قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۶ سنت معادل ۰.۶۹ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۱۹ سنت رسید.

نگرانی در مورد عرضه نفت خاورمیانه قیمت نفت را افزایش داده است و قیمت نفت حدود 6 درصد طی یک هفته گذشته بالا رفته است، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 56 سنت معادل 0.69 درصد افزایش به 82 دلار و 19 سنت رسید.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 62 سنت معادل 0.81 درصد افزایش 76 دلار و 84 سنت معامله می‌شود.

رد پیشنهاد آتش بس حماس توسط نتانیاهو در روز چهارشنبه یکی از دلایل بالا رفتن قیمت نفت بوده است، قیمت نفت 7 درصد در یک هفته قبل از آن کاهش یافته بود.

تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا هم 4 حلقه در این هفته افزایش یافته و به 623 رسیده است، یعنی بالاترین تعداد از اواسط ماه دسامبر.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده تولید داخلی نفت در این کشور در این هفته دوباره به رکورد 13.3 میلیون بشکه در روز بازگشته است و سرمای هوا باعث تعطیلی گسترده مناطق تولید کننده نفت طی یک ماه گذشته شده بود.

رژیم صهیونیستی به حملات هوایی خود به غزه ادامه می‌دهد. بمباران مرز جنوبی شهر رفح در روز پنجشنبه قیمت نفت را حدود 3 درصد بالا برد.

قیمت نفت
اوکراین هم دو حمله هوایی دیگر به دو پالایشگاه نفت در جنوب روسیه در روز جمعه انجام داده است و صادرات نفت روسیه در ماه فوریه بالاتر از تعهد این کشور به ائتلاف اوپک پلاس بوده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بالا رفتن قیمت بنزین و گازوئیل در آمریکا به دنبال تعطیلی‌های برنامه‌ریزی شده یا نشده پالایشگاه‌های این کشور یکی از دیگر دلایل بالا رفتن قیمت نفت بوده است.

برچسب ها
Image