حمایت از انرژی هسته ای در آمریکا به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است

هسته‌ای

نظرسنجی جدید گالوپ نشان می دهد که حمایت از انرژی هسته ای در ایالات متحده به بالاترین حد خود در 10 سال اخیر رسیده است.

این یافته مطابق با آنچه ثابت شده است که یک موج جهانی در حمایت از شکل اغلب متناقض و همیشه بحث برانگیز تولید انرژی است و با افزایش فشار در سطح جهان برای گسترش سریع انرژی قابل اعتماد و کم انتشار، مزایای بی شمار انرژی هسته ای کمتر و کمتر تحت الشعاع معایب آشکار و گاه وحشتناک آن قرار می گیرد.

اکنون چندین نسل است که بلایای هسته‌ای مانند فوکوشیما، جزیره تری مایل و چرنوبیل بر مفهوم انرژی هسته‌ای در آگاهی عمومی غالب شده‌اند و در نتیجه، تعداد کمی از مردم در طول تاریخ از توسعه یک پروژه انرژی هسته ای جدید در حیاط خلوت خود یا حتی کشورشان حمایت کرده اند.

اما این تردیدها در حال فروکش کردن هستند، زیرا مزایای یک فناوری انرژی اثبات شده با انتشار صفر شروع به افزایش می کند، به علاوه ما اکنون به یک پایگاه شواهد بزرگ دسترسی داریم که نشان می دهد ذوب هسته ای واقعاً بسیار نادر است.

در واقع، محاسبه شده است که در کل انرژی هسته‌ای با جلوگیری از مرگ میلیون‌ها نفر که در غیر این صورت به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی ایجاد می‌شود، جان انسان‌ها را نجات می‌دهد.

به گفته گالوپ، با این حال، دلیل واقعی کاهش و کاهش حمایت از انرژی هسته ای در ایالات متحده مستقیماً به قیمت نفت مرتبط است.

در این گزارش آمده است: در طول روند گالوپ، زمانی که قیمت نفت بالا بوده و در زمان نفت کمتر به روی آن باز شده است، عموماً آمریکایی‌ها نسبت به استفاده از انرژی هسته‌ای به‌عنوان یکی از راه‌های تأمین برق برای ایالات متحده تمایل بیشتری نشان داده‌اند. قیمت ها پایین است.

حمایت از انرژی هسته ای نیز در میان گروه های مختلف اجتماعی متفاوت است. بر اساس جدیدترین داده های ایالات متحده، جمهوری خواهان بیشتر از دموکرات ها از انرژی هسته ای حمایت می کنند (به ترتیب 62 درصد در مقابل 46 درصد)، و مردان بیشتر از زنان (به ترتیب 67 درصد در مقابل 42 درصد) از انرژی هسته ای حمایت می کنند.

حمایت همچنین بر اساس سطح تحصیلات متفاوت است، با آموزش بیشتر با سطح بالاتری از حمایت همراه است: 63٪ از فارغ التحصیلان دانشگاهی و 51٪ از پاسخ دهندگان بدون مدرک دانشگاهی از استفاده از انرژی هسته ای به عنوان منبع برق در ایالات متحده حمایت کردند.

جالب توجه است که سطح بالاتر حمایت جمهوری‌خواهان از انرژی هسته‌ای در زمانی رخ می‌دهد که حزب حاکم دموکرات نیز برنامه انرژی هسته‌ای را پیش می‌برد، منبعی غیرعادی از زمینه مشترک که می‌تواند نویدبخش حمایت دو حزبی از توسعه انرژی هسته‌ای باشد.

در حال حاضر، ایالات متحده همچنان به عنوان تنها بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ای در جهان شناخته می شود.

با این حال، این صنعت دهه‌هاست که رو به افول بوده است و ناوگان هسته‌ای کشور به طرز نگران کننده‌ای در حال پیشرفت است و اگر ایالات متحده بخواهد جایگاه خود را به عنوان یک رهبر در توسعه انرژی هسته ای جدید پس بگیرد، کار زیادی برای انجام دادن دارد.

پیوند بین قیمت نفت و حمایت از انرژی هسته ای به این معنی است که افکار عمومی احتمالاً در دهه آینده به نوسانات ادامه خواهد داد، با این حال به نظر می رسد سایر عوامل مؤثر بر حمایت از انرژی هسته ای در یک روند مستقیم صعودی باشند.

بخش خصوصی، و به ویژه دره سیلیکون تمام وزن خود را پشت سر تایید افزایش میزان انرژی هسته ای در ترکیب انرژی ایالات متحده می اندازد، مشوق های قانون کاهش تورم دولت بایدن نیز اکنون بر سرمایه گذاری ها تأثیر می گذارد که در سال های آینده بر صنعت تأثیر می گذارد.

این قانون اعتبار مالیاتی تولید را برای راکتورهای موجود فراهم می‌کند، استقرار پیشرفته هسته‌ای را تشویق می‌کند و بودجه‌ای را برای سنجش پیشرفته اورانیوم با غنای پایین برای کمک به ایجاد زنجیره‌های تامین داخلی برای منبع سوخت شکافت هسته‌ای ضروری فراهم می‌کند.

حمایت از انرژی هسته ای در آمریکا به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است
نظرسنجی جدید گالوپ نشان می دهد که حمایت از انرژی هسته ای در ایالات متحده به بالاترین حد در 10 سال اخیر رسیده است و حمایت دموکرات ها و جمهوری خواهان افزایش یافته است. حمایت فزاینده در ایالات متحده بخشی از یک روند جهانی گسترده تر است، زیرا امنیت انرژی به طور فزاینده ای اهمیت می یابد، همچنین همبستگی تاریخی بین قیمت نفت و حمایت از انرژی هسته ای را دنبال می کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آمریکا ممکن است بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ای در جهان باشد، اما صنعت هسته ای آن کهنه، قدیمی رو به زوال است و اگر بخواهد بهبود یابد، نیاز به حمایت های عمومی و مالی زیادی دارد..

Image