قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۶ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۳۵ سنت رسید.

قیمت نفت در روز سه‌شنبه در شرایطی افزایش یافته که بازارها در حال بررسی تحولات اقتصادی در بحبوحه برهم خوردن عرضه و تقاضا در آمریکا به خاطر شرایط جوی و همچنین ادامه تنش‌ها در خاورمیانه هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 20 سنت معادل 0.26 درصد افزایش به 78 دلار و 35 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترنتی آمریکا هم با 11 سنت معادل 0.15 درصد کاهش 72 دلار و 57 سنت معامله می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند ترس از رشد ضعیف اقتصاد بر حساسیت سرمایه‌گذاران در دنیای تجارت کالا تاثیر گذاشته است.

بازار سهام در آسیا تا پایین‌ترین سطح یک ماه گذشته سقوط کرده، سهام آمریکا هم کاهش یافته و ارزش دلار در روز سه شنبه بالا رفته است و اظهارات سختگیرانه از سوی روسای بانک‌های مرکزی دنیا انتظار کاهش زود هنگام نرخ بهره را پایین آورده و شرایط را در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا پیچیده کرده است.

از طرف دیگر، افزایش درگیری‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه تاثیر بالا رفتن ذخایر نفت خام در آمریکا را خنثی کرده است.

سرمای شدید در آمریکا می‌تواند تولید نفت خام این کشور را مختل کرده و بر فعالیت پالایشگاه‌ها تاثیر بگذارد.

تولید نفت در داکوتای شمالی همین حالا هم 400 تا 450 هزار بشکه در روز به خاطر سرمای شدید کاهش یافته است.

طبق گفته یکی از مقامات یمن، حمله این کشور به کشتی‌ها در دریای سرخ گسترده‌تر شده و کشتی‌های آمریکایی را هم در بر خواهد گرفت و یمن پس از حمله آمریکا و انگلیس اعلام کرد همچنان کشتی‌ها را مورد هدف قرار خواهد داد.

قیمت نفت
قیمت نفت دو درصد در هفته گذشته در پاسخ به افزایش درگیری‌ها در منطقه افزایش یافته اما عدم تاثیر مستقیم این تنش‌ها برای تولید نفت مانع افزایش بیش از حد قیمت آن شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

روزانه کشتی‌های بیشتری از دریای سرخ دور می‌شوند که باعث افزایش هزینه کشتیرانی و بالا رفتن زمان به مقصد رسیدن محموله آنها می‌شود.

Image