تلاش انگلیس برای تأمین برق خانه‌ها با زغال سنگ‌

زغال سنگ

به گزارش راشاتودی، شبکه ملی برق بریتانیا از نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌سوز این کشور خواست تا برای اولین بار در زمستان امسال آماده تولید برق باشند چرا که بارش برف و سرمای اواخر فصل جاری باعث کمبود برق در سراسر این کشور شده است.

اپراتور شبکه برق انگلیس که برای افزایش عرضه به زغال سنگ متکی بوده است، روز سه‌شنبه از سه نیروگاه دیگر نیز درخواست تولید برق کرد.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که شرکت ملی برق بریتانیا روز دوشنبه برای تأمین انرژی مورد نیاز به شرکت برق فرانسه Electricite de France نیز روی آورده بود.

واحدهای تولید و ذخیره برق با سوخت زغال سنگ چندین بار در طول زمستان برای استفاده آماده شده بودند اما این اولین بار است که به آن‌ها اعلام نیاز شده است، آدام بل مدیر سیاست‌های شرکت مشاوره‌ای استون‌هیوِن Stonehaven، به بلومبرگ گفت: اگرچه استفاده از زغال سنگ هرگز مثبت نیست، اما بهتر از خاموش شدن چراغ‌ها است.

در حال حاضر، با یک بحران انرژی، این کار معقولی است. در شرایط آب وهوایی بدون باد که روز سه شنبه ثبت شد و تقاضای بالا به دلیل سرمای شدید زمستان در انگلیس به همراه کمبود واردات برق به علت اعتصابات کارگران نیروگاه برق در فرانسه، یک بحران انرژی کامل در بریتانیا ایجاد شده است.

 تلاش انگلیس برای تأمین برق خانه‌ها با زغال سنگ‌
شبکه ملی برق انگلیس از نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌ سوز این کشور خواست تا برای اولین بار در زمستان امسال آماده تولید برق باشند چرا که بارش برف و سرمای اواخر فصل جاری باعث کمبود برق در سراسر این کشور شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تولید برق بادی کاهش یافته است و تنها 13 درصد از برق کشور را تامین می کند، در حالی که اداره هواشناسی بریتانیا هشدارهایی درباره دمای زیر صفر و همچنین برف و یخ که می تواند حمل و نقل را مختل کند، صادر کرده است.

Image