بررسی دسترسی زود هنگام بازی Manor Lords

بازی ویدیویی

بررسی دسترسی زودهنگام Manor Lords؛ جنگ‌های صلیبی نسل جدید

اخیرا نسخه دسترسی زودهنگام بازی استراتژیک Manor Lords در دسترس همگان قرار گرفته است و یک بازی نویدبخش، اعتیادآور و لذت‌بخش که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

Manor Lords عنوانی است که در بَدو عرضه خود، توانسته نظرات مثبت فراوانی را به خود جلب کند.

Slavic Magic با اینکه یک استودیوی تک نفره است، اما سازنده‌اش، یعنی آقای گرگ استیچن، توانسته صفر تا صد این بازی بزرگ را به تنهایی بسازد که از بسیاری از عناوین هم‌سبک خود جلوتر، جاه‌طلبانه‌تر و بهتر جلوه می‌کند؛ یک بازی در سبک استراتژیک و شهرسازی که با الهام از عناوین بزرگ و قدیمی این سبک، یعنی سری بازی‌های Stronghold و Civilization و Total War، توانسته خوش بدرخشد.

مهم‌ترین دلیل درخشش Manor Lords به هوشمندی آن در دقت به جزئیات و ارائه راهکارهای خلاقانه برای ایجاد حس پیشرفت در بازی برمی‌گردد.

می‌توانید بارها و بارها بازی را از نو آغاز کنید و هر بار، شگفت‌زده شوید، راه‌های بسیاری برای پیشروی در بازی وجود دارند و یاد گرفتن اینکه چطور یک شهر بزرگ و خوب بسازید، ساکنان آن را راضی نگه دارید و بتوانید بر دشمنان غلبه کنید، بسیار لذت‌بخش است.

علی‌رغم همه نکات مثبت و عالی، همچنان بازی جای کار دارد و نیاز است تا محتوای بیشتری به آن افزوده شود. به عنوان مثال حالت نمای دید پادشاه هنوز جای کار دارد و یک قابلیت بدون مصرف است.

مشکل دیگر بازی به تنوع پایین دشمنان و سربازان بازی برمی‌گردد که امیدوارم در نسخه نهایی بازی، تنوع بالایی را در این زمینه شاهد باشیم.

همچنین شخصی‌سازی و قلعه‌سازی در بازی می‌تواند بهتر و وسیع‌تر باشد و باید در این زمینه، کار مهمی صورت بگیرد، با این حال عنوانی که حالا پیش روی ما قرار دارد، با اینکه هنوز به حالت نهایی توسعه خود نرسیده، اما می‌تواند ساعت‌ها ما را سرگرم کند و لحظات به یادماندنی و جذابی را برایمان رقم بزند.

Manor Lords بازی نویدبخش و نفس‌گیری است؛ یک بازی استراتژیک شهرسازی جذاب که با الهام از بهترین عناوین این سبک ساخته شده و به لطف جزئیات و پایه‌های محکم گیم‌پلی خود، می‌تواند به خوبی حس پیشرفت را در بازی به ما القاء کند و تا ساعت‌ها ما را نزد خود نگه دارد.

عناصر ویژه‌ای همچون شهرسازی غنی، مدیریت منابع و مبارزات همزمان آن سبب می‌شوند تا این عنوان را علی‌رغم همه کاستی‌های آن، همچون کمبود محتوا، تنوع پایین دشمنان و سربازان، یک بازی بسیار خوب قلمداد کنیم که در صورت برطرف کردن مشکلات خود، می‌تواند به یکی از بهترین بازی‌های سبک استراتژی و شهرسازی تبدیل شود.

به طور کلی، می‌توانید از میان سه سناریوی بازی، یکی را انتخاب کنید:

  • در کمال آرامش و بدون نگرانی از حمله راهزنان یا دشمنان، به شهرسازی بپردازید و آن را گسترش دهید.

  • حملات مشخص و از پیش تعیین شده دشمنان را تجربه و تعادلی میان جنگ و شهرسازی برقرار کنید.

  • به سرعت برای جنگ آماده شوید و لشگری بزرگ برای حمله تدارک ببینید.

هر کدام از این سناریوها، بسته به درجه سختی و محدودیت‌هایی که انتخاب می‌کنید، می‌توانند چالش‌برانگیز باشد. بازی هم در زمینه شهرسازی و هم در زمینه مبارزات همزمان خود، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و اگر سناریوی اول را انتخاب کنید، باید با مشکلاتی همچون راضی نگه داشتن ساکنان، مدیریت منابع و ساخت و ساز شهر دست و پنجه نرم کنید.

اگر سناریوی سوم را انتخاب کنید، باید بتوانید از پس آماج حمله‌های راهزنان و رقیبان خود بربیایید.

در هر صورت، چالش اصلی Manor Lords به مدیریت منابع آن باز می‌گردد که با تمهیداتی بسیار ساده اما خلاقانه، توانسته آن را به امری لذت‌بخش و اعتیادآور تبدیل کند.

به عنوان مثال، برای شهرسازی به چوب نیاز دارید و برای چوب‌بری و نجاری، به محیط زیست غنی و پر درخت احتیاج خواهید داشت، اما این منابع، بسیار محدود هستند و باید بتوانید به خوبی آن‌ها را مدیریت کنید.

هر بار که بازی را از نو آغاز می‌کنید، جایی از نقشه بازی در اختیار شما قرار داده می‌شود که منابع آن متمایز از سایر بخش‌ها هستند... به عنوان مثال، ممکن است در یک ناحیه، سنگِ آهنِ غنی‌تری وجود داشته باشد و از آن طرف، زیست بوم با حیوانات کمی داشته باشد که سبب ایجاد مشکل در تغذیه ساکنان شهر خواهد شد.

در این حالت، یا باید از راه‌های دیگری همچون کشاورزی و پخت نان یا پرورش گوسفند و … این مشکل را حل کنید، یا آنکه سنگ آهن را خام بفروشید و به واردات غذاهای مختلف بپردازید. در این صورت، ممکن است تا مدتی کارتان خوب پیش برود اما بعد از اتمام منابع، به خاک سیاه خواهید نشست!

یکی دیگر از عناصر مهم در Manor Lords، شهرسازی آن است. هر چقدر ساختمان‌های بیشتری در شهر داشته باشید، ساکنان بیشتری خواهید داشت و این یعنی داشتن کارگران یا سربازان بیشتر.

اما در این صورت، باید سوخت بیشتری مصرف و غذا، پوشاک و سایر احتیاجات آن‌ها را برطرف کنید... یکی از قابلیت‌های جالب شهرسازی بازی این است که می‌توانید به هر خانه، یک فعالیت جانبی نیز اختصاص دهید و به عنوان مثال می‌توانید در حیاط خانه‌ها هویج بکارید یا مرغ پرورش دهید یا آنکه به تولید لباس یا تجهیزات نظامی بپردازید.

هر کدام از ساختمان‌ها را می‌توانید در صورت داشتن تجهیزات و منابع مورد نیاز، ارتقاء دهید که باعث می‌شود بتوانید امتیازات لازم برای ارتقاء کلی شهر خود را به دست بیاورید، این امتیازات، به شما اجازه می‌دهند تا به قابلیت‌های ویژه‌ای در زمینه‌های تجارت، کشاورزی، ساخت و ساز و تجهیزات جنگی دست پیدا کنید.

مثلا می‌توانید کلاهخود بسازید یا آنکه زنبورداری در شهر داشته باشید یا آنکه تجارت پرسودتری را تجربه کنید... همین جزئیات کوچک اما عمیق، سبب می‌شوند تا حس پیشرفت را درون بازی به خوبی تجربه کنید.

بررسی دسترسی زود هنگام بازی Manor Lords
بازی دارای بخش های شخصی‌سازی پادشاه و پرچم شهر، شهرسازی بسیار پرجزییات و زیبا، ارتقاهای بسیار جذاب، هر چهار فصل به زیبایی در بازی وجود دارند و اثرات جالبی را در گیم‌پلی بازی ایجاد می‌کنند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

از نظر بصری، با یک بازی کم نقص و زیبا مواجه هستیم، هر چهار فصل به زیبایی در بازی وجود دارند و اثرات جالبی را در گیم‌پلی ایجاد می‌کنند... مثلا در فصل زمستان، سوخت بیشتری مصرف می‌شود و نمی‌توانید امیدی به کشاورزی برای تامین منابع غذایی داشته باشید.

برچسب ها
Image