درآمد مردم استان فارس از تولید انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی

حمیدرضا جلایر  اظهار داشت: از ابتدای راه‌اندازی نیروگاه‌های خانگی برق خورشیدی از سال 95 در استان فارس تاکنون، بیش از 27 مگاوات ساعت انرژی برق در استان تولید شده که رقمی معادل 552 میلیارد ریال را نصیب مالکان این نیروگاه‌ها کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه به طرح نیروگاه‌های خورشیدی 20 کیلوواتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اشاره کرد و بیان کرد: در این طرح نیروگاه‌های انرژی خورشیدی کوچک‌ مقیاس بر روی سقف سوله و محوطه نصب شده و مشترکان بخش صنعت می‌توانند، از مزیت‌های این نیروگاه‌ها استفاده نمایند.

وی در خصوص مشترکان کشاورزی، گفت: آن دسته از مشترکان کشاورزی که مشمول طرح مدیریت مصرف برق پنج ساعت همکاری کاهش پیک بار در فصل تابستان می‌باشند با احداث نیروگاه خورشیدی (محدود به دو برابر ظرفیت انشعاب) از طرح مذکور معاف شده و به واسطه فروش برق تولیدی خود به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک از درآمدی پایدار و مطمئن با عقد قرارداد خرید تضمینی 20 ساله بهره‌مند خواهند شد.

جلایر، درباره شرایط راه‌اندازی سامانه‌های خورشیدی در استان فارس اظهار داشت: داشتن انشعاب برق به نام متقاضی در محل مورد تقاضا برای نصب نیروگاه خورشیدی، مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برای ثبت نام و ارسال درخواست، امکان صدور مجوز برای تمام تعرفه‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و امکان اتصال نیروگاه متقاضی با کنتور مستقل به شبکه برق از جمله شرایط برای نصب سامانه خورشید‌ی در استان فارس است که متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی www.satba.gov.ir مراجعه کنند.

درآمد مردم استان فارس از تولید انرژی خورشیدی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: مردم این استان سال گذشته با تولید 9 هزار و 620 مگاوات ساعت برق از طریق انرژی خورشید، 223 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

علاوه‌ بر نیروگاه‌های خورشیدی خانگی (کوچک مقیاس)، چهار نیروگاه بزرگ خورشیدی نیز به ظرفیت سه مگاوات در حوزه تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس فعال است.

Image