کاهش قیمت گاز طبیعی برای اروپا خبر خوبی نیست

گاز طبیعی

اروپا با موفقیت در زمستان امسال به دلیل واردات LNG بالا، کاهش تقاضا و آب و هوای معتدل از بحران کمبود گاز جلوگیری کرد.

در نتیجه، قیمت گاز طبیعی اروپا به سطح ژانویه 2022، درست قبل از حمله روسیه به اوکراین، کاهش یافته است.

این هفته، معاملات آتی ماه اول در هاب TTF، معیار معاملات گاز اروپا، در حدود 47 دلار (43 یورو) در هر مگاوات ساعت (MWh) بود که از بیش از 142 دلار (130 یورو) در ابتدای سال 2022 / .

فصل گرمایش زمستانی 2023 و از رکورد بالای 350 دلار (320 یورو) در هر مگاوات ساعت در آگوست 2022، هوای گرم‌تر زمستانی و کاهش تقاضای LNG از آسیا به اروپا کمک کرد تا قبل از فصل گرما، مکان‌های ذخیره‌سازی را به میزان کافی پر کند و از آن فصل با موجودی بسیار بالاتر از میانگین‌های تاریخی خارج شود.

تحلیلگران می گویند از آنجایی که ترس از بحران گاز در زمستان امسال فروکش کرده و قیمت گاز طبیعی اروپا را پایین آورده است، به گفته تحلیلگران، اروپا نباید روی زمستانی گرمتر از حد معمول و رقابت کمتر آسیایی حساب باز کند.

برخلاف انتظارات اولیه، زمستان 2022 / 2023 به طرز شگفت انگیزی خوب پیش رفت، اما بحران انرژی تمام نشده است و اروپا هنوز از جنگل خارج نشده است.

کاهش قیمت گاز طبیعی برای اروپا خبر خوبی نیست
این هفته، معاملات آتی ماه اول در هاب TTF، معیار معاملات گاز اروپا، حدود 47 دلار بود، تحلیلگران می گویند اروپا نباید روی زمستانی گرمتر از معمول حساب باز کند و باید برای زمستان 2023/2024 آماده شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

واردکنندگان اروپایی ممکن است مجبور شوند برای عرضه نقطه ای هزینه کنند تا رقابت بازار آسیا را شکست دهند.

Image