آمریکا در حال تخلیه نفت از نفتکش توقیف شده ایرانی است

نفت خام

فایننشال تایمز گزارش داد که ایالات متحده در آستانه تخلیه نفت خام از نفتکشی است که گفته می شود برای حمل نفت ایران به خارج از کشور استفاده می شود و اشاره می کند که این اقدام به تشدید تنش بین ایالات متحده و ایران کمک می کند.

ایالات متحده کشتی سوئز راجان را در ماه آوریل توقیف کرد و با واکنش سریع ایران مواجه شد و ایران نیز به نوبه خود یک نفتکش متعلق به چین و ترکیه را که با نفت خام برای تحویل به شورون بارگیری شده بود، توقیف کرد.

ایران مدعی شد که این نفتکش چند ساعت قبل از توقیف با یک کشتی ایرانی ناشناس برخورد کرد و بنا بر گزارش ها، چندین خدمه از کشتی سقوط کردند و برخی دیگر مجروح شدند. تانکر سپس از صحنه گریخت و به مدت هشت ساعت به تماس های رادیویی توجهی نکرد تا اینکه دادگاه دستور توقیف آن را صادر کرد.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، کشتی سوئز راجان مجوز واردات نفت خام ایران به آمریکا را از وزارت خزانه داری آمریکا دریافت کرده است. محموله آن حدود 800000 بشکه نفت خام است و به گفته یکی از اعضای سابق دولت بایدن که نامش فاش نشده، ورود آن به تگزاس احتمالاً نتیجه توافقی است که بین دولت و مالکان و اپراتورهای کشتی منعقد شده است.

محموله کشتی سوئز راجان یا اکنون فروخته می شود یا قبلاً فروخته شده است و ممکن است درآمد حاصل از آن به صندوقی که توسط کنگره برای قربانیان تروریسم تحت حمایت ایالات متحده ایجاد شده است، داده شود. بعید است که این ماجرا در تهران خوب پیش برود، به خصوص که این اولین توقیف نفتکشی نیست که ایالات متحده در سال جاری انجام می دهد.

در واقع، اخیراً مشخص شد که توقیف کشتی دیگری ممکن است عامل توقیف نفتکش شورون توسط ایران در ماه آوریل بوده باشد، شرکت امنیت دریایی آمبری در اواخر آوریل گفت که انگیزه ایران از توقیف محموله نفت خام شورون در تلافی توقیف ایالات متحده بود که حتی پنج روز قبل از آن انجام نشد.

به گزارش جروزالم پست، آمبری در یادداشتی خطاب به مشتریان گفت: هر دو نفتکش اندازه سوئزمکس بودند، ایران قبلاً به دنبال توقیف محموله های نفتی ایران، واکنش تندی به آنها داده است.

آمریکا در حال تخلیه نفت از نفتکش توقیف شده ایرانی است
به گزارش فایننشال تایمز، انتظار می رود که ایالات متحده تخلیه نفت نفتکش ایرانی را که در آوریل توقیف کرده بود، آغاز کند. پس از توقیف کشتی سوئز راجان، ایران با توقیف یک نفتکش چینی که برای تحویل به شورون بارگیری شده بود، مقابله به مثل کرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تخلیه نفت احتمالاً به این معنی است که دولت ایالات متحده با صاحبان کشتی معامله کرده است و اگر قبلاً این کار را نکرده باشد، اکنون نفت را می فروشد.

برچسب ها
Image