موتور الکتریکی Fantic Motard

موتورسیکلت

آیا سوار یک سوپرموتو الکتریکی مانند Fantic Motard-EV می شوید؟ Fantic Motard-EV فقط یک طرح مفهومی است، اما امیدواریم زودتر به واقعیت تبدیل شود.

دوچرخه‌های (موتور سیکلت) خاکی برقی در حال طوفان کردن در دنیای خارج از جاده هستند، بنابراین منطقی است که بهترین وسیله بعدی برای دوچرخه‌های خاکی با خودروهای الکتریکی استفاده شوند، سوپرموتوها باشند.

در واقع سوپرموتوها بسیار سرگرم‌کننده هستند، زیرا این ماشین‌های پا بلند اساساً دوچرخه‌های خاکی هستند که تایرهای دوچرخه‌های (موتور) اسپورت روی آن‌ها بسته شده‌اند، به همین دلیل، باعث ایجاد شورش در رانندگی می‌شوند.

طبیعتاً به نظر می‌رسد که گشتاور و ماهیت پاسخگوی موتورهای الکتریکی ترکیبی عالی با پلتفرم سوپرموتو سبک وزن است و به نظر می‌رسد سازنده ایتالیایی Fantic مشتاق سرمایه‌گذاری در این نوع از سوپرموتو هاست.

تولیدات Fantic اغلب آفرود بوده ند، حتی مدل‌های قانونی (رانندگی عادی - جاده ای - ذیل قوانین راهنمایی و رانندگی) آن مانند Caballero دارای قابلیت خارج از جاده نیز هستند، همچنین دارای طیفی از موتورهای عملکرد محور است که XM50 به عنوان یک دستگاه دو زمانه مطابق با استاندارد یورو 5 عمل می کند.

به این ترتیب Motard-EV به وضوح گامی به سوی آینده است، علیرغم اینکه در حال حاضر فقط یک مفهوم است.

و چه مفهوم هیجان انگیزی است.

موتورسیکلت های الکتریکی سبک وزن با تمرکز بر سرگرمی و لذت همیشه مورد استقبال قرار می گیرند و مفهوم Motard-EV دقیقاً همین است.

Motard-EV تنها یکی از بسیاری از ماشین‌های مفهومی الکتریکی بود که در EICMA سال گذشته ارائه شد و واضح است که وقتی صحبت از خودروهای برقی دو چرخه به میان می‌آید، در بازار مشتاقان زیادی وجود دارد.

Fantic می گوید که Motard-EV ترازو را بیش از 95 کیلوگرم (حدود 209 پوند) بالا نمی برد، بنابراین تقریباً به سبک یک دوچرخه خاکی دو زمانه 50 سی سی است و در مورد Motard-EV ظاهراً به عنوان یک موتور سیکلت طبقه بندی می شود، بنابراین انتظار می رود که توان خروجی متوسطی برای موتور سواران مبتدی داشته باشد.

این همچنین به این معنی است که دوچرخه را می توان با گواهینامه خودرو در برخی از نقاط اروپا رانندگی کرد.

در زمان نگارش این مقاله، توجه به این نکته مهم است که Fantic Motard-EV فقط یک نمونه اولیه است، می توان تصور کرد که دوچرخه ای مانند این هنوز باید تحت آزمایش های زیادی قرار گیرد تا ساختار سبک وزن و عملکرد قابل اطمینان خود را بدست آورد.

با این وجود Fantic با دنیای تحرک الکتریکی غریبه نیست، زیرا در گذشته در مورد تعدادی از پیشنهادات الکتریکی آن صحبت شده است و دوچرخه هایی مانند Issimo به سرعت از مفهومی به واقعیت تبدیل شدند، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که Motard-EV به زودی برای عرضه عمومی آماده شود.

موتور الکتریکی Fantic Motard
برای مرجع Fantic Issimo 45، موتورسیکلت برقی این برند با کمک پدال با یک قاب منحصر به فرد به سبک پل خرپایی، دارای MSRP 3590 یورو یا معادل حدود 3700 دلار آمریکا است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

همانطور که در مورد اکثر نوآوری های الکتریکی وجود دارد، انتظار می رود که Motard-EV در صورتی که در بازار ارائه شود، عملکرد بسیار عالی داشته باشد.

Image