نمونه اولیه مبدل انرژی امواج اقیانوس به برق

برق

WAVR LLC نمونه اولیه مفهوم مبدل انرژی موج مدولار (WEC) خود را معرفی کرده است. این فناوری انرژی تولید شده طبیعی توسط امواج اقیانوس را به برق تبدیل می کند.

نمونه اولیه یک واحد اندازه مصرف کننده است، اما این فناوری برای کاربردهای بزرگتر قابل گسترش است و این طراحی همچنین امکان ادغام آسان با سایر فناوری های انرژی تجدیدپذیر را فراهم می کند.

اگرچه اولین نمونه اولیه کمتر از 3 وات در هر فوت مربع تولید می‌کند، یعنی کمتر از یک چهارم آنچه که پنل‌های خورشیدی جدید معمولاً به دست می‌آورند، شرکت معتقد است این فناوری نویدبخش است.

بنابراین، دستگاه WAVR از مشکلات متناوب که گریبان سایر فناوری های انرژی تجدیدپذیر را می گیرد، رنج نمی برد، نیاز به باتری ها برای متعادل کردن بار الکتریکی در طول دوره های خواب به طور قابل توجهی کاهش می یابد، همانطور که نگرانی های زیست محیطی مربوط به سیستم های باتری نیز کاهش می یابد.

با این حال، فناوری در انتظار ثبت اختراع WAVR مجبور نیست با سایر فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر رقابت کند - می‌توان آن را در ارتباط با فناوری‌های خورشیدی، برق آبی و بادی استفاده کرد.

پنل های خورشیدی، توربین های بادی و توربین های آبی آبی را می توان در طراحی WAVR برای ساخت سیستم های هیبریدی گنجاند.

کلاید ایگاراشی، بنیانگذار WAVR، گفت: ما معتقدیم مکانی برای فناوری وجود دارد که می‌تواند منبع مطمئن برق بدون اتکای بیش از حد به باتری‌ها تولید کند.

بدیهی است که ما دوست داریم خروجی از همان ابتدا با انرژی خورشیدی قابل رقابت باشد، اما از اولین نمونه اولیه راضی هستیم. ما انتظار داریم دستگاه های آینده با ارتقاء قطعات و بهبود مستمر طراحی، خروجی بیشتری داشته باشند.

در ابتدا، کاربردهای کم مصرف اقیانوسی که به جریان ثابت برق متکی هستند، مانند شناورهای داده و دستگاه های اینترنت اشیا (IOT) برای فناوری WAVR مناسب هستند، با این حال برنامه هایی که نیاز به برق بیشتری دارند نیز می توانند به دلیل طراحی مدولار - که گسترش را با افزایش تعداد ماژول های مورد استفاده تسهیل می کند - قابل اجرا هستند.

اگر تعداد ماژول ها دو برابر شود، برق تولیدی نیز تقریبا دو برابر خواهد شد. نمونه اولیه فعلی دارای پنج ماژول است، اما این تعداد را می توان برای برنامه هایی با نیاز انرژی بیشتر افزایش داد.

علاوه بر این، چندین دستگاه WAVR را می‌توان در آرایه‌هایی برای تولید برق بیشتر، مشابه مزارع خورشیدی، راه‌اندازی کرد.

مشاور پروژه WAVR، فرماندار سابق هاوایی، جان وایهی، گفت: از آنجایی که همه ما تاثیر بالقوه این فناوری را درک می کنیم، توصیه می کنم که این مفهوم را اثبات کنیم و اطلاعات را در اسرع وقت منتشر کنیم.

ابتکار انرژی پاک هاوایی با هدف دستیابی به 100 عدد درصد پرتفوی انرژی پاک تا سال 2045... ممکن است ما دیر به مهمانی برویم، اما می توانیم نقش مهمی در دستیابی به این هدف داشته باشیم.

نمونه اولیه مبدل انرژی امواج اقیانوس به برق
مفهوم WAVR در مدت کمی بیش از یک سال از ایده به نمونه اولیه تبدیل شد و این شرکت بدون کمک شرکای بزرگ یا کمک های مالی دولتی این کار را انجام داد، اما قبلاً توجه رهبران برجسته سیاسی و تجاری را به خود جلب کرده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اوج تولید برق از انرژی خورشیدی به طور متوسط کمتر از هفت ساعت در روز است، اما انرژی امواج اقیانوس تقریباً ثابت است.

Image