سفر هوایی با EHang بدون خلبان

صنعت هوانوردی

پس از تحویل اولین EH216-S با قابلیت برخاست و فرود عمودی (eVTOL) به مشتری در هفته گذشته، EHang چین چندین راهپیمایی تجاری را با استفاده از تاکسی هوایی بدون خلبان و دو نفره تکمیل کرده است.

اهانگ یوای‌وی (انگلیسی: Ehang UAV) یک پهپاد توسعه یافته توسط شرکت چینی بیجینگ یی-هانگ کرییشن ساینس اند تکنولوژی (اهانگ) می‌باشد.

از این پهپاد برای فیلم‌برداری، عکاسی، ماموریت‌های برآوردی و نقشه‌برداری، حمل بار و مسافر و … استفاده می‌شود و در ژانویه سال ۲۰۱۶، اهانگ اعلام کرد که موفق به ساخت اولین پهپادی که قادر به حمل مسافر است، شده است.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد در یک همکاری با آژانس راه و ترابری دبی در سال ۲۰۱۷ یک سرویس تاکسی-پروازی خودکار را برای جابه‌جایی مسافر بدون راننده را در تابستان سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کند.

این شرکت همچنین با همکاری با یک مؤسسه در نوادا آمریکا روی پروژه تاکسی برای جابه‌جایی یک مسافر تنها با پهپاد اهانگ ۱۸۴ را تا مدت ۲۳ دقیقه کار کرده است.

پروازهای حامل مسافر در 28 دسامبر در جریان رویدادهای پرتاب در گوانگژو و هفی انجام شد و چندین مقام شهری و شهروندان خصوصی سوار این هواپیمای مستقل شدند.

EHang می گوید، این پروازها گامی به سوی عادی کردن پروازها با EH216-S در گشت و گذار هوایی در نقاط دیدنی محلی بود و سایت های عملیاتی و مسیرهای پروازی بیشتری برای گشت و گذار هوایی و تدارکات در منطقه هوانگپو نیز در دست توسعه هستند.

اولین EH216-S ETON طی یک مراسم تحویل وارد می شود، این هواپیما برای پروازهای توریستی استفاده خواهد شد

به عنوان مثال این شرکت در حال توسعه عملیات در پارک مرکزی لووگانگ Hefei، یک فضای سبز نزدیک به 1270 هکتار (3138 هکتار) در محل فرودگاه بین‌المللی سابق Hefei Luogang است. مسیرهای پرواز در نهایت به مکان های دیدنی تری در هفی مانند دریاچه سوان گسترش خواهند یافت.

EHang می‌گوید: سناریوهای کاربردی فراوان و تقاضاهای انبوه برای گشت‌وگذار هوایی، گردشگری و خدمات شاتل منطقه‌ای، پارک مرکزی Luogang را به یک مکان عملیات تجاری ایده‌آل برای هواپیماهای مسافربری بدون خلبان EH216-S تبدیل می‌کند.

این شرکت که در بازار سهام ایالات متحده فهرست شده است، گواهی نامه EH216-S را از اداره هوانوردی غیرنظامی چین در ماه اکتبر دریافت کرد و به اولین توسعه دهنده تاکسی هوایی در جهان تبدیل شد که توسط یک تنظیم کننده بزرگ هواپیمایی کشوری مورد حمایت قرار گرفت و زمان برای عملیات تجاری برنامه ریزی شده در سال 2024 خواهد بود.

در 21 دسامبر EHang اولین هواپیمای خود را به ETON، یک شرکت فناوری هوانوردی مرتبط با دولت گوانگژو تحویل داد.

EHang چین آزمایش‌های پروازی متعددی برای پرواز و فرود عمودی EH216-S (eVTOL) خود را پشت سر گذاشته است و راه را برای صدور گواهی‌نامه رگولاتورهای چینی و خدمات تجاری هموار کرده و اولین eVTOL خودمختار (بدون خلبان) در جهان است که توانست گواهینامه دریافت کند.

سفر هوایی با EHang بدون خلبان
EHang اولین توسعه دهنده برقی برخاست و فرود عمودی (eVTOL) در سراسر جهان است که گواهینامه هواپیمای خود را دریافت کرده است و اعتبار چینی را برای EH216-S خودمختار خود تضمین کرده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

EH216-S می‌تواند دو مسافر به اضافه چمدان را با حداکثر وزن 620 کیلوگرمی (1370 پوند) در سفرهایی تا 30 کیلومتر حمل کند.

Image