آمریکا صنعت هسته ای خود را توسعه می دهد

هسته‌ای

بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان، ایالات متحده قدرت هسته ای خود را فعال نگه داشته است و آن را به بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ای امروز تبدیل کرده است.

با این وجود، پس از اینکه از اقبال عمومی خارج شد، در دهه‌های گذشته کمتر در مورد انرژی هسته‌ای صحبت می‌شد، بسیاری از نیروگاه‌های برق بدهکار شدند و به سختی سرپا ماندند.

در حال حاضر، انرژی هسته ای حدود 20 درصد از برق تولید شده در ایالات متحده را تامین می کند، و این تا حد زیادی به لطف کمک های مالی دولت است که به نیروگاه ها کمک می کند تا عملیات خود را حفظ کنند.

اما اکنون، در حالی که کشورهای سراسر جهان بار دیگر انرژی هسته‌ای را در نظر می‌گیرند، ایالات متحده سرمایه‌گذاری‌های خود را در منبع انرژی کم کربن در تلاش برای بازگرداندن هسته‌ای از لبه پرتگاه و استفاده از آن برای حمایت از انتقال سبز افزایش می‌دهد.

اولین نیروگاه هسته ای در ایالات متحده در سال 1958 افتتاح شد و تا پایان سال 2021، ایالات متحده دارای 93 راکتور هسته ای در حال فعالیت بود که در 55 نیروگاه هسته ای در 28 ایالت قرار داشتند. ظرفیت تولید ترکیبی این راکتورها در مجموع 95492 مگاوات بوده است.

بسیاری از راکتورها به دلیل عدم تمایل به سرمایه گذاری در پروژه های هسته ای جدید پس از چندین فاجعه پربار در دهه های گذشته، 40 سال یا بیشتر عمر دارند. آخرین دو رآکتور هسته‌ای که آنلاین شدند، Watts Bar Unit 1 در سال 1996 و Watts Bar Unit 2 در سال 2016 بودند.

علاوه بر این، چندین سایت در دهه گذشته بسته شدند، با 19 سایت در مراحل مختلف از رده خارج کردن تا سال 2021. علیرغم افکار عمومی ضعیف در مورد انرژی هسته ای در دهه های گذشته، این انرژی همچنان بخش قابل توجهی از برق ایالات متحده را تامین می کند.

سال گذشته، وزارت انرژی (DoE) از سرمایه گذاری 6 میلیارد دلاری برای حفظ زیرساخت های هسته ای انرژی پاک آمریکا خبر داد. این بودجه از برنامه اعتباری هسته‌ای مدنی قانون زیرساخت دو حزبی تأمین می‌شود که انرژی هسته‌ای را به عنوان بزرگترین منبع انرژی پاک آمریکا معرفی می‌کند.

وزارت انرژی تاکید کرد که کمک به بقای نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور از هزاران شغل در زمینه انرژی پاک حمایت می‌کند و همچنین از انتشار کربن غیرضروری جلوگیری می‌کند، انرژی هسته ای اکنون توسط وزارت انرژی به عنوان کلیدی برای دستیابی به وعده های آب و هوایی پرزیدنت بایدن و حمایت از انتقال سبز کشور تلقی می شود.

این تنها دولت نیست که موضع خود را در مورد انرژی هسته‌ای تغییر داده است، با نظرسنجی‌های اخیر که حمایت عمومی بیشتری از منبع انرژی نشان می‌دهد.

نظرسنجی گالوپ در سال 2022 نشان داد که افکار عمومی به نفع انرژی هسته ای تغییر کرده است، با 51 درصد برای هسته ای و 47 درصد مخالف و این تغییر قابل توجهی را نسبت به 54 درصد مخالف در سال 2016 نشان می دهد.

این تغییر احتمالا تا حد زیادی در واکنش به بحران انرژی مشاهده شده در سال گذشته است که باعث افزایش قبوض انرژی مصرف کنندگان شد.

علاوه بر این، ترکیب انرژی هسته ای که به عنوان یک منبع انرژی پاک تبلیغ می شود و مدت زمانی که از آخرین رویداد بزرگ هسته ای می گذرد، درک عمومی را بهبود بخشیده است.

آمریکا صنعت هسته ای خود را توسعه می دهد
ایالات متحده سرمایه گذاری های خود را در انرژی هسته ای افزایش می دهد تا آن را از لبه پرتگاه بازگرداند و از آن برای حمایت از انتقال سبز استفاده کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تا سال 2021، ایالات متحده دارای 93 راکتور هسته ای در حال بهره برداری بود که ظرفیت تولید ترکیبی آن 95492 مگاوات و 19 سایت در مراحل مختلف از رده خارج شد. افکار عمومی به دلیل ترویج انرژی هسته ای به عنوان یک منبع انرژی پاک و بحران انرژی در سال گذشته، به نفع انرژی هسته ای منحرف شده است که در نتیجه بودجه بیشتر دولت برای این منبع انرژی تامین می شود.

Image