قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۵ سنت معادل ۰.۱۸ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

نگرانی در مورد کاهش تولید عربستان و روسیه از بازار نفت حمایت کرده و قیمت نفت را در اولین ساعات تجارت در روز سه شنبه بالا برده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 15 سنت معادل 0.18 درصد افزایش به 85 دلار و 49 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 21 سنت معادل 0.26 درصد افزایش 82 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.

کاهش تقاضا از سوی چین و آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصادهای دنیا باعث کاهش یک درصدی قیمت نفت در روز گذشته شده بود.

عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت دنیا اعلام کرد کاهش تولید داوطلبانه 1 میلیون بشکه‌ای خود را یک ماه دیگر و در ماه سپتامبر ادامه می‌دهد و این زمان در صورت لزوم باز هم تمدید خواهد شد یا بر حجم کاهش تولید می‌افزاید.

روسیه هم اعلام کرده صادرات نفت خود را 300 هزار بشکه در روز در سپتامبر پایین می‌آورد.

قیمت نفت
تحلیلگران عقیده دارند تصمیم عربستان برای تمدید طرح کاهش تولید خود با وجود بالا رفتن قیمت نفت تا بیش از 80 دلار در هر بشکه نشان می‌دهد هدف این کشور قیمت بالاتر از 80 دلار است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

هواپیماهای هیدروژنی فقط در صورتی سبز هستند که هیدروژن به طور تمیز (بدون تولید کربن) تولید شود.

Image