هلیکوپترهای ایرباس

صنعت هوانوردی

هلیکوپترهای Airbus با خرید Aerovel زرادخانه پرنده های بدون سرنشین خود را تقویت می کند، این شرکت به گسترش راه حل های بدون سرنشین تاکتیکی می پردازد.

بخش هلیکوپترهای ایرباس، Aerovel را خریداری کرده و قابلیت های هوایی پرنده های بدون سرنشین آن را تقویت کرده و به تقاضای جهانی برای افزایش قابلیت های ماموریت پاسخ می دهد.

این حرکت گامی مهم به سوی آینده سیستم های خودمختار (Autonomous Systems) است.

نقطه کانونی این اکتساب، سیستم هوایی بدون سرنشین Flexrotor شرکت Aerovel است که برای مأموریت های اطلاعاتی، نظارتی، اکتساب هدف و شناسایی (ISTAR) هم در دریا و هم بر روی زمین طراحی شده است.

برونو هتی مدیر عامل هلیکوپترهای ایرباس گفت: این خرید استراتژیک با دیدگاه ما برای گسترش پهپادهای مان و پاسخ به تقاضای رو به رشد مشتریان در سراسر جهان برای قابلیت‌های مأموریت اضافی مانند تیم‌سازی بدون سرنشین همسو است.

این خرید ایرباس را برای سرعت بخشیدن به پیشرفت در هوانوردی بدون سرنشین کمک خواهد کرد.

Flexrotor یک هواپیمای بدون سرنشین عمودی برخاست و فرود (VTOL) با حداکثر وزن پرتاب 25 کیلوگرم، دارای قابلیت ISTAR است که در یک پیکربندی معمولی به مدت 12-14 ساعت کار می کند.

تطبیق پذیری آن در توانایی آن در ادغام محموله های مختلف، از جمله سیستم های الکترواپتیکی و حسگرهای پیشرفته، مشهود است که نیازهای ماموریت منحصر به فرد را برآورده می کند.

علی دیان مدیر عامل Aerovel افزود: پیوستن به نیروهای ایرباس به ما امکان می دهد تا نوآوری را افزایش دهیم، ماموریت خود را برای پیشبرد هوانوردی بدون سرنشین تسریع کنیم و حمایت بی دریغ خود را از ارتش ایالات متحده و متحدانش حفظ کنیم.

در سال 2021 Aerovel نتایج قابل اعتمادی را برای آخرین نوع خود از Flexrotor در جریان تظاهرات فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده (SOCOM) نشان داد و آنها برای برآوردن الزامات سختگیرانه وزارت دفاع ایالات متحده طراحی شده اند.

سابقه ماموریت ثابت شده Flexrotor که توسط وزارت دفاع ایالات متحده پشتیبانی می شود، آن را به عنوان یک ضرب کننده نیرو برای عملیات در محیط های چالش برانگیز قرار می دهد.

این خرید تضمین می‌کند که Aerovel، مستقر در بینگن، واشنگتن، یک شرکت متعلق به ایالات متحده باقی می‌ماند و به همکاری با وزارت دفاع ایالات متحده تحت توافقنامه امنیتی ویژه ایرباس ادامه می‌دهد.

هلیکوپترهای ایرباس
این شرکت فعال در حوزه هوافضا برنامه‌هایی برای گسترش دامنه راه‌حل‌های تاکتیکی پرنده های بدون سرنشین خود از طریق خرید دارد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این تراکنش که توسط هر دو شرکت تایید شده است، در انتظار تایید قانونی است و انتظار می رود در سال 2024 بسته شود و نویدبخش عصر جدیدی در هوانوردی بدون سرنشین برای هلیکوپترهای ایرباس باشد.

Image