قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۶ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش به ۷۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت نفت در روز جمعه افزایش یافت اما نگرانی در مورد تاثیر ضعف اقتصاد دنیا بر تقاضای سوخت باعث شد نفت چهارمین کاهش قیمت پیاپی فصلی را تجربه کند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 56 سنت معادل 0.75 افزایش به 74 دلار و 90 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 78 سنت معادل 1.12 افزایش، 70 دلار و 64 سنت معامله می‌شود.

افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا از یک طرف و بهبود آهسته‌تر از حد انتظار تولید کارخانه‌ای و مصرف در چین از طرف دیگر، قیمت نفت را تحت فشار قرار داده است.

نشانه‌های تقویت فعالیت اقتصادی در آمریکا و کاهش شدید ذخایر نفت این کشور تا حدی از قیمت نفت در هفته گذشته حمایت کرد.

همچنین پیش بینی تقاضای بالاتر برای نفت خام و محصولات پالایشی در آمریکا تا حدی به نفع بازار بوده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای نفت خام و محصولات نفتی در این کشور تا 20.446 میلیون بشکه در روز در ماه آوریل کاهش یافته اما همچنان یک افزایش فصلی داشته است.

طرح عربستان برای کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز از ماه ژوئیه به همراه تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس تا 2024 از قیمت‌ها حمایت کرده است.

قیمت نفت
تحلیلگران عقیده دارند پیش‌بینی کمبود 2.3 میلیون بشکه‌ای نفت در بازار برای نیمه دوم سال جاری میلادی می‌تواند تا حدی قیمت آن را بالا ببرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت‌های انرژی آمریکا در این هفته تعداد چاه‌های نفت و گاز فعال خود را برای نهمین هفته پیاپی پایین آوردند.

برچسب ها
Image