انگلیس به واردات بیشتر انرژی وابسته خواهد شد

انرژی

به گفته یک اندیشکده، سیاست امنیت انرژی بریتانیا، این کشور(ها) را به واردات بیشتر وابسته خواهد کرد.

اندیشکده بریتانیا اعلام کرده است، واحد اطلاعات انرژی و اقلیم، برای کاهش وابستگی بریتانیا به گاز طبیعی وارداتی، نیاز به تغییر در سیاست است و شکست بریتانیا در استقرار عایق، پمپ های حرارتی و انرژی های تجدیدپذیر، این کشور را وابسته تر به واردات گاز خواهد کرد.

در 30 مارس، دولت بریتانیا روز امنیت انرژی خود را برگزار کرد که در آن اقدامات سیاستی که از حرکت بریتانیا به سمت انرژی پاک و مستقل حمایت می‌کند، تشریح کرد.

گرانت شاپس، وزیر امنیت انرژی، مدعی شد که این سیاست‌ها «قیمت‌های عمده‌فروشی برق بریتانیا را که در میان ارزان‌ترین قیمت‌ها در اروپا قرار می‌گیرد، ارائه می‌کند، زیرا ما تخصص رشد سبز خود را به جهان صادر می‌کنیم.

با این حال، گزارشی که روز دوشنبه توسط ECIU منتشر شد، نشان می‌دهد که سیاست‌های دولت بریتانیا به دلیل کاهش نفت و گاز دریای شمال ناتوان است و به گفته این گروه، اگر اقدامی برای کاهش تقاضای گاز انجام نشود، واردات می تواند تا 60 درصد رشد کند.

این اتاق فکر پیش‌بینی می‌کند که استقرار سریع فناوری‌های صفر خالص می‌تواند تقاضای گاز را تا دو سوم (۶۵ درصد) تا سال ۲۰۳۵ و واردات خالص را تا ۵۵ درصد کاهش دهد و با این حال، عدم سرمایه گذاری فعلی در عایق کاری، پمپ های حرارتی و انرژی های تجدیدپذیر مانع از تلاش ها خواهد شد.

نصب پمپ حرارتی بریتانیا بسیار عقب‌تر از اتحادیه اروپا است

Simon Cran-McGreehin، رئیس تجزیه و تحلیل ECIU، گفت: دریای شمال یک حوضه گران قیمت برای عملیات است. همچنین در حال افول است. حتی اگر میدان‌های بیشتری باز شود، نمی‌توان از این واقعیت فرار کرد که بدون دور شدن از دیگ‌های قدیمی، ما در نهایت بیشتر به واردات گاز متکی خواهیم شد.

دولت بریتانیا به دنبال ممنوعیت نصب دیگ های گاز تا سال 2025 و جایگزینی آنها با جایگزین های کم کربن است. علاوه بر این، وزرا هدف گذاری کرده اند که 600000 پمپ حرارتی در پنج سال آینده نصب شود.

با این حال، سیستم ارتقای بویلر بریتانیا، طرحی که برای کسانی که به دنبال جایگزینی دیگ‌های گاز سنتی با پمپ‌های حرارتی هستند، حمایت مالی ارائه می‌کند، توسط اتحادیه انرژی و تاسیسات سرزنش شده است.

پس از اینکه کمتر از 10,000 خانه کوپن دریافت کردند، در مقایسه با 30,000 مورد بودجه در این طرح، بدنه صنعت این طرح را خجالت آور توصیف کرد.

به گفته کران مک گریهین، تهاجم روسیه به اوکراین و تأثیرات آن بر عرضه گاز اروپا باید منجر به تغییر سیاست می شد، او گفت: به نظر می‌رسد که ما این درس را نیاموخته‌ایم، و کسانی که علیه پمپ‌های حرارتی الکتریکی بحث می‌کنند، بریتانیا را به تشدید وابستگی به گاز خارجی وادار می‌کنند.

صندوق بین‌المللی پول دریافت که بریتانیا بیشترین تأثیر را از بحران انرژی اروپا داشته است که به وابستگی مداوم آن به گاز طبیعی نسبت داده می‌شود، اتحادیه اروپا شاهد افزایش 41 درصدی نصب پمپ حرارتی در سال 2022 بود، اما ECIU ادعا می کند که بریتانیا بسیار عقب مانده است.

انگلیس به واردات بیشتر انرژی وابسته خواهد شد
دولت بریتانیا به دنبال ممنوعیت نصب دیگ های گاز جدید تا سال 2025 است، اما ECIU ادعا می کند که در مسیر رسیدن به این هدف قرار ندارد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

واحد اطلاعات انرژی و اقلیم (ECIU) به این نتیجه رسیده است که سیاست امنیت انرژی پیشنهادی دولت انگلیس برعکس آنچه مورد نظر است، خواهد داشت.

Image