اندونزی به دنبال سرمایه گذاری وسیع در بخش انرژی خورشیدی است

انرژی خورشیدی

شرکت دولتی اندونزی Perusahaan Listrik Negara به دنبال سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری برای نصب یک پنل خورشیدی 200 مگاواتی (MW) است که جایگزین ژنراتورهای برق دیزلی در تلاش برای کاهش انتشار کربن می شود.

مدیر این شرکت ایوی هریادی گفت که پنل خورشیدی 200 مگاواتی اولین مرحله از یک برنامه بلند مدت برای جایگزینی 1 گیگاوات نیروگاه دیزلی با انرژی خورشیدی است، او جزئیاتی در مورد جدول زمانی مرحله اولیه ارائه نکرد.

ائتلافی از کشورها متعهد شده اند 20 میلیارد دلار بودجه عمومی و خصوصی برای کمک به اندونزی برای انتقال به انرژی پاک تر تحت مشارکت انتقال انرژی عدالت (JETP) اختصاص دهند.

به گفته رئیس دبیرخانه JETP اندونزی، ادو ماهندرا، اندونزی قصد دارد تا یک برنامه دقیق برای تخصیص بودجه JETP تا ماه اوت نهایی کند و افزود که برنامه PLN برای تغییر از انرژی دیزلی به انرژی های تجدیدپذیر یک برنامه آزمایشی در JETP خواهد بود.

اندونزی به دنبال سرمایه گذاری وسیع در بخش انرژی خورشیدی است
فعالیت نیروگاه تولید انرژی خورشیدی وابسته به شرکت دولتی PT Perusahaan Listrik Negara (PLN) در جزیره Gili Meno.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این طرح بخشی از هدف آن برای رسیدن به انتشار خالص کربن صفر تا سال 2060 است. PLN برنامه ریزی کرده است که 4.68 گیگاوات (GW) پنل های خورشیدی بین سال های 2021 تا 2030 نصب کند.

Image