قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ سنت معادل ۰.۰۵ درصد کاهش به ۸۷ دلار و ۴۱ سنت رسید.

قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه در آستانه جلسه‌های بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا از جمله فدرال رزرو آمریکا افزایش یافت و در این بین بازار نفت از نزدیک جدیدترین تحولات درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس را زیر نظر دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 سنت معادل 0.05 درصد کاهش به 87 دلار و 41 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترنتیت آمریکا هم با 11 سنت معادل 0.14 درصد افزایش 81 دلار و 13 سنت معامله می‌شود. 

قیمت معاملات آتی نفت خام برنت برای ماه ژانویه با یک افزایش 36 سنتی معادل 0.4 درصد، به 85 دلار و 38 سنت رسیده است.

آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور حدود 1.3 میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافته اما ذخایر سوخت آن حدود 360 هزار بشکه پایین آمده است.

افزایش نرخ بهره با هدف مهار تورم می‌تواند رشد اقتصاد را آهسته کرده و تقاضای نفت را کاهش دهد اما پایین آمدن نرخ بهره هزینه‌‌کرد مردم را افزایش داده و مصرف نفت را بالا می‌برد.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس امروز بدون تغییر نگه دارد.

در اروپا تورم در ماه اکتبر در منطقه یورو به پایین‌ترین رقم طی دو سال گذشته رسیده و تا 2.9 نسبت به 4.3 درصد ماه سپتامبر پایین آمده است که بدین ترتیب انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را افزایش ندهد.

اجلاس بانک مرکزی انگلیس هم در روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

در خاورمیانه رژیم صهیونیستی یک کمپ پناهندگان را مورد حمله هوایی قرار داده و حداقل 50 فلسطینی را به شهادت رسانده است.

قیمت نفت
در این بین تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کنند قیمت نفت خام برنت تا ماه ژوئن به 100 دلار در هر بشکه برسد، چون ذخایر نفتی رو به کاهش هستند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تحلیلگران عقیده دارند ادامه مخاطرات ژئوپلیتیکی تاثیر افزایش تولید نفت آمریکا را تعدیل کرده است.

Image