توسعه خودروهای الکتریکی BMW

خودروی برقی

BMW با سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی، تولید خودروهای برقی خود را تقویت می کند.

گروه BMW برنامه خود را برای تزریق حدود 100 میلیون یورو به تاسیسات Wackersdorf در Upper Palatinate تا سال 2026 اعلام کرده است.

این سرمایه گذاری به سمت ایجاد یک مرکز آزمایش باتری جدید جهت ادغام در زیرساخت سایت فعلی انجام می شود. پیش‌بینی می‌شود پیشنهادات اولیه این مرکز آزمایش، به‌ویژه برای باتری‌های ولتاژ بالا، تا اواسط سال 2024 عملیاتی شود.

کارخانه Wackersdorf در تغییر مداوم BMW به سمت حرکت الکتریکی بسیار مهم خواهد بود. کریستوف پیترز، مدیر سایت، بر پتانسیل تحول آفرین مرکز آزمایش باتری جدید برای سایت BMW در Wackersdorf تاکید کرد. این حرکت چهارمین حوزه عملیاتی کلیدی را به تاسیسات اضافه می کند و ارتباط پایدار آن را تقویت می کند.

محل Wackersdorf به تولید کابین خلبان، تولید درب برای مدل‌های رولز رویس (شروع سال 2024) و عرضه به واحدهای خارج از کشور می‌پردازد.

نکات برجسته:

  • تمرکز سرمایه گذاری: در درجه اول بر روی فناوری پیچیده تست و پیشرفت در زیرساخت فعلی.

  • Hall 80 Revamp: این ساختمان که از دهه 1980 از نظر تاریخی مهم است، در حال بازسازی است تا مرکز آزمایش جدید را در خود جای دهد.

  • آزمایش پیشرفته: از اواسط سال 2024، تست‌کننده‌های باتری به کار گرفته می‌شوند که در خارج به‌عنوان یخچال‌های بزرگ ظاهر می‌شوند، اما در داخل از فناوری پیشرفته استفاده می‌کنند. هدف اصلی اندازه گیری کارایی الکتریکی سلول های باتری در شرایط مختلف است.

  • آزمایش چند باتری: چندین صد سلول باتری به طور همزمان آزمایش خواهند شد. با ظرفیت کامل عملیاتی، این تعداد به چندین هزار افزایش خواهد یافت.

  • مرحله آزمایش نهایی (2025 به بعد): این مرکز راه اندازی پیش تولید خودروهای الکتریکی با باتری BMW را تأیید می کند. این شامل تست‌های جامعی مانند لرزش، تست شوک با استفاده از لرزاننده‌ها و شبیه‌سازی الگوهای رانندگی پیچیده است.

سرمایه‌گذاری جسورانه BMW در مکان Wackersdorf نشان دهنده تعهد آن به حمل و نقل الکترونیکی است و زمینه را برای آزمایش دقیق باتری و تضمین کیفیت بالای خودروهای الکتریکی خود فراهم می‌کند.

بی ام و پنج شنبه به سرمایه گذاران گفت که خودروهای برقی 12.6 درصد از کل تحویل این شرکت را در نیمه اول سال 2023 تشکیل می دهند، از 10 درصد برای کل سال 2022. ب ام و قصد دارد سهم خود از فروش باتری-الکتریکی را تا پایان سال به 15 درصد برساند.

به گزارش بلومبرگ، با افزایش تقاضا برای خودروهای با باتری، مدیر ارشد مالی بی‌ام‌و گفت که این شرکت اکنون بیش از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود در افزایش جهانی حمل و نقل الکترونیکی سرمایه‌گذاری می‌کند. درآمد سه ماهه دوم بی ام و در سال 2023 منعکس کننده این تغییر است.

این خودروساز اعلام کرد که هزینه های تحقیق و توسعه خود را تقریباً 19 درصد از سه ماهه دوم 2022 افزایش داده است که در سه ماهه دوم 2023 به حدود 2 میلیارد دلار رسیده است.

ب‌ام‌و هنوز نمی‌گوید چه زمانی فروش دستگاه‌های گازسوز را متوقف می‌کند. الیور زیپس، مدیر عامل شرکت، از تعیین تاریخ پایان در جریان تماس درآمد شرکت خودداری کرد و استدلال کرد که هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که جهان از خودروهای موتور احتراقی صرف نظر کند.

این نگرش در تضاد با خودروسازانی مانند مرسدس بنز، فورد و جنرال موتورز است - همه شرکت هایی که برنامه های مشترکی برای حذف تدریجی فروش موتورهای احتراقی تا سال 2040 دارند.

توسعه خودروهای الکتریکی BMW
با ظرفیت‌های محدود تست خارجی موجود، تأسیس مرکز آزمایش خود در Wackersdorf نه تنها آینده‌نگری BMW را به نمایش می‌گذارد، بلکه این شرکت را در پیشتاز تحول حرکت الکترونیکی قرار می‌دهد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در بخش فروش (در آلمان) ب ام و همچنان در بخش خودروهای الکتریکی از تسلا عقب است، اما این خودروساز آلمانی مسلماً در حال پیشرفت است.

Image