ذخایر نفت خام انباشته شده، نشان دهنده متزلزل شدن اقتصاد آمریکا است

نفت خام

بر اساس داده های وزارت انرژی روز چهارشنبه، اقتصاد ایالات متحده ممکن است به دلیل ذخایر نفت خام متورم و کاهش عرضه فرآورده های نفتی در بازار دچار مشکل شود.

طبق داده‌های اداره اطلاعات انرژی، بخش آماری این وزارتخانه، ذخایر نفت خام تجاری در هفته منتهی به 10 مارس تقریباً 1.6 میلیون بشکه افزایش یافت.

ذخایر داخلی در حال حاضر 7 درصد بالاتر از میانگین پنج ساله در این زمان از سال است و در مجموع 480.1 میلیون بشکه است و به گفته آژانس بین المللی انرژی مستقر در پاریس، ذخایر نفت 38 عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته در سطح جهانی رسیده است.

Denton Cinquegrana تحلیلگر ارشد نفت در سرویس اطلاعات قیمت نفت، به UPI گفت که ارقام مربوط به محصول عرضه شده نگران کننده است، او گفت که این اعداد شبیه رکود هستند.

با توجه به نگرانی‌های فزاینده در مورد بحران بانکی ناشی از شکست بانک سیلیکون ولی در کالیفرنیا، پیش‌بینی هفته آینده باید به آشفتگی بیشتر اشاره کند.

یک یادداشت تحقیقاتی از سوی بانک سرمایه‌گذاری سوئیس UBS به UPI ارسال شد و در آن آمده بود: برخی ممکن است تعجب کنند که چرا بحران بانکی اینقدر به نفت ضربه می‌زند، زیرا بعید است که بر تقاضا و تولید نفت خام تأثیر بگذارد.

اما در زمان نوسانات بالا، سرمایه گذاران اغلب از دارایی های پرخطر مانند نفت دوری می کنند و پول خود را در مناطق امن تر بازار قرار می دهند.

در سایر زمینه‌ها، قیمت‌های انرژی همچنان بالاست، حتی اگر فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده در سطح خرده‌فروشی و عمده‌فروشی کاهش یابد و در دوره 12 ماهه منتهی به فوریه، کل مؤلفه انرژی شاخص قیمت مصرف کننده 5.2 درصد افزایش نشان می دهد.

ذخایر نفت خام انباشته شده، نشان دهنده متزلزل شدن اقتصاد آمریکا است
بر اساس داده های اداره اطلاعات انرژی، ذخایر نفت خام تجاری در هفته منتهی به 10 مارس تقریباً 1.6 میلیون بشکه افزایش یافت.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

میزان کل فرآورده های نفتی پالایش شده عرضه شده در اقتصاد ایالات متحده طی چهار هفته منتهی به 10 مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6.4 درصد کاهش یافته است. این معیار توسط اقتصاددانان به عنوان معیاری برای تقاضا استفاده می شود.

Image