بازار جهانی نفت انتظار دارد که اوپک پلاس تولید نفت را بدون تغییر نگه دارد

نفت خام

نمایندگان اوپک پلاس پیش از گردهمایی مورد انتظار به CNBC گفتند انتظار نمی رود اوپک پلاس در نشست حضوری آخر هفته تغییری در سیاست تولید نفت خود اعلام کند.

اکثر تحلیلگران می گویند، بعید است که گروه اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی و روسیه، دو ماه پس از اعلام شوک ماه آوریل برخی از بزرگترین تولیدکنندگان اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تا پایان سال جاری، بر سر کاهش بیشتر توافق کنند.

با این حال، آنها در پیش‌بینی‌های خود محتاط هستند و غافلگیری‌هایی را که اوپک پلاس طی سال‌ها به بازار ارائه کرده است، به یاد می‌آورند، به‌ویژه با توجه به هشدار هفته گذشته شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی به سفته‌بازان که مراقب باشند.

به گفته نمایندگان ناشناس اوپک پلاس که روز جمعه با CNBC صحبت کردند، این اتحادیه سیاست تولید خود را تغییر نخواهد داد مگر اینکه تقاضا در چین در ماه های آینده ناامید شود.

انتظارات اوپک و همه تحلیلگران و پیش بینی گران این است که چین در نیمه دوم سال جاری تقاضای نفت را افزایش دهد و بازار را تنگ کند و در نتیجه از قیمت نفت حمایت کند.

منابع دیگر به CNBC گفتند که گروه اوپک پلاس با قیمت های برنت بالای 75 دلار در هر بشکه یا در محدوده 70 تا 80 دلار راحت است.

اوایل روز جمعه، نفت برنت بالای 75 دلار در هر بشکه معامله شد، به 75.68 دلار، که 1.76 درصد در روز پس از رای سنا به تصویب لایحه سقف بدهی که به ترس از نکول بدهی ایالات متحده پایان داد، افزایش یافت.

پیش از نشست اوپک پلاس، در حالی که وزیر انرژی عربستان به فروشندگان کوتاه مدت هشدار می‌دهد، روسیه به این موضوع اشاره می‌کند که ترجیح می‌دهد تولید این گروه بدون تغییر باقی بماند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه گفت که روسیه همچنان با سایر تولیدکنندگان اوپک پلاس در تماس است اما از اظهار نظر درباره نتیجه این نشست خودداری کرد.

ساکسو بانک روز جمعه در یادداشتی اعلام کرد که اجماع به عدم تغییر در سیاست تولید اشاره دارد.

تحلیلگران این بانک افزودند: با این حال، با توجه به سخنان اخیر وزیر انرژی عربستان علیه سفته بازان، هیچ چیز را نمی توان رد کرد و با در نظر گرفتن این موضوع، احتمالاً مواضع پیش از آخر هفته کاهش می یابد.

بازار جهانی نفت انتظار دارد که اوپک پلاس تولید نفت را بدون تغییر نگه دارد
نمایندگان اوپک پلاس گفته اند که انتظار تغییر در سیاست تولید نفت در آخر هفته را ندارند که به نظر می رسد موضع بازارها باشد. علی‌رغم این اطمینان‌ها، اوپک پلاس سابقه بازارهای نفتی شگفت‌انگیز را دارد و فروشندگان کوتاه‌مدت مطمئناً در لبه بالایی قرار خواهند گرفت.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اوپک پلاس همچنان معتقد است تقاضای چین قیمت نفت را در نیمه دوم سال افزایش خواهد داد و بعید است که کاهش یابد مگر اینکه تقاضای چین ناامید شود.

Image