پاکستان برای اولین بار نفت خام از روسیه وارد می‌کند

نفت خام

مسادیک مالک، وزیر نفت پاکستان روز چهارشنبه در حالی از ثبت اولین سفارش واردات نفت خام از روسیه خبر داد که این کشور در مواجهه با چالش‌های اقتصاد کلان به دنبال واردات انرژی ارزان‌تر است.

این مقام پاکستان در گفتگو با رویترز اعلام کرد که بر اساس قرارداد جدید، اسلام آباد نفت خام را با تخفیف خریداری می‌کند و انتظار می‌رود در صورت انجام بدون مشکل اولین معامله، عرضه به 100 هزار بشکه در روز برسد.

بر اساس این گزارش، پاکستان دو نوع نفت را وارد خواهد کرد که شامل ترکیب نفت پرچمدار روسیه یعنی اورال و نفت سوکول می‌شود.

محصولات پالایشگاهی در این قرارداد گنجانده نشده‌اند، اما گفته می‌شود کارشناسان صنعت روسیه به پالایشگاه‌های نفت خام در پاکستان کمک خواهند کرد.

به گفته مالک، اولین محموله نفتی روسیه در اواسط ماه می به بندر کراچی پاکستان خواهد رسید. وی با تایید این تاریخ گفت: سفارش‌های ما انجام شده است، ما قبلاً آن را ثبت کرده‌ایم.

وی افزود که پالایشگاه محدود پاکستان (PRL) در ابتدا نفت خام روسیه را فرآوری خواهد کرد و سایر پالایشگاه‌ها بعداً پس از اجرای آزمایشی مشمول این طرح خواهند شد.

پاکستان، پنجمین کشور پرجمعیت جهان، با کمبود شدید انرژی دست و پنجه نرم می‌کند و افزایش قیمت جهانی نفت و گاز، وضعیت این کشور را بدتر کرده است. هزینه واردات این سوخت به دلیل افزایش تقاضا در اتحادیه اروپا 5 تا 10 برابر افزایش یافته است.

اکنون، از آنجایی که این کشور به دنبال تامین 33 درصد از واردات نفت خام خود از روسیه است، انتظار می‌رود که واردات این کشور از خاورمیانه کاهش یابد.

پاکستان برای اولین بار نفت خام از روسیه وارد می‌کند
وزیر نفت پاکستان در حالی از ثبت اولین سفارش واردات نفت خام از روسیه خبر داد که این کشور در مواجهه با چالش‌های اقتصاد کلان به دنبال واردات انرژی ارزان‌تر است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اسلام آباد سال گذشته میلادی روزانه 154 هزار بشکه نفت وارد کرد که عمدتاً مبدأ آن عربستان سعودی و امارات متحده عربی بود.

Image