قیمت جهانی نفت

نفت خام

به گزارش رویترز، قیمت نفت بیش‌از 1 درصد در روز جمعه به‌دنبال انتشار اطلاعات مربوط به بازار اشتغال آمریکا افزایش یافت.

اما نفت برنت و نفت آمریکا هر دو بیش‌از 3 درصد طی یک هفته گذشته به‌خاطر نگرانی درمورد افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا کاهش یافتند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 19 سنت معادل 1.46 درصد افزایش به 82 دلار و 78 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 96 سنت معادل 1.27 درصد افزایش 76 دلار و 68 سنت معامله می‌شود.

انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره در بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا و همچنین اروپا دورنمای رشد اقتصاد جهانی را تیره و تار کرده و قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی را در این هفته پایین آورده است.

اما گزارش دولت آمریکا در روز جمعه امید به مهار تورم را به‌دنبال نشانه‌هایی از بهبود بازار کار از آسیب‌هایی که طی بحران کرونا دیده بود، بالا برده و باعث شده فدرال رزرو آمریکا دلیل چندانی برای افزایش شدید نرخ بهره نداشته باشد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مورد احتمال افزایش بیشتر و سریع‌تر نرخ بهره هشدار داده است و اجلاس ماهانه این بانک در 21 و 22 مارس برگزار می‌شود. افزایش ارزش دلار هم خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

گزارش بازار اشتغال آمریکا نشان می‌دهد لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی این کشور 311 هزار نفر در فوریه افزایش یافته، درحالی‌که انتظار یک افزایش 205 هزارتایی می‌رفت، بدین ترتیب احتمالاً فدرال رزرو نرخ بهره را به مدت طولانی‌تری در سطح بالا نگه می‌دارد که بر قیمت نفت تأثیر می‌گذارد.

از نظر عرضه، عربستان و ایران به‌عنوان دو تولیدکننده بزرگ نفت در دنیا که عضو اوپک هم هستند، روابط خود را به‌دنبال یکسری مذاکرات در پکن از سر گرفتند.

تعداد چاه‌های نفت آمریکا 2 حلقه در این هفته کاهش یافته و به 590 رسیده است، یعنی پایین‌ترین رقم از ماه ژوئن.

قیمت جهانی نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۱۹ سنت معادل ۱.۴۶ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۷۸ سنت رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سرمایه‌گذاران از نزدیک کاهش صادرات روسیه را بررسی می‌کنند. این کشور تصمیم دارد تولید خود را 500 هزار بشکه در روز در ماه مارس پایین بیاورد.

Image