سگ های ربات مسلسل دار تیراندازان بهتری هستند

فناوری رباتیک

تیمی از محققان چینی دریافته‌اند که با طراحی مناسب، سگ‌های روباتی با مسلسل می‌توانند با تیرانداز انسان رقابت کنند، یک مطالعه جدید چینی ادعا می کند که سگ های ربات مسلسل دار به اندازه تیراندازان آموزش دیده انسانی دقیق هستند.

اگر درست باشد، ممکن است شاهد یک نوع انقلاب در جنگ شهری باشیم.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP)، مطالعه انجام شده توسط زو چنگ و تیمش «امکان سنجی یک پلت فرم ضربه پا را نشان می دهد.

یافته های این مطالعه ماه گذشته در مجله معتبر The China Journal of Engineering منتشر شد. (چنگ استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه علم و صنعت نانجینگ است)

پژوهشگران چینی توضیح دادند که جنگ شهری، شامل عملیات ضد تروریسم، ماموریت‌های نجات گروگان و پاکسازی خیابان‌ها و ساختمان‌ها به طور یکسان، به‌عنوان یکی از جنبه‌های اساسی درگیری‌های معاصر به‌طور پیوسته برجسته شده است.

او همچنین نایب رئیس انجمن سلاح های سبک چین است، در حالی که سایر کشورها، به‌ویژه ایالات متحده، با سگ‌های رباتیک مسلح به تفنگ نیز آزمایش کرده‌اند، این مطالعه نشان می‌دهد که آزمایش‌های ایالات متحده ممکن است بهترین راه برای ارزیابی پتانسیل آنها نباشد.

پشتیبانی آتش مسلسل سگ رباتیک

برای آزمایش ادعاهای خود، تیم شو یک مسلسل ۷.۶۲ میلی‌متری را در پشت یک سگ ربات چهارپا تولید داخل کشور نصب کردند، اسلحه انتخاب شده، همچنین مشخص نیست، اسلحه می تواند تا 750 گلوله در دقیقه شلیک کند.

علاوه بر این، این سلاح به یک دوربین نوری الکترونیکی، یک پایه ضربه‌گیر و یک سیستم بارگیری خودکار مجهز بود و برای ارزیابی دقت و صحت تنظیم، به سگ رباتیک دستور داده شد که 10 گلوله به سمت هدفی به اندازه انسان که در فاصله 328 فوتی (100 متری) قرار داشت شلیک کند. (نتایج شگفت انگیز بود)

پس از چندین دور تیراندازی، شعاع نیمه پراکندگی تقریباً 2 اینچ (5 سانتی متر) بود. این حداکثر فاصله بین مرکز هدف و پنج سوراخ گلوله نزدیک است، این قابل توجه است و با دقت سلاح های کوچک استاندارد که معمولاً توسط ارتش ایالات متحده استفاده می شود مانند M4 رقابت می کند.

این بدان معناست که سکوی ربات سگ-بیا-اسلحه می تواند آتش دقیق را با سلاحی که به دلیل پس زدن شدید و سرعت شلیک سریع شهرت دارد، خاموش کند و به همین دلیل معمولاً از مسلسل برای شلیک سرکوبگر در میدان جنگ استفاده می شود.

قابل توجه است، اما چگونه این به دست آمد؟ به گفته تیم تحقیقاتی، آنها یک پایه اسلحه ویژه ساخته اند که به طور خاص برای این کار طراحی شده است. این در تضاد با تلاش های آمریکایی است که در واقع فقط یک اسلحه را به پشت سگ ربات می بندند.

پیامدهای بزرگ برای جنگ شهری

پایه اسلحه ای که توسط این تیم توسعه داده شده است به طور خاص طراحی شده است تا اسلحه را قادر می سازد آزادانه اشاره کند و در عین حال پس زدن را جذب کند تا پرش از پوزه در حین شلیک مداوم به حداقل برسد، این تیم معتقد است که تخصص چین در طراحی و ساخت سگ های رباتیک نیز به آنها در این زمینه مزیت می دهد.

این ویدیو را مشاهده نمایید...

این فقدان دانش، تلاش های ایالات متحده را برای انجام یک کار مشابه، زیرا آنها از واحدهای وارداتی استفاده می کنند، مختل می کند، طبق گزارش SCMP، از آنجایی که چین می داند چگونه آنها را بسازد، تیم یک دانش خودی در مورد بهترین روش طراحی پایه تفنگ و ادغام آن در سگ ربات داشت.

چشم انداز شهری، با پیچ و خم خیابان های متقاطع و بناهای سر به فلک کشیده که به طور محکم در کنار هم قرار گرفته اند، چالش های منحصر به فردی را برای سکوهای جنگی بدون سرنشین ایجاد می کند.

این سکوها باید در مورد زمین های بدون ساختار مذاکره کنند و اقدامات پیچیده ای مانند مانور، پوسته پوسته شدن و جهش را انجام دهند - که طراحی های سنتی چرخ دار و ردیابی را ناکافی می کند.

سگ های ربات مسلسل دار تیراندازان بهتری هستند
این تیم در پایان گفت: سکوهای چهارپا، بر اساس اصول بیونیک، می توانند از نقاط پشتیبانی زمینی مستقل برای ارائه تحرک و سازگاری بیشتر در محیط های پیچیده نبرد شهری استفاده کنند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اگر یافته‌ها درست باشد، این می‌تواند انقلابی برای جنگ شهری باشد که به دلیل تلفات بالا مشهور است.

برچسب ها
Image