اینورترهای انرژی تجدیدپذیر تهدیدی برای ایالات متحده

انرژی تجدیدپذیر

به گفته متخصصان شبکه ای که در 18 جولای در برابر کنگره شهادت دادند، اتکای فزاینده آمریکا به منابع انرژی متناوب و باتری ها خطرات جدیدی را ایجاد می کند، بسیاری از بزرگترین آنها از یک رقیب کلیدی ژئوپلیتیکی، چین سرچشمه می گیرند.

این تا حدی به این دلیل است که فناوری های جدید اغلب از اینورتر استفاده می کنند. هنگامی که پنل های خورشیدی، توربین های بادی و سیستم های باتری، الکتریسیته جریان مستقیم را تولید یا ذخیره می کنند، اینورترها آن را به جریان الکتریسیته متناوب که از طریق شبکه می گذرد، تبدیل می کنند.

پل ان استاکتون، محقق ارشد آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز، در پاسخ به سوالی درباره اینورترها در جلسه استماع House Energy & Commerce، چیزی را که حفره خرگوش نامید، باز کرد.

آیا ما برای تمام انرژی‌های تجدیدپذیری که وارد شبکه می‌شود، عرضه رضایت‌بخش اینورتر داریم؟ نماینده مایکل برگس (تگزاس) از آقای استاکتون، که در کمیته های فرعی در وزارت دفاع و وزارت انرژی نیز سمت دارد، پرسید.

آقای استاکتون پاسخ داد: تولیدکنندگان در چین تولیدکنندگان مهم اینورترهایی هستند که در سراسر ایالات متحده مستقر هستند.

او توضیح داد که اتکای کشور به اینورترهای چینی می تواند امنیت شبکه را به خطر بیندازد.

مطمئناً، ما اینورتر داریم. برخی از آنها ساخت چین هستند و برخی دیگر ممکن است برای مونتاژ نهایی در کشورهای دوست ساخته شوند، اما ممکن است اجزایی داشته باشند - سخت‌افزار، نرم‌افزار، و سیستم‌افزار - که می‌توانند بردارهای حمله را فراهم کنند.

و به روز رسانی مداوم سیستم عامل از فضای ابری و توسط ارائه دهندگان خدمات چه کسی برای حفظ امنیت کافی در راس آن قرار دارد؟ آقای استاکتون گفت، عضو کنگره، این فرصتی برای پیشرفت است.

پنل های خورشیدی با قطعاتی از چین

استفاده ایالات متحده از پنل های خورشیدی با قطعاتی از چین که در آسیای جنوب شرقی مونتاژ می شوند، منبع بحث و جدل در این کنگره بوده است، جو بایدن لایحه ای را وتو کرد که به توقف موقت تعرفه های مربوط به آن پانل ها پایان می داد.

در شهادت کتبی خود، آقای استاکتون روش‌هایی را توضیح داد که منابع مبتنی بر اینورتر «فرصت‌های جدیدی را برای ایجاد اختلال در شبکه فراهم می‌کنند.

او به گزارش سال 2022 وزارت انرژی اشاره کرد که خطرات امنیت سایبری مرتبط با تغییرات شبکه آمریکا را تشریح می کرد.

آقای استاکتون نوشت: پیشنهاد می‌کنم تلاش‌هایمان را برای جلوگیری از دستیابی رهبران چین به اهدافشان در حمله به شبکه اولویت بندی کنیم.

وی خاطرنشان کرد که منابع مبتنی بر اینورتر دارای مزایایی هستند، و به صورت کتبی شهادت داد که انرژی قابل اعتماد و بسیار مورد نیاز را در طول گنبدهای گرمایی 2023 و سایر رویدادهای شدید فراهم کرده اند.

با این حال، آنها همچنین مستعد شکست های فاجعه بار هستند که می تواند شبکه را در معرض خطر قرار دهد.

نماینده کتی کاستور (D-Fla) همچنین از آقای استاکتون درباره آسیب‌پذیری‌های مربوط به اینورتر که ایالات متحده با آن مواجه است، پرسید.

مهم‌تر از همه، اطمینان از اینکه در سطح دستگاه‌ها، پای تولیدکنندگان را به آتش می‌گیریم و از اتخاذ اینورترهای ایمن و مطمئن اطمینان حاصل می‌کنیم، به‌جای تکیه بر واحدهای شهری یا تجمیع‌کننده‌های انرژی یا سایر نهادهای درون سیستم الکتریکی بزرگ‌تر برای انجام تکالیف خود.

بروس جی واکر از اتحاد برای امنیت زیرساخت های حیاتی با استناد به ارزیابی تهدید سال 2023 جامعه اطلاعاتی ایالات متحده، نگرانی های مشابهی را در مورد تهدید چین ابراز کرد.

اینورترهای انرژی تجدیدپذیر تهدیدی برای ایالات متحده
اتکای ایالات متحده به اینورترهایی که عمدتاً توسط سازندگان چینی تولید می شوند، می تواند به طور بالقوه امنیت شبکه را تضعیف کند، خطر در پتانسیل برای بردارهای حمله از طریق اجزایی مانند سخت افزار، نرم افزار و سیستم عامل این اینورترها نهفته است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

استفاده از پنل‌های خورشیدی با قطعاتی از چین بحث‌برانگیز بوده است، و در حالی که اینورترها قدرت قابل اعتمادی را در هنگام حوادث شدید ارائه می‌کنند، همچنین مستعد خرابی‌های فاجعه‌باری هستند که می‌تواند شبکه را به خطر بیندازد.

Image