قیمت جهانی نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ سنت معادل ۰.۰۵ درصد کاهش به ۸۸ دلار و ۳ سنت رسید.

قیمت نفت تغییر چندانی در روز چهارشنبه نداشته، نشانه‌های کاهش عرضه نفت آمریکا در تضاد با اطلاعات اقتصادی این‌کشور مبنی بر دورنمای کاهش تقاضا در آینده بوده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 سنت معادل 0.05 درصد کاهش به 88 دلار و 3 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 12 سنت معادل 0.14 درصد کاهش 83 دلار و 62 سنت معامله می‌شود.

موسسه نفت آمریکا در روز گذشته اعلام کرد طبق اطلاعات صنعتی، عرضه نفت خام آمریکا حدود 2.7 میلیون بشکه در هفته منتهی به بیستم اکتبر کاهش یافته است. این اطلاعات برخلاف نظر تحلیلگرانی است که تخمین زده بودند ذخایر نفت خام آمریکا حدود 200 هزار بشکه در روز در آن هفته افزایش می‌یابد.

در این بین، فعالیت تجاری در منطقه یورو در ماه جاری میلادی کاهش یافته که احتمال رکود در این منطقه را افزایش می‌دهد و دورنمای تقاضا برای نفت را پایین می‌آورد.

قیمت جهانی نفت
اطلاعات اقتصادی آلمان حاکی از احتمال رکود در این کشور است. انگلیس هم یک ماه دیگر کاهش فعالیت‌های تجاری را گزارش داده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

توجه سرمایه‌گذاران هنوز هم به درگیری‌های خاورمیانه معطوف است، شرکت کنندگان بازار نگرانند گسترش این درگیری بر بازارهای نفت تاثیر گذاشته و عرضه را مختل کند.

Image