پیشرفت تویوتا در فناوری باتری خودروهای برقی

خودروی برقی

تویوتا فرآیند تولید یک مواد کلیدی مورد استفاده در باتری های حالت جامد را ساده کرده که به عنوان گام بزرگی در توسعه فناوری جدید باتری معرفی می شود، این باتری‌ها سبک‌تر، انرژی را متراکم‌تر و سرعت شارژ سریع‌تری از باتری‌های مبتنی بر مایع فعلی دارند.

تویوتا اعلام کرد که فرآیند تولید یکی از مواد اصلی مورد استفاده در باتری‌های حالت جامد را ساده کرده است که به معنای جهشی بزرگ در فناوری باتری آینده است.

گفته می‌شود باتری‌های حالت جامد که تویوتا قصد دارد در خط تولید خودروهای الکتریکی (EV) آینده خود تجهیز کند، در مقایسه با باتری‌های مبتنی بر مایع فعلی مانند باتری‌های لیتیوم یون، مزایای زیادی دارند.

به عنوان مثال، آنها قادر به ذخیره انرژی بیشتر، شارژ بسیار سریعتر و ارائه محدوده رانندگی بالاتر در هر بار شارژ خواهند بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که باتری‌های جدید حالت جامد می‌توانند خودروهای برقی را با برد 1200 کیلومتر در هر شارژ ارائه دهند. علاوه بر این، این باتری‌های حالت جامد نیز می‌توانند در کمتر از 10 دقیقه به طور کامل شارژ شوند و گفته می‌شود که نسبت به باتری‌های مبتنی بر الکترولیت مایع کوچک‌تر، سبک‌تر و بادوام‌تر هستند، علاوه بر این که خطر آتش‌سوزی بسیار کمتری در آنها وجود دارد.

از نظر بازه زمانی برای معرفی این باتری‌های حالت جامد جدید در طیف خودروهای برقی تویوتا، گزارش فایننشال تایمز بیان کرده است که می‌توانیم این باتری‌های جدید را تا سال 2027 در مدل‌های تولیدی ببینیم.

این یک مزیت بزرگ برای تویوتا خواهد بود، زیرا این باتری‌ها پتانسیل ایجاد انقلابی در فضای خودروهای الکتریکی و تثبیت خودروساز ژاپنی در این بخش را دارند.

این برای تویوتا بسیار مهم خواهد بود، زیرا علیرغم اینکه این شرکت بزرگ‌ترین خودروساز جهان است، این شرکت یکی از آخرین شرکت‌هایی بود که متعهد به خودروهای برقی با باتری کامل (BEV) شد، با مجموعه فعلی آن‌ها فقط شامل دو BEV موجود در بازارهای منتخب خارج از کشور - کراس اوور bZ4X و سدان bZ3.

با این حال، این خودروساز یکی از معدود برندهای رایجی است که مدل مبتنی بر پیل سوختی هیدروژنی - Mirai - دارد و همچنین تلاش جدی برای برقی‌سازی محدوده موتور احتراق داخلی (ICE) خود با معرفی یک پلاگین انجام داده است. (در انواع هیبریدی و هیبریدی قوی برای تقریبا تمام مدل های آن)

پیشرفت تویوتا در فناوری باتری خودروهای برقی
ناکاجیما گفت: همچنین برای باتری های مبتنی بر مایع جا برای بهبود وجود دارد. محور رقابت باتری خودروهای برقی در نهایت ارزش افزوده بر خودرو به عنوان یک محصول و میزان کنترل حجم کلی باتری ها و میزان استفاده موثر از آنها خواهد بود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تویوتا از پیشرفت خود برای کاهش اندازه، هزینه و وزن باتری خودروهای الکتریکی خود پس از پیشرفت در فناوری باتری های حالت جامد خود رونمایی کرده است.

Image