موتور رولز رویس و پرواز هیبریدی-الکتریکی

صنعت هوانوردی

اولین آزمون موفقیت آمیز احتراق موتور جدید رولز رویس برای پرواز هیبریدی-الکتریکی.

یک توربین گازی کوچک جدید رولزرویس که به طور خاص برای تامین انرژی پرواز هیبریدی-الکتریکی ساخته شده است، اولین سوخت سوخت خود را با موفقیت به پایان رساند. این موتور با استفاده از فناوری احتراق جدید برای تولید آلایندگی های بسیار کم طراحی شده است و این دستاورد قابل توجه اثربخشی توربین فشرده و متراکم را تأیید می کند که در یک سیستم توربوژنراتور سبک وزن ادغام می شود.

سیستم کامل توربوژنراتور برای بازار تحرک هوایی پیشرفته (AAM) در حال توسعه است. این شامل برخاست و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL) یا هواپیماهای برخاست و فرود کوتاه الکتریکی (eSTOL) برای حمل و نقل هوایی شهری (UAM) و هواپیماهای مسافربری تا 19 صندلی است. توربین گازی مورد آزمایش همچنین کاربردهای بالقوه ای در بازارهای هلیکوپتر، واحد نیروی کمکی (APU) و دفاع دارد.

Matheu Parr گفت:

رولز رویس در حال توسعه سیستم های قدرت و نیروی محرکه تمام الکتریکی و هیبریدی-الکتریکی برای بازار Advanced Air Mobility است. اولین سوختن سوخت توربین گازی کوچک جدید ما یک جهش قابل توجه به جلو با مراحل موفقیت آمیز در طول آزمایش از روشن شدن تا بیرون کشیدن سیستم است.

این دستاورد مهم به دنبال زمان توسعه سریع توربین گازی جدید از انجماد مفهومی تا "گذر برای آزمایش" در کمتر از 2 سال است. سیستم توربوژنراتور مشتریان ما را قادر می‌سازد تا مسیرهایی را که پرواز الکتریکی می‌تواند پشتیبانی کند گسترش دهند و به این معنی است که مسافران بیشتری می‌توانند با هواپیماهای کم و بالقوه با آلایندگی خالص بیشتر سفر کنند.

سیستم توربوژنراتور مجموعه پیشرانه های الکتریکی رولزرویس را با ارائه یک منبع انرژی روی برد با ارائه توان مقیاس پذیر بین 500 کیلو وات تا 1200 کیلووات تکمیل می کند که محدوده وسیعی را برای سوخت های هوایی پایدار و بعداً، با در دسترس قرار گرفتن، از طریق احتراق هیدروژنی امکان پذیر می کند. این امر مسیرهای جدید و طولانی تری نسبت به هواپیماهای برقی با باتری برقی امروزی باز خواهد کرد.

توسعه راه حل توربو ژنراتور، قابلیت های رولز رویس را در طراحی ماشین های الکتریکی چرخان فشرده و سبک وزن، و توربین های گازی بسیار کارآمد همراه با تخصص برای یکپارچه سازی آنها در سطح سیستم و پلت فرم، گرد هم می آورد.

امکانات و تجهیزات آزمایشی، که در مجموع شامل 14 زیرسیستم است، توسط یک تیم جهانی در زمان رکوردی کمتر از یک سال، طراحی، تهیه و ساخته شدند - یا اقتباس شدند. مجموعه آزمایشی شامل اجزای کالایی مانند سوپاپ‌ها و شیلنگ‌ها و زیرسیستم‌های سفارشی مانند سیستم‌های تزریق سوخت، سیستم‌های روغن و تهویه، پایه موتور و ترمز آبی است که مطابق با الزامات آزمایشی خاص برای این فناوری جدید طراحی شده‌اند.

اولین آزمایش ها به تیم کمک کرد تا دانش بسیار مرتبط را توسعه دهد و داده های واقعی را برای تأیید ویژگی های فنی کلیدی طراحی تولید کند. این امکان تطبیق‌های طراحی را برای مجموعه آزمایشات بعدی فراهم می‌کند و در نهایت به سمت بلوغ یک موتور تایید شده با عملکرد در سطح جهانی برای این بخش جدید بازار پیش می‌رود.

متئو افزود:

با این دستاورد ما ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم تخصص خود را در طرح‌های جدید به کار ببریم و می‌توانیم آنها را در مقیاس زمانی بسیار سریع آزمایش کنیم. این قابلیت به رولز رویس کمک می کند تا محصولاتی را ارائه دهد که به ما در مسیر صفر خالص در چارچوب جدول زمانی صنعت جاه طلبانه بازار تحرک هوایی پیشرفته کمک می کند.

توربو ژنراتور را می توان در برنامه های هیبریدی سریال یا موازی استفاده کرد. این به خوبی برای شارژ باتری ها و همچنین تامین انرژی مستقیم برای واحدهای پیشران الکتریکی مناسب است و بنابراین هواپیما را قادر می سازد تا بین منابع انرژی در پرواز جابجا شود.

موتور رولز رویس و پرواز هیبریدی-الکتریکی
رولزرویس در حال توسعه سیستم های قدرت و نیروی محرکه کامل برای کاربردهای تمام الکتریکی و هیبریدی-الکتریکی است. مجموعه ما دارای جدیدترین فناوری است، از تولید برق و ذخیره انرژی از طریق الکترونیک قدرت و سیستم های کنترل تا موتورهای الکتریکی.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تحقیقات و توسعه این فناوری تا حدی توسط وزارت امور اقتصادی و اقدام اقلیمی آلمان تامین می شود.

Image