدرت بیشتر، هندلینگ بهبود یافته و زیبایی تاریک را اضافه می کند. در اصطلاح رولز، این یک درمان سفارشی دائمی برای خودروهای موتوری آن است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

رولز رویس شهرت خود را حول تولید راحت‌ترین و لوکس‌ترین خودروهای جهان ساخته است و قصد ندارد آن را به سطل زباله بیاندازد، حتی ارتقاء نشان Black Badge به جای پیوند کامل عضو، یک ماساژ صرف برای شخصیت Ghost است.

Image