پنتاگون حفاظت مسلحانه از نفتکش‌های تنگه هرمز را در نظر گرفته است

نفت خام

پنتاگون به دنبال راه‌های راهبردی برای جلوگیری از توقیف بیشتر کشتی‌های بین‌المللی توسط نیروهای مسلح ایران، به‌ویژه در تنگه حیاتی هرمز و نزدیکی آن و منطقه خلیج فارس است.

اخیراً در حالی که ایالات متحده تلاش می‌کند تحریم‌های نفت خام علیه ایران را اجرا کند، یک سری نفت‌کش‌ها توقیف شده است.

و اکنون ایالات متحده در حال بررسی اقدامات شدیدتر است، به طوری که آسوشیتدپرس روز پنجشنبه گزارش داد: ارتش ایالات متحده در حال بررسی استقرار پرسنل مسلح در کشتی‌های تجاری که از تنگه هرمز عبور می‌کنند، اقدامی ناشناخته با هدف جلوگیری از تصرف ایران است.

توقیف کشتی های غیرنظامی، به گفته چهار مقام آمریکایی که در این گزارش ذکر شده است و اکنون برخی گزارش ها نشان می دهد که تفنگداران دریایی در حال حاضر برای برنامه پیشنهادی آموزش دیده اند.

جنگ‌ نفت‌کش‌ها در تابستان 2019 آغاز شد و اخیراً با سرفصل‌هایی مانند موارد زیر مواجه شده است: توقیف آرام نفت خام ایران توسط ایالات متحده باعث تسخیر نفتکش هیوستون توسط ایران شد.

هنوز هیچ جزئیاتی درباره طرح احتمالی استقرار پرسنل نظامی آمریکا در تانکرهایی که وارد مناطق گرم می‌شوند فاش نشده است، اما این طرح پس از اعلام وزیر دفاع لوید آستین مبنی بر اعزام تفنگداران دریایی اضافی به این منطقه صورت گرفت.

آستین در اواخر ماه ژوئیه گفت که گروه آمادگی دوزیستانی USS Bataan و یگان اعزامی دریایی 26 که متشکل از حدود 2500 تفنگدار دریایی است، مستقر شده اند تا انعطاف پذیری و توانایی دریایی حتی بیشتر در منطقه ارائه دهند.

گروه آمادگی آبی خاکی متشکل از ناو جنگی Bataan و دو ناو دیگر USS Mesa Verde و USS Carter Hall است، این گروه قبلاً در ماه جولای نورفولک، ویرجینیا را ترک کرده بود.

هفته‌ها پیش، پنتاگون یو‌اس‌اس توماس هادنر و جت‌های جنگنده اف-35 و اف-16 اضافی را برای کمک به هواپیماهای تهاجمی A-10 به منطقه فرستاد، زیرا نفتکش‌ها در معرض خطر فزاینده‌ای قرار گرفته‌اند.

یکی از مقامات که نخواست نامش فاش شود، گفت که ارتش قبلاً در حال آموزش برخی تفنگداران دریایی در خاورمیانه برای حضور در این شناورها بوده است.

پنتاگون حفاظت مسلحانه از نفتکش‌های تنگه هرمز را در نظر گرفته است
ایالات متحده در حال بررسی استقرار تفنگداران دریایی در کشتی های تجاری است که از خلیج فارس عبور می کنند و برخی گزارش ها نشان می دهد که تفنگداران دریایی در حال حاضر برای برنامه پیشنهادی آموزش دیده اند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این گزارش ها به دنبال اعلامیه وزارت دفاع ایالات متحده است که تفنگداران دریایی بیشتری به منطقه خلیج فارس اعزام شده اند.

Image