IRENA اولین مجمع سرمایه گذاری آمریکای لاتین را در اروگوئه برگزار می کند

انرژی تجدیدپذیر

اولین مجمع سرمایه گذاری آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر در آمریکای لاتین امروز در مونته ویدئو توسط مدیر کل آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (IRENA)، آقای فرانچسکو لاکاما اعلام شد.

دولت اروگوئه به رهبری وزیر صنعت، انرژی و معدن، آقای عمر پاگانینی و معاون وزیر آقای والتر وری، موافقت کرد که میزبان این رویداد از 9 تا 10 نوامبر 2023 در اروگوئه باشد.

آژانس بین المللی انرژی‌های تجدیدپذیر از توسعه‌دهندگان پروژه از منطقه آمریکای لاتین می‌خواهد تا درخواست‌های پروژه را به پلتفرم سرمایه‌گذاری آب و هوا (CIP) ارسال کنند تا برای همسانی با سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران در مجمع سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود.

پروژه‌های ارسال‌شده همچنین می‌توانند واجد شرایط بررسی پلتفرم تامین مالی شتابدهنده انتقال انرژی (ETAF) باشند - یک پلتفرم مالی چندجانبه برای آب و هوا که توسط IRENA با هدف پیشبرد انتقال انرژی جهانی در اقتصادهای در حال توسعه مدیریت می‌شود.

آقای لا کامرا گفت: یک اعتقاد مشترک در آمریکای لاتین وجود دارد که با انرژی های تجدیدپذیر، ما می توانیم راه حلی پایدار برای مشکلات انرژی امروز بیاوریم و به ایجاد اقتصادها و جوامع انعطاف پذیر و فراگیر کمک کنیم.

مجمع سرمایه گذاری آمریکای لاتین فرصت مهمی را برای منطقه به منظور ارزیابی پیشرفت به سمت انتقال انرژی، تسریع سرمایه گذاری ها و تحکیم همکاری های منطقه ای رقم می زند.

آقای پاگانینی گفت: اروگوئه با اولین تحول انرژی خود یک نمونه جهانی است، در یک دهه، این کشور توانست تولید انرژی الکتریکی را کربن زدایی کند.

اکنون ما در حال پی ریزی پایه های انتقال دوم هستیم که تحرک الکتریکی، توسعه هیدروژن سبز و مشتقات آن و بهره وری انرژی به عنوان ستون های اصلی آن است و سطوح فعلی سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر بسیار کمتر از آنچه برای دستیابی به استقرار جهانی مورد نیاز است است.

یارانه های سرمایه گذاری مستمر برای دارایی های سوخت فسیلی در سراسر جهان نیز مانع پیشرفت می شود، به گزارش ایرنا، آمریکای لاتین و دریای کارائیب در سال 2022 حداقل 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زمینه انرژی های تجدیدپذیر جذب کردند.

این تنها حدود 4 درصد از کل جهانی را نشان می دهد که نیاز فوری به تسریع جریان سرمایه به منطقه را نشان می دهد.

IRENA اولین مجمع سرمایه گذاری آمریکای لاتین را در اروگوئه برگزار می کند
آژانس خواستار ثبت پروژه های انرژی تجدیدپذیر است تا سرمایه گذاران و تامین کنندگان مالی در نظر گرفته شوند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

انتظار می رود مجمع سرمایه گذاری افتتاحیه آمریکای لاتین مقامات بلندپایه دولتی، موسسات مالی و شرکت های بخش خصوصی را از منطقه و سراسر جهان جذب کند و بستری برای تسریع سرمایه گذاری در پروژه های انرژی های تجدیدپذیر آمریکای لاتین فراهم کند.

Image