موشک رهگیر ضد پهپاد ریتون

صنعت تسلیحات

ارتش آمریکا هزاران موشک رهگیر ضد پهپاد (counter-UAV missile) از ریتون (Raytheon) خریداری می کند.

ارتش ایالات متحده قصد دارد 6700 پهپاد رهگیر با موتور جت کایوت را از ریتون خریداری کند، از جمله یک نوع کلاهک انفجاری و یک مدل مخفی غیر جنبشی که از جنگ الکترونیک یا انرژی هدایت شده استفاده می کند.

ارتش ایالات متحده به دنبال افزایش زرادخانه رهگیر ضد پهپاد کایوتی خود در بحبوحه تهدید فزاینده مهمات سرگردان است. (پهپاد کامی‌کازه - به انگلیسی: kamikaze drone - یا مهمات پرسه‌زن - انگلیسی: Loitering munition - نوعی سامانهٔ تسلیحاتی است که در آن مهمات برای مدتی در محدوده‌ای هدف را جستجو می‌کنند و اصطلاحا پرسه‌زنی می‌کنند و پس از یافتن هدف به آن حمله می‌کنند)

در درخواستی که اخیراً برای اطلاعات صادر شده است، این سرویس گفت که می خواهد 6000 نوع Coyote Block II مجهز به کلاهک های انفجاری تهیه کند.

همچنین در حال بررسی دستیابی به 700 نسخه Block III است و مشخص می کند که آنها باید محموله غیر جنبشی داشته باشند، علاوه بر رهگیرها، ارتش به دنبال خرید 252 پرتابگر ثابت، 52 لانچر سیار، 118 رادار ثابت Ku باند و 33 رادار متحرک است.

دولت ایالات متحده قصد دارد قراردادی را با Raytheon سازنده اصلی Coyote امضا کند، اما پیشنهادات شرکت‌های علاقه‌مند دیگر که معتقدند قادر به ارائه همه الزامات هستند باز است.

الزامات مورد نیاز

با توجه به درخواست اطلاعات، سازنده بالقوه باید توانایی تولید، یکپارچه سازی و انجام تست های پذیرش سیستم های Coyote را در مدت پنج سال داشته باشد.

همچنین باید از تخصص لجستیک و مهندسی کافی برخوردار باشد تا تمامی جنبه های توسعه را بدون کمک بسته داده های فنی ارائه دهد.

علاوه بر این پیمانکار بالقوه باید برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری برای Coyotes مستقر در خارج از قاره ایالات متحده آماده باشد و حداقل 15 سایت باید با پرسنل آگاه برای خدمات پشتیبانی مرتبط ارائه شود.

افزایش نیاز

رهگیر پهپاد کایوت ارتش ایالات متحده یک موشک هوا تنفسی (air-breathing) است که می تواند از وسایل نقلیه زمینی، هلیکوپترها یا شناورهای سطحی پرتاب شود.

این رهگیر از رادارهای باند Ku برای ارائه راهنمایی و اطمینان از کیفیت کنترل آتش استفاده می کند.

به گفته ارتش آمریکا وضعیت ژئوپلیتیک فعلی نیاز به توسعه، تولید و حفظ اقدامات متقابل علیه پهپادهای مسلح و جمع‌آوری اطلاعات را که آمریکا و متحدانش را هدف قرار می‌دهند، افزایش داده است.

موشک رهگیر ضد پهپاد ریتون
اوایل این هفته واشنگتن گزارش داد که یک حمله هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه نظامی در شمال عراق که نیروهای آمریکایی و ائتلاف در آن مستقر هستند رُخ داد و عده ای زخمی شدند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

از زمانی که روسیه در فوریه 2022 به اوکراین حمله کرد، بسیاری از کشورها سرمایه گذاری خود را در سیستم های پیشرفته ضد هواپیماهای بدون سرنشین پس از مشاهده آنچه مهمات سرگردان در جنگ امروز انجام می دهند، افزایش داده اند.

Image