Dragon 12 آماده برق رسانی به خانه ها است

انرژی تجدیدپذیر

غول انرژی پاک بیدار می شود: Dragon 12 محصول شرکت Minesto آماده تولید برق از جزر و مد اقیانوسی و برق رسانی به خانه ها است.

Minesto توسعه دهنده و اسپین‌آف پیشرو در انرژی اقیانوسی (تولید الکتریسیته از جریان های جزر و مدی قابل پیش بینی و جریان های اقیانوسی) اولین پرتاب و بازیابی موفقیت‌آمیز دستگاه منحصر به فرد جزر و مدی Dragon 12 که حدود 25 تن وزن دارد - 1.2 مگاواتی خود - را گزارش کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی گزارش می‌دهد که Saab-spinoff روش پرتاب و بازیابی خود را برای بادبادک (Kite) جزر و مدی ۲۵ تنی ۱.۲ مگاواتی خود، Dragon 12 با موفقیت تأیید کرده است.

این شرکت یک نسخه بزرگ‌شده از Dragon 4 که 2.5 تن وزن و 100 کیلووات قدرت داشت را ساخته است و اعلام کرده است که روش راه‌اندازی و بازیابی Dragon 12 (LARS) اکنون برای عملیات واقعی آماده است.

این یک نقطه عطف قابل توجه برای این شرکت و فناوری بادبادک (Kite) جزر و مدی Dragon است.

اژدهای انرژی دریاها

در طول اجرای LARS در شهر Vestmanna واقع در جزایر فارو دانمارک، Minesto توضیح می‌دهد که روش راه‌اندازی و بازیابی توسعه‌یافته برای Dragon 4 کوچک‌تر در هنگام اعمال در Dragon 12 نیازی به هیچ تغییری نداشت، این خبر خوبی است زیرا Dragon 12 آماده است، ده برابر سنگین‌تر، سه برابر بزرگ‌تر، و نسبت به خواهر یا برادر کوچک‌تر خود از اتصال بلندتری استفاده می‌کند.

همچنین می توان آن را در نقاط عمیق تر آب نصب - استفاده - کرد، این تغییرات در پارامترهای بادبادک (Kite) با روش LARS موجود قابل مدیریت است، بنابراین روش فنی و ارزیابی هزینه های عملیاتی را تایید می کند.

با راه اندازی و بازیابی موثر Dragon 12 برای اولین بار، اکنون سیستم راه اندازی و بازیابی حیاتی تأیید شده است، دکتر مارتین ادلوند مدیر عامل شرکت Minesto گفت: این رضایت‌بخش است که عملیات بادبادک‌های کوچک‌تر نیز با بادبادک‌ های مقیاس بزرگ مؤثر هستند.

اجرای کامل راه اندازی و بازیابی نیروگاه دراگون 12 در 24 ساعت گذشته، با موفقیت عملیات اصلی دریایی نیروگاه های مبتنی بر بادبادک (Kite) ما را تأیید کرده است و افزود: این یک روش واقعا منحصر به فرد در هسته سطوح رقابتی LCOE ما است.

راه اندازی Dragon 12 در سایت پرتاب آزمایشی برای دستیابی به تولید برق ادامه دارد و به گزارش Minesto عملیات نیروگاه های کوچکتر Dragon 4 نیز ادامه خواهد داشت.

Minesto در سال 2007 به عنوان یک زیر مجموعه از شرکت هوافضای سوئدی Saab تاسیس شد و طی سال‌ها Minesto پیشرفت قابل‌توجهی در توسعه فناوری خود داشته است و دارای 92 پتنت در 12 نمونه ثبت اختراع است که تمام بازارهای اصلی را پوشش می‌دهد.

در سال 2022 Minesto با موفقیت اولین نیروگاه کلاس Dragon را در Vetmannasund در جزایر فارو نصب و راه اندازی کرد.

این شرکت ادعا می کند که فناوری Kite System یک راه حل سبک وزن، انعطاف پذیر و مقیاس پذیر برای مهار انرژی جزر و مدی است که یک منبع انرژی تجدید پذیر قابل پیش بینی را در مقیاس تجاری قابل استفاده می کند.

این فناوری برای مهار انرژی از جریان های جزر و مدی و جریان های اقیانوسی طراحی شده است که نسبت به سایر سیستم های تولید انرژی با سوخت فسیلی مانند خورشید و باد قابل پیش بینی تر و قابل اعتمادتر هستند.

نیروگاه Kite System جزر و مدی اژدها از یک بال تشکیل شده است که یک توربین را در خود جای داده است که مستقیماً به یک ژنراتور در یک Nacelle (ناسل - کانتینری ساده برای قطعات هواپیما مانند موتور، سوخت یا تجهیزات) متصل است.

سیستم کنترل مسیر بادبادک را با دستکاری سکان ها و elevator های واقع در پشت بادبادک مدیریت می کند، افسار بادبادک (Kite) را نگه می دارد و خطوط ارتباطی و برق را حمل می کند، افسار از طریق یک اتصال ساده به پایه بستر دریا متصل می شود که می تواند برای نصب و بازیابی قفل و باز شود.

انرژی پاک و ارزان

هنگام استقرار، شفت توربین انرژی ژنراتور را تامین می کند که برق را از طریق کابلی در بند و در بستر دریا که به سمت ساحل می رود، به شبکه ارسال می کند، بادبادک (Kite) زیردریایی که توسط Minesto طراحی شده قرار است در جهت مخالف جریان اصلی پرواز - حرکت - کند و به سرعت نسبی چندین برابر سرعت فعلی برسد.

این افزایش سرعت اندازه بادبادک و روتور مورد نیاز برای تولید انرژی را در مقایسه با یک توربین ثابت کاهش می دهد و در نتیجه نصب، راه اندازی و نگهداری آن نسبت به سایر مولدهای برق جزر و مدی ارزان تر است.

Dragon 12 آماده برق رسانی به خانه ها است
Minesto اعلام کرده است که فعالیت‌های این شرکت در Vestmanna در زمستان امسال افزایش می‌یابد و تولید برق - 100 کیلووات - توسط Dragon 4 در ماه‌های نوامبر و دسامبر راضی‌کننده بوده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

Minesto با داشتن بیش از 40 میلیون یورو بودجه از صندوق توسعه منطقه ای از طریق دفتر بودجه اروپا - شورای نوآوری اروپا و InnoEnergy - ادعا می کند که بزرگترین سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در انرژی دریایی (انرژی اقیانوسی) تاکنون بوده است.

Image