جهان به سرمایه گذاری بیشتری در حوزه نفت و گاز نیاز دارد

انرژی

علیرغم اینکه قیمت های بالای نفت باعث افزایش سود شرکت های انرژی در سال گذشته شده است، اندکی از این سودها مجدداً در تجارت نفت و گاز سرمایه گذاری شده است.

از آنجایی که شرکت‌های نفت و گاز به اجتناب‌ناپذیری انتقال انرژی در آینده اذعان دارند، بسیاری از آنها سرمایه‌های خود را به کسب و کار انرژی پاک خود تزریق می‌کنند و پول را به سهامداران برمی‌گردانند.

با این حال، کارشناسان انرژی نگران هستند که سرمایه‌گذاری ناکافی در نفت و گاز می‌تواند امنیت انرژی جهان را در زمانی که تقاضا برای سوخت‌های فسیلی بالا و در حال افزایش است، تهدید کند

 امین ناصر مدیرعامل غول نفتی عربستان سعودی، آرامکو، در این ماه به منابع رسانه ای گفت: سرمایه گذاری کم در نفت در بالادست و حتی پایین دست همچنان وجود دارد.

آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد تقاضای 101.7 میلیون بشکه صحبت می‌کند - از 100 میلیون بشکه در سال 2022 به تقریباً 2 میلیون بشکه بیشتر با باز شدن چین و صنعت هوانوردی که هنوز به سطح قبل از کووید بازگشته است.

ناصر توضیح داد: پتانسیل زیادی برای رشد در حمل و نقل هوایی وجود دارد» و افزود: با رشد اقتصادی چین و کمبود سرمایه‌گذاری، قطعاً نگرانی‌هایی در میان‌مدت تا بلندمدت وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که وجود دارد. (عرضه کافی در بازار)

او همچنین پیشنهاد کرد که در حالی که ذخایر قابل توجه سوخت ایالات متحده از کاهش قیمت نفت حمایت کرده است، کند شدن فعالیت‌های حفاری می‌تواند عرضه آینده را تهدید کند. ناصر آخرین نفر از چند کارشناس انرژی است که نگرانی خود را در مورد سرمایه گذاری کم در این صنعت اعلام کرده است.

هزینه های بالادستی از حدود 700 میلیارد دلار در سال 2014 به بین 370 تا 400 میلیارد دلار امروز کاهش یافته است.

در حالی که این منعکس کننده گسترش صنعت انرژی به منظور گنجاندن اشکال جایگزین انرژی پاک تر و دور شدن تدریجی از سوخت های فسیلی است، با توجه به تقاضای بالای مداوم برای نفت و گاز، این میزان بسیار کم است.

جهان به سرمایه گذاری بیشتری در حوزه  نفت و گاز نیاز دارد
در حالی که تقاضا برای سوخت های فسیلی همچنان بالاست و در حال افزایش است، سرمایه گذاری در پروژه های نفت و گاز در سراسر جهان به طرز نگران کننده ای کم است، متوسط ​​نرخ کاهش جهانی میادین نفتی حدود 6 درصد است که به این معنی است که شرکت‌های نفت و گاز باید صرفاً برای حفظ سطح تولید در پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اختلالات در عرضه نفت و گاز روسیه نشان داده است که سیستم انرژی جهانی چقدر آسیب پذیر است و اولویت دادن به پایداری بر امنیت انرژی می تواند یک مشکل واقعی در آینده باشد.

Image