کاهش کربن با پروپان تجدید پذیر

انرژی تجدیدپذیر

امروزه بیشتر پروپان مورد استفاده در آمریکا به عنوان محصول جانبی فرآوری گاز طبیعی و پالایش نفت خام که فناوری‌های سبز محسوب نمی‌شوند، است.

با این حال در دسترس بودن پروپان تجدیدپذیر در حال رشد است.

پروپان تجدیدپذیر معمولاً به عنوان محصول جانبی در تولید سوخت دیگر، از جمله گازوئیل تجدیدپذیر و سوخت های هوانوردی پایدار (SAFs) ساخته می شود.

دیزل تجدیدپذیر و SAF عمدتاً از روغن های گیاهی و گیاهی، چربی های حیوانی و روغن پخت و پز استفاده می شود.

پروپان تجدیدپذیر دقیقاً همان ویژگی‌های پروپان معمولی را دارد که شامل قابلیت اطمینان، قابلیت حمل و قدرت عالی و همچنین کاهش انتشار کربن بر اساس هر واحد انرژی در مقایسه با بسیاری از سوخت‌های فسیلی دیگر است.

در حالی که مقیاس تولید پروپان تجدیدپذیر در حال حاضر نسبتاً کوچک است، اکثر کارشناسان معتقدند که این پتانسیل به سرعت افزایش می یابد.

با نگاهی به آنچه که در پنج سال گذشته انجام داده‌ایم، حدود 40 میلیون گالن [پروپان تجدیدپذیر] ارسال کرده‌ایم. تا پایان امسال، ما نزدیک به 100 میلیون گالن خواهیم بود و تا پایان سال 2024، باید به 200 میلیون گالن نزدیک شویم.

جیم بانسی، مدیر توسعه تجارت تجاری با شورای آموزش و تحقیقات پروپان (PERC) گفت: بنابراین مقیاس‌پذیری در راه است - پالایشگاه‌های بیشتری در راه هستند.

اندازه گیری میزان کربن

یکی از راه‌های قضاوت در مورد اثرات زیست‌محیطی سوخت، امتیاز شدت کربن (CI) آن است.

این مفهوم در سال 2009 مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت، زمانی که هیئت منابع هوایی کالیفرنیا مقررات استاندارد سوخت کربن پایین (LCFS) ایالت را تصویب کرد. LCFS استانداردهای سالانه CI یا معیارهایی را تعیین می کند که به مرور زمان برای بنزین، گازوئیل و سوخت هایی که جایگزین آنها می شوند کاهش می یابد.

CI بر حسب گرم معادل دی اکسید کربن در هر مگاژول انرژی (gCO2e/MJ) ارائه شده توسط سوخت بیان می شود. CI انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) مرتبط با تمام مراحل تولید، حمل و نقل و مصرف سوخت را در نظر می گیرد - که به عنوان "چرخه زندگی کامل" سوخت نیز شناخته می شود.

طبق گفته Bunsey، پروپان معمولی دارای CI حدود 79 است، اما پروپان تجدید پذیر بسیار کمتر است. او گفت: ما می‌توانیم پروپان تجدیدپذیر با شدت کربن هفت یا تا 20.5 داشته باشیم و محدودیتی که وجود دارد بستگی به مواد اولیه دارد.

شایان ذکر است که پروپان معمولی و تجدیدپذیر هر دو نسبت به میانگین CI شبکه برق ایالات متحده که حدود 130 است، کاملاً مطلوب است.

افزایش آگاهی از مزایای پروپان تجدید پذیر

در حالی که کالیفرنیا در سطح ملی در تلاش برای کاهش گازهای گلخانه ای پیشرو بوده است، سایر حوزه های قضایی از آن الگوبرداری می کنند. همکاری سواحل اقیانوس آرام، یک توافقنامه منطقه ای بین کالیفرنیا، اورگان، واشنگتن و بریتیش کلمبیا یک نمونه است.

با گذشت زمان، برنامه‌های LCFS اعضای مشترک انتظار می‌رود که یک بازار یکپارچه ساحل غربی برای سوخت‌های کم کربن ایجاد کنند که کشش بیشتری در بازار ایجاد کند، اعتماد بیشتری برای سرمایه‌گذاران سوخت‌های جایگزین کم کربن و برنامه‌های اجرایی و اجرایی هم افزایی ایجاد کند.

سایر مناطق کانادا و برزیل نیز از کالیفرنیا به عنوان مدلی برای توسعه استانداردهای عملکرد مشابه LCFS برای سوخت های حمل و نقل استفاده می کنند.

تامین کنندگان همچنین علاقه مند به پروپان تجدیدپذیر در شمال شرقی ایالات متحده هستند.

امروزه پروپان، اما ما پیش‌بینی می‌کنیم که با تولید بیشتر آن، این هزینه کاهش یابد. و اگر به مزیت اضافه‌ای که با دانستن اینکه به آب و هوا کمک می‌کنید و با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به سیاره کمک می‌کنید فکر می‌کنید، فکر می‌کنم بسیاری از مردم مایلند کمی بیشتر برای به دست آوردن آن هزینه کنند.

این اولین محموله پروپان تجدیدپذیر ورمونت بود که برای اهداف گرمایشی در نظر گرفته شد. لوی بورن، رئیس انرژی بورن، به WCAX TV، وابسته به CBS در این کشور گفت: ما فکر می‌کنیم این محصولی است که مشتریان ما می‌خواهند آن را در دسترس ببینند و ما واقعاً هیجان‌زده هستیم که می‌توانیم آن را برای مصرف‌کنندگان در ایالت ورمونت ارائه کنیم.

Bunsey گفت: بنابراین، ما شروع به دیدن تقاضا کرده ایم و  اغلب اوقات ما شاهد یک ترکیب 12 تا 20 درصدی با پروپان معمولی هستیم، اما همانطور که گفتم، بستگی به این دارد که شما به دنبال چه کاری هستید. بهترین چیز این است که ما یک smorgasbord داریم.

ما می‌توانیم هر نوع ترکیبی را که با پروپان معمولی و پروپان تجدیدپذیر خود مورد نیاز است، در محل درست کنیم.

کاهش کربن با پروپان تجدید پذیر
رئیس و مدیر عامل انجمن گاز پروپان نیوانگلند گفت: Bourne’s Energy در موریسویل، ورمونت نیز در ماه سپتامبر یک محموله پروپان تجدیدپذیر دریافت کرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اولین تحویل پروپان تجدیدپذیر در ماساچوست با مراسمی در پایانه عمده فروشی NGL Supply اسپرینگفیلد در غرب اسپرینگفیلد در 12 سپتامبر انجام شد.

Image