ماهواره های ردیاب موشک

صنایع هوافضا

آژانس توسعه فضایی (Space Development Agency) آمریکا قراردادهایی به ارزش 2.5 میلیارد دلار برای ماهواره های ردیاب موشک منعقد می کند، L3Harris ،Lockheed Martin و Sierra Space برای تولید 18 ماهواره برای لایه ردیابی SDA انتخاب شدند.

آژانس توسعه فضایی (Space Development Agency) در 16 ژانویه اعلام کرد که L3Harris ،Lockheed Martin و Sierra Space را برای ساخت و راه اندازی 54 ماهواره مجهز به حسگرهای مادون قرمز با قابلیت ردیابی موشک های مافوق صوت در تمام مراحل پرواز انتخاب کرده است.

این ماهواره ها بخشی از لایه ردیابی Tranche 2 SDA، شبکه ای از ماهواره ها در مدار پایین 1000 کیلومتری بالای زمین خواهند بود.

ارزش این سه قرارداد حدود 2.5 میلیارد دلار است که هر شرکت 18 ماهواره تولید و راه اندازی خواهد کرد - قرارداد منعقد شده با L3Harris به ارزش 919 میلیون دلار، لاکهید مارتین 890 میلیون دلار و Sierra Space 740 میلیون دلار است. (این قراردادها شامل مشوق هایی برای تحویل به موقع است)

L3Harris و Lockheed Martin قبلا قراردادهای متعددی را برای بخش‌های دیگر صورت فلکی SDA برنده شده‌اند و این اولین قرارداد Sierra Space با SDA و اولین معامله بزرگ این شرکت برای ساخت ماهواره برای ارتش ایالات متحده است.

Sierra Space بیشتر به خاطر وسیله نقلیه Dream Chaser خود که برای ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی طراحی شده است، شناخته شده است. تعدادی ماهواره کوچک برای دولت ایالات متحده ساخته است، از جمله یک فضاپیمای آزمایشی برای آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی.

سیرا اسپیس گفت که ماهواره های SDA در تاسیسات این شرکت در کلرادو ساخته خواهند شد.

Derek Tournear مدیر SDA گفت: ما خوشحالیم که از Sierra Space، یک شرکت جدید به عنوان فروشنده اصلی تیم SDA استقبال می کنیم، زیرا به همکاری با L3Harris و Lockheed Martin در Tranche 2 ادامه می دهیم.

9 پیشنهاد برای برنامه Tracking Layer Tranche 2 دریافت شد، تورنیر گفت: بازار به سیگنال های تقاضا برای مدل توسعه مارپیچی ما پاسخ می دهد.

لاکهید مارتین اعلام کرد که ماهواره‌های Tranche 2 این شرکت از اتوبوس‌های Terran Orbital و محموله‌های ردیابی موشک‌های فروسرخ ارائه‌شده توسط General Atomics Electromagnetic Systems استفاده خواهند کرد.

پیش بینی راه اندازی در سال 2027

Space Development Agency یک سازمان متعلق به نیروی فضایی ایالات متحده، در حال ساخت یک شبکه لایه ای از ماهواره ها است که به نام معماری فضایی جنگ افزارهای پراکنده شناخته می شود و این شامل یک لایه حمل و نقل از ماهواره های ارتباطی به هم پیوسته است که داده های جمع آوری شده توسط لایه ردیابی ماهواره های حسگر را ارسال می کند.

54 ماهواره در Tracking Layer Tranche 2 - که پیش بینی می شود در سال 2027 پرتاب شوند - حدود نیمی از ماهواره های مورد نیاز برای تکمیل معماری جهانی حدود 100 ماهواره پیش بینی شده توسط SDA را تشکیل می دهند.

آژانس توسعه فضایی گفت: هر فروشنده 16 ماهواره مجهز به حسگرهای مادون قرمز با میدان دید وسیع و دو ماهواره با حسگرهای مادون قرمز پیچیده تر را ارائه می دهد که می توانند ردهای با کیفیت کنترل آتش ایجاد کنند.

Space Development Agency در بیانیه‌ای گفت: لایه ردیابی بر ارائه مجموعه‌ای از ماهواره‌های هشداردهنده و ردیابی موشک‌های فروسرخ متمرکز است که با شبکه ارتباطی شبکه‌ای با تأخیر کم لایه حمل‌ونقل ادغام می‌شوند و امکان ردیابی موشک‌های پیشرفته را از مدار پراکنده پایین زمین فراهم می‌کنند.

آژانس توسعه فضایی هشدار داد که خرید ماهواره‌های لایه ردیابی جدید منوط به تصویب بودجه دفاعی سال 2024 توسط کنگره است، این آژانس گفت: در حالی که شروع و اجرای زودهنگام این جوایز تحت یک قطعنامه مستمر انجام خواهد شد، اگر بودجه دفاعی کامل قبل از پایان ماه مارس تصویب نشود، اجرای برنامه ریزی شده مختل خواهد شد.

ماهواره های ردیاب موشک
ارائه ماهواره های ردیاب موشک L3Harris' Layer Tranche 2 برای آژانس توسعه فضایی آمریکا.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اطلاعات کنترل آتش باید به اندازه کافی دقیق باشد تا یک سلاح رهگیر را برای ساقط کردن موشک مورد نظر هدایت کند.

Image